Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İki parçalı spin kamışın sokulmesi

Konu, 'Tatlı Su Balıkları ve Balık Çeşitlerine Genel Bakış' kısmında duke_nukem tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. duke_nukem

duke_nukem Aktif Üye

Arkadaşlar merhaba okuma v system 240 cm iki parçalı spin kamis aldim. Evde iki parçayı birlestirdim kontrol etmek için ama ne yaptıysa parçaları ayiramadim. Bunun kolay bir yöntemi olmalı. Her seferinde böyle eziyet mi çekeceğim anlamadım yardımlarınızı bekliyorum

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. trkc

trkc Aktif Üye

Öncelikle V System kamışlar birleşme yerlerinden (görünüş olarak) yerine tam oturmaz. 1cm civarı bir pay açıkta kalmış gibi görünür. Tam oturtayım diye haddinden fazla zorlamayın.
    Parçaları çıkarmak için yapacağınız denemeleri geniş bir alanda yapın ki o kuvvetle çıkan kamış ucu bir yere çarpıp kırılmasın.
    Benim de başıma gelmişti. Eliniz ne kuru ne de ıslak olsun. Kamış zaten ince olduğu için tutması zor olacak. Ona göre kaymayacak şekilde tutarak çıkarmaya çalışın.
    Kaynar suda ısıtılmış bir bezi kamışın birleşme yerindeki üstte olan parçaya sarın ve biraz bekletin. Bu işlem kamışın üst kısmını genleştirecektir. Sıcak bezi aldıktan sonra hızlıca kuru bir mendille birleşme yerini kurutun ve sıcaklık geçmeden tekrar çıkarmayı deneyin.:)

4. duke_nukem

duke_nukem Aktif Üye

Tesekkur ederim verdiginiz bilgiler icin. Birkaç kere deneme ile sanırım takip çıkarmayı basardim. Ama ilk seferinde sanırım kırılacak dedim

5. trkc

trkc Aktif Üye

Hadi hayırlısı.:)

duke_nukem bunu beğendi.
  6. Mesut1903

Mesut1903 Daimi Üye

Yeni kamışta normaldir çıkarırken çok dikkatli olmak lazım. Kamışı birleştirirken çok fazla zorlamaya gerek yok hafif bastırmak yetiyorda artıyor. Kamış bir süre sonra alışıyor ve bu işlem kolaylaşıyor. Bu arada hayırlı olsun. Bol balıklı avlar dilerim.

duke_nukem bunu beğendi.
  7. duke_nukem

duke_nukem Aktif Üye

Dün akşam arkadaşımın ısrarlarına dayanamayıp kartal sahile indik. İlk başlarda yağmur hafif çiseliyordu. o yemliye attı bende 2 saat kadar rapala denemeleri yaptım. yağmur iyice şiddetlendikçe biz gaza geldik. 3 saat sonunda balıklar bizi yendi. bu arada 50 metre ilerimizdeki bir abi 6 saatte bir tane 50-60 cm boyunda bir kırlangıç almış.
    Yine hüsran yine hüsran. sırf rapalalarla balık tutmak için okyanusa açılacağım. Ama atıp çekmenin zevkide bir başkaymış bunu anladım.

8. zokacı

zokacı Aktif Üye

kamışı hafif çevirerek çıkar direk asılma

cihan drums ve duke_nukem bunu beğendi.
  9. cihan drums

cihan drums Aktif Üye

hadi hayırlı olsun..

duke_nukem bunu beğendi.
  10. duke_nukem

duke_nukem Aktif Üye

Evet dediğiniz gibi bir süre sonra alışıyor. Dün yine biraz deneme yaptım sonuç her zamanki gibi sıfır. Yağmurda keyfi başka oluyormuş bunu öğrendim :)