Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hızır Şerif Gültekin Abiye, Yetiş, Balık Tutamıyorum

Konu, 'Genel Konular' kısmında MERCURY90 tarafından paylaşıldı.

1. MERCURY90

MERCURY90 Aktif Üye

abi ne yaptımsa, ne ettimse sabah suyuna şu balığı bir türlü tutamadım abi çatlayacam, yardımlarını ve önerilerini esirgeme abi bizden. şu iki ayda en az 10-15 seferdir kaçırdım balığı. ne yapayım abi

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Kaçırdım derken ?

4. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

abicim teşekkür ederim adıma konu açmışsınız ama bu bana fazla gelir benden çok daha iyi avcı arkadaşlar var abiler var bu mevzu beni aşar aslında ama neler olduğunu anlatırsanız daha verimli iz sürebilir ve hedefe ulaşabiliriz

5. MERCURY90

MERCURY90 Aktif Üye

yani demek istediğim, sabah suyuna avlağa gidiyorum, balık var biliyorum sürüleri kovalıyor ama ben ne yaptıysam bir türlü yakalayamıyorum. hatta arada balığın neredeyse önüne kadar attığım oluyor ama nafile. yemiyor.
    evet üstadlara sormak isterdim ama onlar benim gibi bir acemi için ne yapsın, daha amator bile değilim. o yüzden ilk aklıma gelen siz oldunuz, varsa diğer arkadaşların tavsiyelerinede uyarım.
    birkaç güzel cevap, ben ve benim gibiler için biraz umut kaynağı olabilir diye tahmin ediyorum

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Balık en olmadık zamanda gelir.
    Öncelikle hırsını ve heyecanını bir kenara bırak.
    Antreman yapıyormuş gibi at ve çek. Mümkünse kendini gizle.
    Önce düz çek, biraz hızlı çek, biraz yavaş çek, değişik aksiyonlar dene, değişik sahteler dene. Hatta zaman zaman mucizeler yaratan raglou silikonlardan dene.
    Ben zaten boyle yapıyorum da diyebilirsin ama heyecan sahteyi düzgün çekmeye engel.

7. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

gündüz yada gün açımına yakın toby 2 no kaşık ilaç olabilir :)

8. SworDFish48

SworDFish48 Aktif Üye

Merada Canlı yem yani bahsettigin sürüdeki kovalanan balıklar var ise elinizdeki sahte ye vurma olasılıgı çok düşük.
    benimde basıma gelmişti
    birkeresinde sırtı çekiyoruz etrafımızda palamutlar zıplıyorlar, tekneden 4 tane sırtının birtanesine bile balık vurmadı:)
    bende dedimki "atlayan balık vurmazmış":)

9. drasty41

drasty41 Aktif Üye

Bu sadece senin içinmi geçerli Hasan etrafındakiler balık alıyorlarmı?

10. özcan bolat

özcan bolat Daimi Üye

etrafta canlı yem varsa sahteye atlama olsılığı düşer ist boğazda şöyle bir algı yerleşmi durumdadır iri dişliye attığımızda eger suda istavrit vb bolsa neredeyse lüfer sarıkanat alma şansımız azalır bnce asıl sorun bu sen balık olsan :)sahteyemi atlardın yoksa canlı yememi .istavrit olduğunda iri dişli tutamayız ,iri dişli balık olduğunda istavrit ya biri diğerinden az olacak yada makul bir denge

11. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

sanırım sahteleri marine edip daha leziz yapmak gerek.:D

Aynı sorun levrekte bende de vardı. Palamut istediğimizden çok, ara sıra sarıkanat çıksa da dönüp İstanbula geldim. Her gün su sıcaklığını ölçüyorduk. En son 17.5 dereceye indi yine olmadı. Arkadaşlardan öğreniyorum şimdi tekrar 20 dereceye çıkmış. Yaz günü levrekten bıkmıştık, şimdi önümüzde ilaryalar kolyozlar uçuyor. Bizim yemlere dönüp bakan yok.

Aralık ortasını ve su sıcaklığının düşmesini bekliyoruz. Körfezde henüz tutabilenler olta sayısı aşırı artmasına rağmen nadir, yani verimsizlik üst sınırda.
    Su soğuyacak, yumurta geliştirecek levreğin enerji dolayısıyla beslenme ihtiyacı artacak; levreğin iftar vakti gelecek bizim oltaları da merak edecek. Bekliyoruz.