Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

iki meps bir sahte ve kasnalar (i.talay)

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında ismail talay tarafından paylaşıldı.

1. ismail talay

ismail talay Aktif Üye

10 gün sonra düğünüm var, malum hazırlık telaşı , oraya buraya koşuşturmaca..Dün daraldığımı farkettim, bu hengame beni hem bedenen hemde ruhen oldukça yordu. Beynimi boşaltmam gerekiyordu. ''Ya dedim ismail al şu oltayı eline git dere kenarına bir format at şu yordun bedene..

Saat 17.00 , akşama üç saat var..çıktım yola. Dereye vardığımda hava kapanmaya başlamıştı. Bahtsız bedevi misali yağmura yaklanmassam iyi diye kendi kendime konuşarak söğütlük , akıntının az olduğu bir yere çöktüm usulca.

Yanıma aldığım bir ''meps thunder bug'' marka kaşığın hünerini geçen yıldan biliyorum. o nasılsa garanti ben yeni olan ''remixon killer'' bakır rengi üzerine kırmızı benekli 0 numara mepsi deneyerek balığa başlamaya karar verdim.

Bismillah !!! dedim suyla buluşturdum kaşığı, 4 ncü atışımda iyi bir takip aldım ama balığı alamadım.Galiba olacak bu iş diyerek tekrar atışımı yaptım.ve bu güzeli aldım yaklaşık 50 cm. 1,5 kg civarı bir kasna.

oldukça havyarlı dişi bir kasna olduğu gözle görünür şekilde belliydi.Ve onu sevip okşayarak geri saldım.

Aynı kaşıkla hatırı sayılır 2 kasna daha yakalayıp geri saldıktan sonra..

Alba star sunni balık denemeye karar verdim. Daha önce hiç kullanmadığım bu plastik sahte balığın ne yapacağını merak ediyordum.

50 mt kadar aşağı kaydım yine güzel bir söğütlük sahteyi suya daha ilk düşürdüğüm an bir saldırı aldım ama balığı tasmalayamadım, buna mütakiben iyi bir takip ve balık kancadaydı.

Bu da az öncekine yakın bir kasnaydı ve buda havyarlıydı, nazikçe iğneden çıkartıp ait olduğu yere iade ettikten sonra kendi kendime ‘’ismail bu ana kadar denediklerin hep dişi balık yakaladı, tak artık şu ‘’meps thunder bug’’ u dedim.. zira bayındır tarafından gök gürlemeye başlamıştı, 15 dk sürer sürmez yağmur tepeme inerdi.

Thunder daha ilk aksiyonunda takip aldı, mütakiben 1 kg civarı bir erkek  ve sonrasında iki balık daha. bir kaç güzeli suya iade etmemin mükafatı bu kasnaları, akşam enişteyle terasta tavaya atmak için alıkoydum.

Bu gün, bu bir saat iyi gelmişti, kurbaga ve kuşların düetleri içerisinde huzurlu gecen bir saat neticesinde, hem yeni iki sahte nin neler yapabileceğini görmüş, hemde artık derelerde ufak ufak hareketin başlayacağının işaretini almıştım.

Hepinize rasgele arkadaşlar.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. mahmutignak

mahmutignak Aktif Üye

Çok güzel bir av olmuş.Bereketli avlarınızın devamını dilerim.Afiyet olsun.

Bu arada ömür boyu mutluluklar dilerim.

4. marasliozkan

marasliozkan Aktif Üye

Harika bir av gunü gecirmissiniz tebrik ederim.

5. oktay16

oktay16 Moderatör

Sportif avcılığını tebrik ediyorum ismail abi:) devamına rastgele, evlendikten sonra bir süre avcılığa ara vereceksin gibi geliyor bana:D Evlilik her haliyle güzel bir durum, geçenlerde bizde eşimle bir çocuk beklediğimizi öğrendik, tarif edilemez bir mutluluk:)

6. ismail talay

ismail talay Aktif Üye

sevgili oktay balığa ara vermem söz konusu değil zira eşimde bir oltacı :) sizide tebrik ederim. yaradanım sağlıklı sıhhatli bir doğum nasip etsin işallah

7. ismail talay

ismail talay Aktif Üye

teşekkürler

8. akdenizim

akdenizim Yeni Üye

Kasna benimde yakalamaktan çok zevk aldığım bir balık, çok çok zevkli bir av olduğu belli tebrikler.

9. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler İsmail.
    Hem güzel, hem de duyarlı bir av olmuş
    Afiyet olsun

10. cezmi

cezmi Üye

İsmail bey Amatör oltacılık nasıl olur ve nasıl sunulurun en iyi şekli olan muhteşem resimlemeyle ortaya koymuşsunuz.

Banyoda, Mutfakta, Salonda ve daha pekçok alakasız yerde çekilen fotolardan gına geldi, sizin resimlerle ferahladığımı belirteyim.

Bereketli ve keyifli avlarınız daim olsun. RASTGELSİN

11. ismail talay

ismail talay Aktif Üye

Teşekkürler bu güzel yorum için.