Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İhtiyarın seyir defterinden (1)Turna

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Vedat Abayoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Daimi Üye

Değerli üyeler.
    Rapor, resim gönderilerime tekrardan başlamaktan heyecan duymaktayım.
    Anlatımlarımda bazı bilgi içerikli noktalara değinirken, yanısıra heveslileri cesaretlendirecek, allternatif avlara da ilgi duymalarını sağlayacak anlatımlarda da bulunacağım.

Birbirine benzer resim ve raporlardan mümkün olduğunca kaçınmaya özen göstereceğim.
    Günümüzün kıt balığında randımanı arttırmanın takım ve taktiklerini anlatacağım.
    Balık avı olgusunun mideye değilde spora dönük taraflarına özen göstereceğim.
    Amatör limit ,amatör kaideler elbette esas olacak, geçmişteki hatalarıma düşmemeye azami özen göstereceğim.
    Yakala-bırağı teşvik edecek ve uygulayacağım.

İlk olarak önemli bir alternatif av olan tatlısu turna avını ele almak istiyorum.
    Doğayla bütünleşme, gerek sahil atçeği ve gerekse botla avlanma heyacan ve keyfini içeren bu önemli avda, hevesliler spin takım kullanma becerisini arttırma, büyükce bir balıkla mücadele, onu yorma ve nihayetinde dışarı alma safhalarında önemli gelişmeler sağlayabileceklerdir.

Son senelerde bol yağış alan bölgelerimizde, Turna balıkları profesyonel katliamcıların tuzaklarından önemli oranda sıyrılabilmeyi gerçekleştirebilmişler ve aynı oranda da bol ve tatminkar av vermeyi sağlamışlardır.
    Geçen sezonki raporlar her ne kadar bu sene aynı oranda değilseler de, gittikce artan bir ivme göstermektedir.
    Turna organizasyonları tertiplenir olmuştur.

Gençlik yıllarımın en önemli uğraşısıydı turna avlarım. Önemli trofeler de tutabilmiştim. Bunları da sizlere anlatmak, resimlerini sunmak arzusundayım.

Başka bir konu olarak ele alacağım bu hususu bir tarafa bırakarak, Assos günlerimin benzer avlarını ele almak istiyorum.

Buradaki yaşantım 7.senesini doldurmuştur. O günlerin muhteşem balığı her ne kadar bugünlerde kalmamışsa da, yeni meralarım halende verimlidir.
    Esasen Sivrice avcıları buralarda da boy göstermeye devamla tuttuklarını maalesef halende yanlış aksettirmektedirler.
    Sıkıntı duyduğum bu durumdan sıyrılmak için son günlerde Kasna avına tekrar yöneldim .Az ama öz balıklar yakalayabildim.
    Ancak beni esas heyecanlandıran ise Turnalardı. Uzun süren hastalığım dolayısıyla gidemediğim Turna avlarında partnerlerim, bir metre dolaylarında önemli trofeler tutmuşlardır.
    Bazı avlarını ise güzel yayınlarla süslemişlerdir.
    Keza ayrı bir konu olarak ele alacağım, etkin turna kandırıcılarını, resimleyrcek sizlere yollayacağım.
    İlişikte yeni keşfettiğimiz Turna ve yayın cennetlerinin resimlerini sunuyorum.
    Umarım beğenirsiniz.
    Sevgi ve saygımla kalınız

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Yeniden raporlarını görmek güzel oldu Vedat Abi
    Eline sağlık

4. löngöz

löngöz Daimi Üye

Vedat abi,,değerli paylaşımlarının için teşekkürler...

5. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

vedat amca suskunluğunu bozuyor sonunda :) açtığınız konuları okumak benim için büyük zevk çok teşekkür ediyorum.

şimdiye dek birçok yazınızı okudum. çok şeyler öğrendim ve çok keyif aldım sizin açtığınız konuları okurken. başta anlatımınız, sonrasında eklediğiniz görsellerin kalitesi, verdiğiniz bilgiler, gösterdiğiniz püf noktaları ve yöntemlerinizin doğruluğunu ispat eden tutulmuş balıklar sizin ne kadarda usta bir amatör olduğunuzun ispatıdır. geriside boştur. herşeyiyle örnek alınacak bir büyüğümsünüz benim. birkaç kendini bilmezde sizi bize asla küstüremeyecektir, bundan eminim.

dilerimki ömrünüz uzun ve sağlıklı olur, bu sunumlarınız hiç bitmez..

6. efsane

efsane Yeni Üye

bu işe gönül vermiş birisi olarak tecrübelerinizi ve yapmış oldugunuz avları güzel bir sunum yaparak bizlerle paylaştıgınız için teşekkür ederim

7. Tolga

Tolga Aktif Üye

Özlemiştik raporlarını Vedat ağabey. Yeni raporlarını görmek bizi mutlu etti. Ellerine emeğine sağlık.

8. CAHİT ACUN

CAHİT ACUN Daimi Üye

Tebrikler sevgili Vedat ağabeyim.Çok çok güzel bir av güncesi.Mutlu oldum seni görünce.Özlemişim seni.Avların daim olsun.Kovan Turna'larla dolsun.Ellerinden öpüyorum.Kendine iyi bak..Sağlıcakla kal...

9. bilal07

bilal07 Üye

Vedat abi paylaşımlarını tekrar görmek gerçekten güzel, her ne kadar tatlı sucu olmasam da turna kandırıcılarını sabırsızlıkla bekliyorum, resimdeki kepçen de çok güzelmiş :)

10. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Daimi Üye

Sağol eski dostum.Dağarcığımda ne varsa yazmaya amadeyim.
    Sevgimle kal

11. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Daimi Üye

Birşey değil sevgili Bülent