Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İçimi dökmek istedim :)

Konu, 'Sohbet' kısmında tekseker tarafından paylaşıldı.

1. tekseker

tekseker Aktif Üye

Yaklaşık bir buçuk sene önce , dip oltasıyla sarpa karagöz tutup tutup bırakmaktan gına geldi levrek avı vidyosu bakarken spin olayıyla tanıştım (tanışmaz olaydım) Kendimce bir iki araştırma yapıp kendimce bir takım oluşturdum ,okuma luremania 3mt kamış ve okuma avenger 40 ve fiyatları ucuz diye kendo marka sahtelerle bu işe başladım. O zamanlar rapala düğümü bile bilmiyordum normal düğüm atıp klip takıp atıyordum her balığa gittimde içimde kesin tutacağım bu sefer olacak diyordum. Gel zaman git zaman sahteler yavaş yavaş eksilmeye başladı kiminin gözü düştü kimi takıldı sonra makinaya bakım yapayım derken (sanki çok biliyormuşum gibi) makinayıda bozdum elimde tek sağlam hayvani kamışım kalmıştı. Sonra işler güçler derken uzunca bir süre elimi bile sürmedim. Sonra ahşap tabanlı bir bot yamaha 6beygir bir takım yaptım sözde çupranın dibine vuracaktım , oda olmadı indirmesi taşıması dert olmaya başladı onuda bir köşeye kaldırdım. Daha sonra iş değişikliği yapıp Didim D-Marin'de çalışmaya başladım tekneler yatlar balığa gidenler derken tekrardan gaza gelip ucuz yollu bir makina aldım catana 4000fb .Yine nasıl olsa bişey tutamayacağım diye kendo marka sahteler aldım hemde sözde en çok iş yapanlarından.

Son bir aydır resmen hastalık seviyesine ulaştı bu durum , vakit buldukca marina içinde dolaşıp levreklere bakıyorum ulan mesai bitsede sizi avlasam diyorum. Gidiyorum gidiyorum yok abicim aynı tas aynı hamam. Son izin günü geliyor google map'ten mera bakıyorum kimsenin gitmediği sotede kalan yerlere. Daha geçen hafta o kadar mera gezdimki toplam gün içinde 90km yol yapmışım. Denizi gördüğüm gibi aklıma bu sefer avlıcam diyorum , bıkmadan usanmadan 10 gündür gidiyorum ilk başlarda en fazla yarım saat kırkbeş dakika duruyordum sonra zamanlarda iş inada binince saatleri devirmeye başladım. Takımların toplam ağırlığı 600gr civarı kolum ağrıyor ama yinede durmuyorum sabah dolaşıyorum marina içinde kolum kadar levrekler , akşam oluyor marina girişine olta atıyorum yok. Dalga kıranların üstüne çıkıyorum yine yok yine yok. Olaki bir tane balık tutsam yemin ediyorum tutup kuyruğundan yerden yere vurup üstünde zıplayacağım , parça pinçik edip tekmeliyeceğim. O kadar doldum. Hiç sabah levrek avına gitmedim mesai arkadaşım var yıllardan beri zıpkınla avlanıyor adamın hayatı bu olmuş o derece yeni zıpkın alıyor yatağının ucundan ayırmıyor. Sabaha karşı ben tekrardan olta atacağım oda dalacak. Bakalım ne olacak sonucu yine biliyorum ama bir ihtimal deyip denemektende vazgeçmiyorum. Hatta forumu dolaşırken shimanonun yeni makinasına denk geldim shimano stradic fk hg hemen aklıma geldi , ulan şimdi bunu alsam kuş gibi takım ne balık avlarım diyorum atıp atıp balık tuttuğum gözümün önüne geliyor acayip gaza geliyorum , sonra ne olacak oğlum sanki balık tutacaksın millet bu sefer iyice dalga geçecek diyorum kaç yüz liraya makina aldı muhahha zuhahha yine tutamıyor yine tutamıyor diye. Siz değerli üstadlardada ilk zamanlar böyle oldumu yoksa bendeki cidden anormal bir durummu ? Site ismi ilk başlarda çok garip geliyordu lakin şimdi diyorum ki bundan daha iyi bir isim olamazdı. BALIK SEVDAM . . .

Red Snapper, mrt55, Mesut1903 ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. yawruaslan

yawruaslan Aktif Üye

Ah bu balik takima makima bakmiyor makinam 100 lira kamisim biraz daha iyi oda 120 lira :) havasini suyunu ve en onemlisi kismetinizi buldunuzmu tutarsiniz :) bu sene ben tuttum ilk levregimi su ustu sahteler ile at cek yapiyorum kapali havayi bulmusum dalgalar guzel kiriliyor derenin denize dokuldugu yerdeyim karadenizde yahu balik benle oynuyor sahtenin arkasindan geliyor bi combalak yapiyor ama yemiyor bidaha geliyor yine combalak yok yine yemiyor :) daha sonra diyorum acaba aksiyon hatasimi yapiyorum yahu aksiyon bozuyorumdur diyorum 60 liralik sahteyi cikartip 12 liraya aldigim sahteyi takiyorum hafif dalarli daha bir iki tur cevirmeden hop kut ustunde :) az biraz cebellesiyoruz bi bakiyorum balik ellerimde oyle sevincliyimki dereyi karsiya gecmek gerek takimlarimin yanina gitmem icin ve annemde yanimda merada oda dualar ediyormus yahu dereyi gecerken terliklerim bile ayagimdan cikti denize gitti :) sonra geri geldi tabi o anki sevincim gorulmeye degerdi :)

Sizde biran once kavusursunuz insallah kapali havalari kovalamanizi tavsiye ediyorum :)

image.jpg image.jpg

Red Snapper, Surf, trakonya79 ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Öncelikle sükunetini korumalısın Ahmet..
    Sen hırs yaptıkça muhtemel ki sahtelere aksiyon verirken yanlışlar yapıyorsun.
    Belki misinan çok kalın, belki yanlış yerlerdesin.

