Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

HIRSIZ TAKIM AYARLARI

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında goldboy52 tarafından paylaşıldı.

1. goldboy52

goldboy52 Aktif Üye

Benim hırsız takım ayarlarım desekte olur...

MEsela; 1. si ben mutlaka iki fırdöndülü ve gezer kurşunlu takımı tercih ederim.. bazıları kurşunu ayrı bir köstekle bağlıyor..ben dolanmalardan dolayı bunu bek kullanışlı bulmuyorum..2. si : mantar olan kösteğin uzunluğunu 30-35 Cm. i geçmeyecek şekilde ayarlarım ve mantarı alttaki iğneye 2-3 Cm mesafede ,oynamayacak şekilde japon yapıştırıcı ile sabitliyorum. İğneleri biraz kısa palalı , hafif geniş ağızlı ve özellikle uzun tırnaklı olanlardan seçitorum.. illaki marka önemli değil..ama paslanmaz olması ve ince olması önemli. kurşunu 60 Gr seçerim 50 Gr altına pek düşmem. 3. Sü bu takımı tek tek ellerimle oskar ultra ınvısılıne hayalet 0.33 ve 0.35 misinalardan bağlarım...Çok sağlam ve sert misinadır... Çok iri balıklar hedef oluca bu takımda sadece kanca bedenini sadece mantardan sonraki 2-3 Cm lik kısım olacak çekilde çelik telle bağlarım ... Mantar boyunu kendim maket bıçağı ile orta bir boy olacak şekilde , yada şöle anlatayım kancaları ve takacağım yemi kaldıracak şekilde mümkün olan en küçük hale getiririm. Şu an fotoğrafları ile anlatamadım kusura kalmayın .. Aynı takımı ava giderken farklı kanca boyları ,farklı mantar boyları ve farklı iğne sayıları ile de çantamda hazır bulundururum.. Deniz bu ne getirir ne götürür belli olmaz kuralı ile :) Ama genelde 3 iğneli takımı sık kullanmam
    ... isteyen FABRİKA AYARLARINA DÖNER...bunlar benim ince ayarlarım... saygılar...
    (Bu başlık altında sizinde fikir ve önerilerinizi öğrenebilirim ?)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Foto ekleme şansın yok mu Murat

4. goldboy52

goldboy52 Aktif Üye

var ama şu an değil ustam...

5. Esedullah

Esedullah Yeni Üye

Üstat anlattığınız tarifin resimlerinide koyarsanız çok makbule geçer. Teşekkürler