Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hirsizli mirmir takimi

Konu, 'Olta Takımları ve Olta Çeşitlerine Genel Bakış' kısmında emre2626 tarafından paylaşıldı.

1. emre2626

emre2626 Üye

İki igneli bu sekilde bir takim yapsam verim alirmi arkadaslar mirmir da

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Koza

Koza Aktif Üye

Bu kumluk yerde çalışan bir takım. Yalnız hırsız iğne işi bozuyor ben denemiştim. Kayalık yosunluk yerde takım sıkıntılı. Birde gezer kurşunun üzerine bir köstek daha ilave ederseniz sürprizlere açık oluyor.

4. Abdullah SÜRÜCÜ

Abdullah SÜRÜCÜ Daimi Üye

Mırmır avında en önemli şeyin yem olduğunu düşünüyorum... Yumuşak yemleri tercih ediyor...

5. Kadir 'Pkmz

Kadir 'Pkmz Yeni Üye

İkinci bir iğneye gerek olduğunu hiç sanmıyorum söz konusu balık Mırmır olunca. Gezerin üstünede bi köstek daha ekleyip garantiye alayım dersen kendini, hiç uğraşma klasik 2/3 lü dip takımı yap bi esprisi kalmıyor yoksa. Bana kalırsa bu şema tek iğne ile gayet iyi, ince misina ile iri balık var ise ara ara takıma hareket verirsen çok iyi iş yapar yem seçimi bencede önemli bölgemde şuan Mırmır yok neredeyse. Doğru yem boş döndürmez

romeo bunu beğendi.
  6. Koza

Koza Aktif Üye

Köstek üstünün hedefi mırmır değil haklısınız yere yatan iğne tek olarak mırmır için çok daha avcı. Bu takım eskiden beri kullandığım takım.

Yukarıdaki iğnede çok ilginç sürprizler yapmıştır bazen. Dediğiniz gibi temiz bir zeminde yerdeki iğnenin avcılığı çok iyidir mırmır için. Ama bende bu takım öyle oturmuş . Tavsiyem o yöndedir. Yalnız ben gezerin bir kulaç kadar hatta daha fazla üstüne koyuyorum. Misinayı gevşek bırakınca yere yatmasın diye.

7. emre2626

emre2626 Üye

Cvaplar icin tesekkurler benim ikinci igneyi takma amacim ilk ignedeji yem duserse veya kucuk balik alirsa 2. İgne garanti yem olsun sansi arttirmak amacli diye dusunmustum birde iki yem yan yana olursa gorunurlugu cezbediciligi daha fazla olurmu acaba diye dusundum