Öncelikle bir miktar bulanık suyu kolla, bu yer dere yakınlarında olsun.
    Sahte seçiminde o bölgede yaşayan balıkların benzerlerini edinmeye çalış.
    Sahte çantana bir kaç tane silikon ekle.
    Av saati olarak öncelikle güneşin doğmasına yakın saatlerle batmasına yakın saatleri seç.
    Önümüz kış.. Bu mevsimde dalgalı, köpük köpük olan deniz en verimli denizdir. Hele bir de su bulanıksa...

Lütfen marinadaki levrekleri rahatsız etmeyin. Her marinadaki doğal "balık avlamak yasaktır" kuralına uyun.
    Hele zıpkıncıları hiç yaklaştırmayın. Balıklar oralarda güven içinde dolaşıp çoğalabilsin..

Rast gelsin..

Red Snapper, onrkrmtc ve tekseker bunu beğendi.
  5. eylmz

eylmz Daimi Üye

Hiç takma kafana saatlerce atçekt yapıp hiç balık alamadığım benimde oldu benim yüzümden 3-5 arkadasım Spine başladı bana lanet etmeye başladılar
    Bu birazda nasip ; arkadaşımı hayatında ilk spin avına götürdüm iki balık aldı ben ise kocaman sıfır hele baligin birini 420 cm surf Kamis ile atçek yaparak aldı sen duşun gerisini balık senin ne Kadar para harcadığına bakmaz
    Ben senin gibi olunca bir kaç hafta ara veriyorum sonra devam ediyorum yoksa hırs yapıp daha çok yıpratıyorsun kendini
    Spin avı zor is doğru takım ( Kamis+makine+ip) , doğru mevsim ve hava şartları , doğru sahte yem , doğru mera , doğru aksiyon son olarak birazda nasip :)

Red Snapper bunu beğendi.
  6. hkn17

hkn17 Aktif Üye

1 yıldır at-çek yapıyorum yakaladığım balık 3 tane :) yılmadan usanmadan at-çek e devam yarın akşam suyuna meradayım :D

7. tekseker

tekseker Aktif Üye

Su altı dalar sahte kullandığım için fazla aksiyon olayı yapmıyorum bazen hızlı bazen yavaş sarım yapıyorum. Liman içerisindeki balıklara sadece bakıp iç geçiriyorum. Kesinlikle av ahlakına aykırı durum vaziyet içerisine girmiyorum. Hatta öyleki ince ince yaklaşan zıpkıncıları büyük bir zevkle sahil güvenliğe söylüyorum. Dediğim gibi hiç balık tutamamış olmama rağmen geçenlerde kefal avladım karnı tombalaktı doğru suya iade yine hatrı sayılır bir kefal daha aldım ama ne kefal yerim ne peşinde koşarım diye öpücük verip doğru suya . Sayılı saatler kaldı bende bir sabah suyu yapıcam hadi inşallah diyelim

Red Snapper ve egeden bunu beğendi.
  8. Erdembye

Erdembye Aktif Üye

Benim spin sevdasına başlayalı 1,5 yıl oldu skor koca bir 0. Harcanan para emek bir dünya. Balığı tutmaya çalışmanın verdiği zevk, balıktan güzel olmasaydı, çoktan bırakırdım. Bazen yol, gideceğim yerden daha güzeldir.

agartan, onrkrmtc ve Surf bunu beğendi.
  9. cihan drums

cihan drums Aktif Üye

İpini incelt kalitesini yükselt , 10 tane dandik sahte alma 3 tane kaliteli si sana yeter patlak havayı ve bulanık suyu kolla bol şans...

mrt55 bunu beğendi.
  10. enginson

enginson Daimi Üye

10 yaşından beri İstanbul boğazda avlar yaptım hiç levrek yakalamadım. daha doğrusu levrek için hiç gitmedim. giden abilerim sakın bulaşma kafayı yersin demişlerdi :) umarım bir gün onca gitmenin acısını çıkarırsınız.

11. Hasan79

Hasan79 Aktif Üye

Merhabalar,

Öncelikle hırsınıza yenik düşmüşsünüz. Önce kendinizi toplamaya işin keyfini çıkarmaya bakın derim. Ayrıca bir kaç püf nokta daha var ki bunlarda birleşirse sonuca ulaşmanız kaçınılmaz olacaktır. Doğru yer, doğru zaman, doğru yem ve teknik ..
    O zaman bu söylediklerinizi yapabilirsiniz :) Ama unutmayın ki o da bir canlı.
    Olaki bir tane balık tutsam yemin ediyorum tutup kuyruğundan yerden yere vurup üstünde zıplayacağım , parça pinçik edip tekmeliyeceğim.

Rast gelsin...

coner ve tekseker bunu beğendi.