Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İki kamış arasında tereddütteyim..

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında anafarta tarafından paylaşıldı.

1. anafarta

anafarta Yeni Üye

Selamlar,

1 senelik acemilik evresini atlattığımı düşünerek mevcut kullanmış olduğum surf kamışı update etmeye karar verdim :)
    Genelde boğaz hattında avlandığım için uzun mesafe ve yüksek atarlı kamışları inceledim.
    Pozitif yorumları görerek aklımda olan kamış modeli Lineaeffe Oyster Cast Advanced 420cm 250gr iken gün içinde Lineaeffe Shizuka 420cm 400gr model kamış aklımı bulandırdı :)

Son kararı almamda yardımcı olursanız memnun olurum.

Saygılar..

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. frenist

frenist Aktif Üye

Boğazda ağır kurşunla at çek yapacaksanız iki kamışta ağır kalır. Daha hafif kamışları öneririm. Spider surf uygun bir seçenek, parçalı kullanabilirim derseniz Okuma salina 3 parça.

rasgelsin

4. anafarta

anafarta Yeni Üye

Selamlar,
    Şu an kullandığım kamış neredeyse 500gr :) ağırlıkta sıkıntı yaşamadım.. :) Parçalı kamış hiç kullanmadım hali hazırda nasıl birleştirileceği hususunda dahi bilgi sahibi değilim..
    Açıkçası benim aklıma takılan, oysder'in uzun mesafe atışlarda sıkıntı yaratmadığı yönündeki yorumlar beni bu modele sevketmişti.. Ancak diğer modelin atarının yüksek olması boğazda gönül rahatlığıyla 180-200gr. kurşun bağlama ve fırlatmada olta psikolojik olarak kırılma korkusu yaşamama yönünde kafamı karıştırdı.. Zaten çoğunlukla 100gr. altı kurşun bağlamıyorum. 100gr altı kurşun bağlama durumlarında zaten mevcut oltamı kullanabilirim diye düşünüyorum.

Bahsettiğiniz spider surf güzel alet fakat kafamdaki bütçe için yüksek geldi. Muhtemelen ileriki dönemlerde onu da düşünebilirim..
    Bu zihniyetle kamış kolleksiyonu yapacakmış gibi hissediyorum :D
    Teşekkür ederim tavsiyeniz için.

5. gurcansap

gurcansap Daimi Üye

Ağırlık mevzuu hakikaten çok önemli.
    Seçeceğiniz kamış ve makara mümkünse 1 kg. geçmemeli.
    Ben acemiliğimi atıcam diye neredeyse 1,35 kg. takımla avlandım, hem de iki sezon. Bolca sağ bilek ağrısı ve avdan geldiğimde yattığım yeri bilmeme...
    Elbette öncelikli bütçenize göre hareket edeceksiniz ama şunu unutmayın!.
    Kamış atarı yükseldikçe kendi ağırlığı da yükseliyor. 400 gr. atarlı bir kamış bu anlamda hiç düşünmeyin bile.
    Çünkü boğazın en azgın yerinde dahi maksimum 225 gr. ile dibi bulabilirsiniz.
    Naçizane tavsiyem atarı en fazla 250 gr. ve mümkünse 500 gr. geçmeyen ve yine mümkünse 3 parça kamış kullanın bundan böyle. Uzak atışlarda daha başarılıdır 3 parça kamışlar. Birleştirmek ve ayırmakta son derece kolaydır merak etmeyin.

6. hakan3506

hakan3506 Aktif Üye

Arkdas parçalı kamısı birleştirmek ustalık gerektirmiyo okuma salina 4 20 parçalı kamıs kullanıyorum çok memnunum gerçi bana biraz büyük gelsede memnunum herseyıyle ben saglamım dıyo okuma salina 3 parca yada tele istersen lineeffe turnafresh cok saglam kamıslardır

7. anafarta

anafarta Yeni Üye

Selamlar,
    Tavsiyeleriniz çok teşekkür ederim.. okuma salina 3 parça hakkında yorumlar oldukça tesirli.. kafamdaki bütçeyi çok fazla aşmak istemiyordum ama sanırım yılbaşı için kendime hediye olacak :)
    bilgileriniz için teşekkür ederim,
    saygılar..

8. Marmaranın_bereketi

Marmaranın_bereketi Yeni Üye

Konuyu hortlatmış gibi olacağım ama bilgini aktarayim geçen sene Lineaeffe Shizuka 420cm 400gr aldım PANTHERA 70 makina ile beraber İstanbul da istavrit tutmak için kullandım biraz ağır bir kamış olduğu doğrudur yemlik çinakop avında bir sıkıntı yaşamadım rapala konusunda da at çek yorucu oluyor ama kullanılmayacak gibi değil bilginize : )

9. cihan drums

cihan drums Aktif Üye

Umarım dilediğiniz kamışı edinirsiniz , kamışın atarı artıkça ağırlaştığı gibi sağırlaşıyorda bu önemli bir handikap zira odun gibi hissettirir sağır kamış..