Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hoşgeldin Burak ağabey..

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Hayri Karaca tarafından paylaşıldı.

1. Hayri Karaca

Hayri Karaca Aktif Üye

Merhaba dostlar,
    Her şey canlı yem sırtısın da kullanılan takımda ki, taşıyıcı iğneye atılacak düğümü araştırmamla başladı. Bu düğümün, misina üzerindeki iğnenin kaymasını ve takımın balığın boyuna göre uzatılıp kısaltılmasını sağlayan bir düğüm olması gerekiyordu. Ne yaptıysam istediğim gibi olmadı. Formlar da konuyu ararken Burak Karadeniz’in açtığı konuyu gördüm. Ama o da düğümün nasıl atılacağıyla ilgili bir şey yazmamıştı. Burak abiye hemen özelden mesaj yazdım. Bu konuda bana yardım etmesini rica ettim. Burak abi Kuşadası’nda yazlığının olduğunu bir hafta sonra oraya geleceğini, baş başa görüşerek bu konuda yardımcı olabileceğini söyledi. Burak abiyi formlardan tanıyordum. Onunla yüz yüze görüşme fırsatı bulmak benim için çok önemliydi. Buluştuk ve beraberce balığa çıktık. Güzel bir dostluğun başlangıcı böyle oldu. Beraberce deniz turnası tuttuk. Sinarit aradık ama maalesef bulamadık. Derken yaz bitti ve Burak abiler İstanbul’a döndüler..
    Burak abimle yaptığımız telefon görüşmelerinde 28 mayıs gibi geleceklerini söylemişti. Öyle de oldu. Hemen telefonlaştık ve akşam yemeğinde buluştuk. Yemek boyunca kış boyu yaptığımız avlar ve yapacağımız avlarla ilgili sohbet ettik. 2 haziran cumartesi günü için plan yaptık. Hedefimiz, deniz turnasına sırtı çekmek ve derin su da canlı yemle dolaşmaktı. Hem de yeni aldığım Shimano TLD 25 Lever marka çıkrığımı deneyecektik.
    Cumartesi sabah 6 da buluştuk. Teknemizi hazırladık, livara 2-3 tane kefal koyduk ve doğru turna kerterizine. Sabahın güzelliğini içimize çeke çeke kerterizimize gittik. Kerterize gelince sahtelerimizi suya bıraktık. Daha 200 metre kadar gitmiştik ki benim yeni çıkrığın ilk kaloma sesini duyma keyfini yaşadım. Ben balığı çekerken Burak abim de karışmasın diye kendi tarafındaki takımı toplamaya başladı. Orta boy bir turnayı tekneye aldım. Bu arada Burak abi toplarken ‘ben de aldım’ galiba ama küçük bir balık dedi. Tekneye almasına az kalmıştı ki balık birden ağırlaştı. Kalomayı açmaya başladı. Başladı bir mücadele çek bırak, çek bırak 6-7 dakika sonra harika bir çatalkuyruğu (yalıncak,çıplak,lica gibi isimlerle de bilinen) tekneye aldık. Avımızın ilk dakikalarında çok güzel 2 balık livardaydı. O kerterizden bir turna daha aldık. Burak abimin aklı derin su da canlı yemle sinarite bakmaktı. 43-46 metreler arasında canlı kefalle 1-1,5 saat dolaştık . Sonarımız çok güzel taşlar göstermesine rağmen sonuç alamadık. Limanın önlerine gelmiştik. Biraz daha kıyılayıp 15 metrelere bakalım dedik. Burak abi kefali dolaştırırken bende sabahtan beri çok iyi iş çıkaran rapture marka sahtemi suya bıraktım. Canlı yemle yavaş gitmemize rağmen sahtenin aksiyonu hiç fena değildi. Sahte yine görevini yaptı ve bir turna daha aldık.. Abi döneyim belki bir tane daha alırız dedim. Aynı yerden geçerken güzel bir vuruş aldım. Balık iyi kafa atıyordu çok güzel bir turna olduğunu düşündüm. Kaçırırım diye korkarken bir taraftan da Burak abiyle yorumlar yapıyorduk. Balık tekneye yaklaştı o da ne çipura!!!! İlk kez sırtı da çipura yakalamanın şakınlığı bir yana, 15 metrede 50 gr kurşunla 3-4 mil hızla nasıl olmuş olabilir:confused::confused: Biraz daha dolaştık saat 1:30 gibi yeter diyerek limana döndük. Çok keyifli geçen bir avdan sonra Burak abimi ne kadar özlediğimi bir daha anladım. Günlerdir akya videoları izleyen oğlum Can liman da sabırsızlıkla bekliyordu. Oğlumun gözlerinde ki mutluluk her şeye değerdi.

