Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hyperloop 4000FB kol degisimi.

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında bazbey tarafından paylaşıldı.

1. bazbey

bazbey Yeni Üye

Merhaba,
    at-cek avinda kullanmak icin shimano hyperloop 4000 fb makina aldim fakat cevirme kolu cok ufak kaliyor elime ve ozellikle balik cekerken sikinti yasiyorum.Bu kafayi daha buyuk bir kafayla degistirmek istiyorum fakat internette baya arastirmama ragmen gerekli bilgiyi bulamadim.BU konuda(nerde satilir,hangileri uyumludur vs) yardimlarinizi bekliyorum.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. furunotr

furunotr Aktif Üye

Hyperloop Shimano'nun en alt segment makinalarından; dolayısıyla kol topuzu (tutma yeri) değişimi öyle basit bir vida ile olmayabilip perçinli, v.s... olabilir büyük olasılıkla... Eğer öyle ise değişim için delme ve restore işlemleri gerekebilir... Bence bu segment makina için topuz değiştirmek lüks kaçar bir parça; ayrıca takacağınız topuz makinanın balansını da kaçırabilir uygun boyutta olmaz ise...

Daha üst serilerde topuzlar vidalı olup kolaylıkla farklı topuzlar ile değiştirilebilir; burada seçim yapılırken makinaya uygun bir topuz seçmek hem ölçü açısından hem balans açısından önemlidir...

4. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Aynı makinadan bendede var severek kullandığım aletlerden.

Koluda vidalı 2 vidayı çıkarın içindeki vidayıda açın T tutamak çıkacaktır. Belki eva tipi topuzlar uyabilir, ayrıca rulmanda koyabilirsiniz.

Ebay a eva knob yazıp araştırın yanlız uyup uymayacağını bilmek gerek.

5. bazbey

bazbey Yeni Üye

Tesekkurler.Esasinda benim yapmak istedigim basit bir islem zira detayli tamirat tadilat islemine bende girmek istemem.Uyarinizi dikkate alacagim.

6. bazbey

bazbey Yeni Üye

Yapmak istedigimi tam olarak ozetlemissiniz gercektende.Esas sorun bu eva tipi topuz ve rulmanlari TR de temin edebilme sansim yokmu acaba,zira yurtdisi alisverislere pek sicak bakmiyorum da.

7. furunotr

furunotr Aktif Üye

Vidalı ise tadilat işlemine gerek kalmaz; ancak uygun ölçüde topuz bulmak gerekmekte; yurtiçinde çok az bulunuyor; yurtdışından daha rahat temin edebilirsiniz... Google'de "Fishing reel hand knob" yazıp aratın; muhakkak birşeyler bulacaksınız...

8. B@ND!T

B@ND!T Aktif Üye

9. bazbey

bazbey Yeni Üye