Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

"İki balık ve sevgi üzerine"

Konu, 'Sohbet' kısmında löngöz tarafından paylaşıldı.

1. löngöz

löngöz Daimi Üye

biri olmadan öbürü olmazmış bu böyle yazılsınmış,
    bir rus köyünde iki balık yaşarmış,biri turuncu ve" iri",öbürü korkak ve "ince".Bütün çiftlerde böyledir biraz düşününce.

iri sormuş birgün madem bütün bu denizler birbirine bağlı,niye biz senininle sadece bu kıyıdan ötekine yüzüp duruyoruz? kendimizi bir akıntıya bıraksak,yeni sularda yüzsek,başka balıklar yesek daha mutlu olmazmıydık?
    hak verdi" ince" inceliğinden sırf.,çünkü onun mutluluğu için."iri" ve o kıyı yeterlidir.gerisi hava su değişikliğidir ki,insan bundan beslenemez,balıklar hiç....

katıldı yinede düştü "iri" nin peşine,akıntıya bıraktı kendini bunlar beraberce,istanbul ve çanakkale boğazlarını geçtiler,geçerken eylendiler,.Fakat bir balıkçı ,akşam yavrularına balık götürmek için suya ağ atmıştı,ve bizimkinler farkına varmadan bu ağa takıldılar,daha doğrusu iri takıldı-iri ya- incede sıyrılıp çıktı -ince ya-bırakıp gitmedi,.Hem inceydi hemde aşık,kemirip ağları kurtardı "iri" yi ee tabii ben bu ağlara takılacak kadar güçlü kuvvetli değilim,,eriyip gidecek gibiyim diyerek onun gururunu da okşadı...
    aşkta en yanlış şeyler bile mantıklı gelır insana tabii balıklarada ,,çünkü aşk suyun içindede aşktır.

derken bizimkiler ,soğuk denizlere kavuştular,fakat "ince" alışık değildi bu soğuk sulara hastalandı ,pulları dökülüyordu,her gün ve gün geçtikçe daha da yavaşladı hatta durdu birgün atlantiğin ortasında,,ya döneceklerdi "ince" kurtulacaktı yada tek bedene dönüşeceklerdi..çünkü herkesin Kübaya kadar yüzecek nefesi kalmayabilir hele hastaysa..."iri" kübaya gitmeyi seçmeden önce biraz düşündü,o düşündüğü süre kadardı ki sevgisi o da çok sayılmazdı..en başta sıkılan oydu köyün kıyısından,,demekki aslında gitmek istiyordu "ince" sinin yanından ama ince bu durumu anlamadı,,onunla küba ya varmak için son çabasıyla yüzdü
    insan sevdiği ile geçen zamana doyamadığı kadar aşıktır,,balıklarda....

iki dakika daha beraber yüzmek,tek başına sağlığına kavuşmaktan iyidir bile dedirtir aşk insana...dedirtdiği gibi "ince"ye....iki dakika daha yüzdü ve öldü yukarıya doğru çıkarken zayıf gövdesi kılçıklarına kadar mutluydu ve gülüyordu ve derken kocaman bir balina onu yuttu ve bunu da hissetmişti..

iri tek kaldı ama suyun ucunda küba vardı....var gücüyle yüzdü inceyi unuttu inceyı unutması kötü oldu çünkü onlar birbirlerine 5 saniyede bir nereye gittiklerini hatırlatıyorlardı ve şimdi 10 saniye geçmişti ve katiyen hatırlamıyordu ne inceyi ne kübayı nede adının "iri" olduğunu insana adını başkaları hatırlatır ..balıklarada...

o yüzden kayboldu derin sularında atlantiğin ve koca bir balina onuda yuttu fakat mucize bu ya balinanın midesinde "ince"yi buldu meğer aynı balina yutmuş her ikisinide...ince ölmemişmiş tam tersi midenin sicaklığında dirilmişmiş ama oradan çıkarsa ölecek....
    "iri"de oradan giderse nereye gittiğini ve adını unutacak o yüzden artık ikiside buradalar "ne fark eder insana sevdiğinin yanı cennettir"
    sevmeden hiç bir şeyin tadı olmadığını,,bu hikayeyi bilen bütün balıklar bilir

"YA insanlar"
    bu hikayeyi neden yazdım ....balığa çıkma konusunda dertli olan arkadaşlara sevginin ne kadar üstün olduğunu balıkların dilinden anlatayım istedim.....:):)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Evdeyken balığı özler, balıktayken evi merak ederiz.
    Ne onla olur ne de diğeriyle durumundayız.
    Seçersek birini eksik kalır bir yanımız.
    Kuralım bir denge, eksik etmeyelim sevgimizi de aşkımızı da ne balıktan, ne de evden. :)

4. bahti88

bahti88 Üye

Çok ilginç bir hikaye, okurken halet-i ruhiyem şekilden şekle girdi. Paylaşım için teşekkürler abi. :)

Dengeyi kurmak için hanımları da balığa alıştırmak şart. :)

5. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Çok güzel bir hikaye abi ellerine sağlık:) Lakin bekara karı boşamak kolay derler ya benimki de o hesap :p Şaka bir yana ben 'iri' nin tersine balığa gittikçe kendimi kaybetmek yerine kendimi buluyorum bu sevdadan başka bir sevdaya yüreğimde yer yok diyemem ancak esas aşk benim için bu diyorum. Hayat kısa günlerimiz sayılı hiç kimse için kendimi frenlemek ,tutkularıma gem vurmak gelmiyor içimden. Hobi olarak görmediğim için, yaşam tarzım olmasını istediğim için belki de. Denize aşığım ben , Ankara'da nasıl hissediyorum bir bilsen.. Kafese kapatılmış , suyun dışına çıkmış balık gibiyim. Denizin kenarını görsem kokusunu bi içime çeksem yeter inan. 3 gün geçti döneli, inan 300 kere özledim denizi of of:)

6. löngöz

löngöz Daimi Üye

aynı duyguları paylaşacak birini bulacağına inanıyorum....
    de diyorumki senin için""bir sevgilin olsun adı DENİZ olsun" dermişim......:D:D