Balığı o akşam dinlendirdik. Pazar akşamı arkadaşım Mehmet’lerde güzel bir sofra hazırlayıp hep beraber balığın hakkını verdik..

Sahteler: Rapture Hiroshi Minnow 90mm - Seaspin Buginu-140 Suni Yem (mavi)

Çıkrık: Shimano TLD 25 Lever Drag – Okuma makaria - viking 5070

Kamış: ProCatch Scarlet-180 Jig ve bot kamışı – Awa-shıma 185 cm. jig ve bot kamışı - Remixon 180 tekne kamışı

Şimdi görseller...

Uploaded with ImageShack.us

Bu avın kahramanı olan sahte (Rapture Hiroshi Minnow 90mm)

Can'ım oğlum...

Bunlarda videolar...

Daha güzel avlar sizlere olsun.. Sağlıcakla kalın... Rasgele..

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 7 Haziran 2012
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. müthişaman

müthişaman Daimi Üye

Öf,öf,öf...
    Güzel avlarınız için tebrikler.
    Sevgili Burak Abi,ben de beklerim o zaman.

4. oktay16

oktay16 Moderatör

Bu güzel avını tebrik ederim hayri abi, Burak Karadeniz gibi bir usta ile av yapıp tecrübelerinden faydalanmak insana güven verse gerek, En kötü gününüz böyle olsun.

Bana göre bu avı en güzel karesi, oğlunun gözlerindeki gülümseme olan fotoğraf. Gözlerinden öpüyorum onun.. :)

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Hayri,
    Anlaşılan Burak Abi kısmetiyle gelmiş.
    ok güzel av olmuş.
    Afiyet olsun

6. mahmutignak

mahmutignak Aktif Üye

Keyifli ve bereketli bir avgünü geçirmişiniz.Tüm ekibin ellerine sağlık.Afiyet olsun

7. Hayri Karaca

Hayri Karaca Aktif Üye

Sağolasın Emre... Sizlere de rasgelsin...

8. Hayri Karaca

Hayri Karaca Aktif Üye

Sağol Oktay kardeşim, Burak abinin yanında olupta kendini güven de hissetmemen mümkün değil. Gerçekten herkesin yanında isteyeceği bir dost. Bizde seni öpüyoruz.. Güney egeden selam ve sevgiler.. Daha güzel avlar sizlere rasgelsinn..

9. Hayri Karaca

Hayri Karaca Aktif Üye

Burak abi İstanbul da kısmetini bir hayli biriktirmiş :) Sağolasın sana da rasgelsin Şeref abi...

Teşekkürler Mahmut kardeşim, rasgelsinnn..

10. ficus

ficus Üye

Tebrikler Hayri,güzel bir av günü olmuş , sırtı ile çupra da günün piyangosu daha iyileri rastgelsin Burak abi de Ada ya hoşgelmiş, işallah birgün hepberaber çıkarız sırtı ya selamlar..

11. Hayri Karaca

Hayri Karaca Aktif Üye

Sağolasın abi, tabiki neden olmasın çıkarız.. Rasgelsin...