Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İlk Av Zargana

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında hkn17 tarafından paylaşıldı.

1. hkn17

hkn17 Aktif Üye

Esasında herşey dün gece başladı, arkadaşlarla pazar sabahı balığa gitsek mi? sorularına cevap ararken, zaten ayda yılda bir gidiyoruz gidelim dedik.Hayaller kurulmaya, takımlar hazırlanmaya başlandı ortaya atılan kaşık mevzusundan sonra, bu sabah koştura koştura malzemecime kaşık almaya gittim.

Uzun süren muhabbetten sonra alacaklarımı alıp yarın sabahı beklerken, başka bir arkadaş çay içelim bahanesiyle yanına çağırdı, onunla da muhebbetin geleceği yer belliydi ne yapsak gitsek mi gitmesek mi derken, kendimizi tekrar malzemecide bulduk takım, yem derken kendimizi mera yolunda bulduk.

Saat 4 gibi meraya vardığımızda, baştan arkadaş yemli çalışacağından kamışlarını hazırladı ve ilk atışı o yaptı beklemeye başladık. Ufak tefek atıştırdıktan sonra ben de spin çalışmaya başladım. Baştan kumsaldan çalışırken, arkadaştan ödünç aldığım tulum çizmeyle bel hizama kadar suya girerek kamışımı sallamaya başladım, yaklaşık bir saat sonra tam da yorulmuşken makinanın kalama sesiyle sersemledim, kaşık kullanıyordum ve taktığımı düşündüm, kaşığın takıldığını düşünerek çekmeye devam ettim, ama bu takılma değildi, önce kaşığın parlaması ardından güzel zarif bir zargananın parlaklığı suyun içinde belirdi ve zorlanmadan balığı kıyıya aldım.Spin avına yeni başlamanın verdiği yorgunluk ve balığın getirdiği mutlulukla bir sigara yaktım, alacağımı almıştım bir zargana!(eve gelince ölçtüm boyu 56cm) benim için yeterli bir avdı takımları topladım, işimiz olduğundan 17:15 civarı avı bitirdik :)

Kamış:River Tallentcatch 2.40 30-60
    Makina:Shimano Solstace 4000 FI
    Misina:Nippon Ghost
    Sahte:Alba Toby 602 No:3

Ekli Dosyalar:

hakan4117, pars ve sabriyazici bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. sunny1403

sunny1403 Daimi Üye

Tebrikler..Devamını dilerım..

hkn17 bunu beğendi.
  4. sabriyazici

sabriyazici Daimi Üye

Devamı rast gelsinnn elinuze sağlık cok guzel balık

hkn17 bunu beğendi.
  5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler
    Ne zargana am.. Kılıç'ın rejime girmiş versiyonu sanki :)
    Her zaman rast gelsin

hkn17 bunu beğendi.
  6. ilhanburak

ilhanburak Aktif Üye

Bu aralar iri zarganalar bol bu paylasimda benden olsun gecenlerde 700 gr gelen bu zarganada benim max rap sahteme denk geldi
    Tebrikler insallah cok daha guzel avlariniz olur.

hkn17 bunu beğendi.