Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İlk at çek denemem lüferle sonuçlandı.

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında ayhan arıkan tarafından paylaşıldı.

1. ayhan arıkan

ayhan arıkan Aktif Üye

Merhabalar.
    forumdaki ilk av raporumu yazacağım, biraz uzun olacak ama benim için farklı bir deneyim olduğu için biraz kafanızı şişirirsem kusura bakmayın.

başka bir iş için sabah erkenden limana gitmiştim ama işim erken bitince bi çıkayım bakalım balık varmı dedim. deniz tepsi gibi hava yatıkdı. limanda kayığı toparladıkdan sonra canlı zargana için liman önünde ipek gezdirdim. baya dolaşmama rağmen anca 2 tane zargana yakalabildim. vakitde ilerlediği için zarganlar yetmezse belki avlakda gümüş yakalayabilirim diyerek 2 zarganayla avlağa gittim.

büyük iskele önünde canlı zargan takımıyla yemi indirip dolaşmaya başladıktan kısa süre sonra ilk vuruşu aldım ama oltada ortadan ikiye ayrılmış zarganadan başka birşey yoktu. ortandan ayrılmış zarganı çekerken yemin arkasından gelen lüfer sürüsü gerçekten ürkütücüydü. neredeyse kayığa kadar arkasından geldiler resmen gözgöze geldik.

ikinci ve son zargana çok iriydi, bakalım nolacak deyip taktım takıma. Baya bir gezmemden sonra güzel bir vuruş sonrası irice bir lüferi kayığa aldım.

ilk lüferi aldım ama ortada yem kalmadı :)

yoğun bir gümüşde olmayınca gümüşde tutamadım kaldım yemsiz.
    napabilirim diye düşünürken gözüme lüfer tarafından tam ortadan ikiye bölünmüş zargan çarptı. kuyruk tarafından fileto çıkarttım ama rapala arkası yapmak için çok küçüktü bende çareyi zokada kullanmakda denedim uzun bir uğraş sonucu değiştirmedi malesef lüfer zokayı yemedi.

bir yandan kahvaltımı yapıp kayıkda çay keyfi yaparken yine napabilirim diye düşünmeye başladım. belki kayıkdan at çek yaparım diye aldığım ama genelde yem toplamak için kullandığım kamış ve makina gözüme ilişti, sanki beni kullan diyordu :)

her telden çalan takım çantamdan gümüşe ucundan azcık benzeyen 40gr ağırlığında bi jig taktım. hani bizim buralarda at çek lüfer olmazda bi deneyeyim de öyle işe gideyim havasında bi kaç kere attım çektim :)

videolardan izlediğim ve forumdan muharrem vardar abiden öğrendiğim kadarıyla jigi çalıştırmayı denerken bi anda oltaya birşey bindi kafa atmaya başlayınca aha dedim aldı. balığı çekip hemen kayığa aldım. hiç yapmadığım tarzda lüfer tutmanın verdiği mutluluk ve heyecan sonrası ilk balık kovaya girdi.

sonrasında olduğuna inanıp daha düzgün şekilde atçek yapmaya başladım ve sonuç güzel oldu. yarım saat içinde 2. , 3. , 4. , 5. lüfer kayığa girdi. iyice çoştum arka arkaya lüfer alıyordum ki acı acı çalan telefonla rüya sona erdi; sipariş var acele dükkana gel !!!
    zaten hafta içi kaçamak gitmişim balığa tabi hemen acele tası tarağı toplayıp dönüşe geçtim...

şunu söyleyebilirim; gerçekten uzun oltadan çok daha zevkli bir avcılık yaptım. uzun oltada balık tutuyorsun tamam ama balığın ağırlığı kadar bir takımla balık çekmenin bir zevki yok sadece balık tutuyorsun. bazen lüferin vurduğunu bile hissetmiyorsun uzun oltada. ama at çek lüfer avı çok keyifliymiş.

işe dönerken yolda VAY BE OLUYORMUŞ dedim :)

bende at çek zehirini aldım hadi bakalım hayırlısı...

IMG_6302.JPG
    IMG_6297.JPG IMG_6306.JPG

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. enginson

enginson Daimi Üye

Tebrikler okurken resmen sizin yaşadığınız duyguları yaşadım. daha güzelleri rast gelsin inşallah hocam.

ayhan arıkan bunu beğendi.
  4. sessizdenizci

sessizdenizci Daimi Üye

Tebrikler,
    İlkinde on numara bir av raposu olmuş. Kapmışsınız at-çek zehrihi :) geçmiş olsun

5. Kubilay Yalçın

Kubilay Yalçın Aktif Üye

Maşallah güzel bir av olmuş. devamını dilerim.

6. brshh

brshh Aktif Üye

tebrikler

7. blkali

blkali Aktif Üye

Ayhan tebrikler, balıklar çok güzel. devamını dilerim.

8. akifk

akifk Aktif Üye

Tebrikler, güzel kaçamak olmuş.

9. mfishing

mfishing Üye

tebrikler, 10 numara av..

10. ilhanburak

ilhanburak Aktif Üye

maşallah , çok güzel bir av olmuş devamını dilerim.

11. onur_55

onur_55 Aktif Üye

Güzel rapor.okurken keyif aldım.tebrikler