Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İftar sonrası çayı ve misafiri

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında dr.zeki tarafından paylaşıldı.

1. dr.zeki

dr.zeki Aktif Üye

Dün akşam iftardan sonra hanımı ve oğlumu alarak Türkiye'nin en güzel sahillerinden birine çay içmeye doğru yola koyulduk. Plaja geldiğimizde yemli olta atan birkaç kişi vardı ama mini mini isparozlar dışında birşey yoktu kovalarında.

Onları görünce aşka gelen ben, teleskopik kamışımı arabadan alarak Termostaki çayın demlenmesini beklerken atışlara başladım. Başladım diyorum ama ne başlama; daha ilk atışta küçük bir tık; ikinci atışta iyice bir vuruş daha. Ama üçüncü atışta bingo. Gerçekten bu mevsimde levreğin mücadelesi müthiş oluyor. 40 cm ye yakın bu levrek bile kıyıya çıkmamak için oldukça çetin bir mücadele verdi. Kışın birkaç kiloluk abilerinin ablalarının veremediği mücadeleyi sonuna kadar sürdürdü. İlk defa Eşim ve çocuğum da zamansız ( beklentisiz ) gelen bu levreğe şahit olmuşlardı. Beni de en çok bu mutlu etti. Onları gözü önünde bu levreği yakalamak beni oldukça keyiflendirdi. Ardarda oldukça sık vuruş alsam da oğlanın terliğinin yüzerek Midilliye doğru yola çıkması, serin suya aldırmayan oğlumun denize elbisesiyle dalması ve saatin de 12 ye gelmesi münasebetiyle eve dönüşe geçtik. Dün akşam çayımıza bir misafir geldi ve bu akşamki iftarın başkonuğu oldu.
    catana telespin , exage 2500, effe latex super soft 0.22, strike pro

Herkese iyi Ramazanlar....

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. hunter

hunter Daimi Üye

Sevgili Zeki tebrikler.
    İftar sonrası sahilde çay fiki süper olmuş,hele bu durumu sevdamız olan güzellikler için hepimizin kanına öyle bir işlemişki kendinizi tutamayıp at-çek yapmaya başlamış ve emeğin karşılığınıda almışsınız,ne güzel. :)

Oğlunun terliğinin peşinden denize dalmasıda iyi bir balıkcı olacağına işaret olarak görüyorum ben,Oğlunun yanaklarından öperim.
    Her daim rast gelsin.

4. fthdmr

fthdmr Aktif Üye

tebrikler zeki bey sanırım günün mükafatı olmuş sizin için ne diyelim darısı bize

5. Hırçın Karadeniz

Hırçın Karadeniz Aktif Üye

Tebrikler, ne kadar şanslıymışsın, böyle bir levrek için 500 atış yapmaya razıyım :)

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Zeki,
    Şimdi her akşam gidilir oraya ve demlenir o semaver.. :D
    Afiyet olsun

7. fishlover

fishlover Aktif Üye

Zeki bey; tebrikler. O çay ne kadar tatlı gelmiştir:)

8. drasty41

drasty41 Aktif Üye

Tebrik ederim Zeki kardeş her akşam kap semaveri doğru o meraya :)

9. dr.zeki

dr.zeki Aktif Üye

Herkese güzel yorumları için teşekkür ederim. Son levrekten sonra kaç demlik çay bitirdim bilmiyorum, tık demedi :D:D:D Kısmetim yeniden açılır İnşallah.:rolleyes: