Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İlk Beyaz Lagos'un

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Murat Sağlam tarafından paylaşıldı.

1. Murat Sağlam

Murat Sağlam Üye

Öncelikle herkese selamlarımı iletiyorum,

İlk açtığım konuda da dediğim gibi mükemmel bir forum, herkese paylaşımlarından ve oluşturulan saygılı dostluk ortamından dolayı tekrar teşekkür ederim.

Kurban bayramı tatilini Fethiye'de geçirdim, kayınbabamın ufak bir teknesi var tam da zamanı bol bol balığa çıkarız kısmetimiz olursa bişeylerde tutarız dedik. Arife gününden bir gün önce Göcek'teyiz kahvaltı vs... doğru fethiye merkeze Tüfekçioğlu Fishing'in yolunu tuttuk, kendilerini İstanbuldan takip ediyorum sonunda tanışma fırsatımda oldu. Dükkanda yakaladıkları balıkların videolarını izleyip iyice gaza geldik, eksikleri tamamladık doğru limana. sırtı çekmeye başladık, hava parçalı bulutlu açıklarda ara ara yağmuru izliyoruz. Eşim aradı Murat burada gök delindi yağmur yağıyor neredesiniz diyor, akıllıyız ya hayatım denizde bulutları takip ediyoruz yağmurdan kaçıyoru merak etme dedim :D 2 saat sırtı yaptık arada taşlarda jig yaptık ama vuruş bile almadık.
    insan bunun dönüşüde var diye düşünmez mi :confused: dönüş yolunda 20mil hızla tam yarım saat boyunca yağmurdan ve rüzgardan tam anlamıyla dayak yedik :eek::eek::eek: ve tam tabiriyle donumuza kadar ıslandık!!
    Ama balıkçı adam huyundan vaz geçermi, arife günü yine yağmur bu sefer dersimizi aldığımızdan tekneyle açılmadık kıyıdan at çek yine sonuç yok elimiz boş.
    Bayramın ilk günü güneş harika hava balık için çok uygun kahvaltıdan sonra açıldık, 1 saat kadar sırtı yaptık yine sonuç yok. Sonra geçen sene akya aldığım taşa gidelim dedik, başladım jig yapmaya vuruş yok. Sonra sahteyi Kabura tipi olanla değiştirdim 50mt. yamacın tam ortasındayız, tepeye doğru attım biraz jigledim baktım yok, tepeden aşağı biraz daha saldım, Kaburayı dipte dolaştırıyorum, birden o cırlama sesi kalamadan alıyor, yapıştı dedim sarmaya başladım fazla büyük değil ama açılış için yeter :) 2 tur 3 tur olta boşaldı. Önceki tecrübelerimden biliyorum bazen balık yukarı doğru fişekliyor :rolleyes: hızlıca sarıyorum ama maalesef balık yok. Sahteyi yukarı aldım o da ne (bilmeyenler için Kabura jig sahtelerinin iğneleri nispeten daha ince iplerle bağlı sahtenin üzerine) iğnelerden birisi yok ve iplik kopmuş :eek::eek::eek:
    iğne biraz geriden takılmış ve iplik dişlerine denk gelmiş, Akya değil sinarit yada belalı balon balığı :(:( bir kaç deneme daha ama nafile balıklar kaçtı :(:(:(
    başka taşa gidiyoruz, iyi bir vuruş ama yine şansızlık iğneyi gizlediğim ahtapotun bütün saçakları traşlanmış, saniyenin onda biri ile iğneden kurtulmuş :eek::eek: bugünlük yeter sırtı çekerek dönüyoruz ama yine birşey yok....
    sonraki günlerde fazla zorlamaya gerek yok artık küçük balığa dönelim diyoruz, güzel bir taşın üstündeyiz tarih 28 ekim mercan, barbun, gopez, zargana, palamut ortaya karışık yemli, çaparili Allah ne verdiyse çekiyoruz :D:D keyfimiz yerine geliyor, hava bozuyor eve dönüyoruz, jigi elime bile almıyorum :(

29 ekim yine aynı taşa gidiyoruz, belki bir saat GPS'le dün işaretlediğim yerin üzerinde sağında solunda önünde arkasında dolaşıyoruz tek tük balık var :( moreller bozuk. Sonra birden kendi kendime diyorum ki yahu nereye gitti bu kadar balık :confused: evreka, büyükler geldi küçükler kaçtı ! Altın kural !
    aldım jig oltasını, sahte kutusunu açtım, bir akşam önce Akın Kaptan'ın jig avı ile ilgili yaptığı paylaşımlardan japon ustanın sözleri kulaklarımda çınlıyor, sahtenin rengini seçerken işi şansa bırakın biraz, sistematiğiniz olmasın hangisini istiyorsanız onu takın :rolleyes: kutuya tekrar bakıyorum daha ilk aldığım 5tl'lik Quantum marka Pembe-Beyaz 100gr. sahte, belki ilk defa suya atıyorum! birinci atış boş vuruş yok, çıkartıyorum bu sefer teknenin sol tarafına uzağa atıyorum, gelirken çekip tekrar derine salacam, birinciyi çektim sonra 2. sefer derine bıraktım 1. tur boş 2. tur aman Allah'ım yine aynı ses dipten yapıştı :))))) mücadele başlıyor, kalamayı iyice kıstım kaçacak yeri yok artık bu sefer iğnede büyük :D:D derinlik 40mt fazla uğraştırmadan tekneye geliyor, çok güzel bir beyaz lagos 3kilomu 5 kilomu tekneyi heyecan sarıyor :harika: nede olsa tekneyi aldığımızdan beri tutulan ilk trofe :D
    kendime fazla güvenmişim kaçmaz diye ama iğne dudağının hemen kenarından girmiş biraz daha derin olsaymış bunuda kaçıracaktık :eek: neyse tekrar atıyorum jigi ama başka balık alamadık eve dönüyoruz.
    30 ekim aynı taşa gidiyoruz, bu sefer akşam suyunda av yapacağız, aynı sahteyi takıyorum, daha ilk atışta ufacık bir balon balığı gırtlağına saplanmış iğne kurtaramıyoruz :/ 5 dk. sonra sahteyi değiştiriyorum geçen sene aynı sahteyle palamut almıştım daha 1. atışta yolun yarısında yine benzer bir ağırlık oltada ama bu Relix 5000 makina banamısın demiyor sara sara balığı getiriyor tekneye kadar, palamutun en çok mücadelesini seviyorum, yüzeye geliyor ve dün 4 kiloluk Lagos'un 1 mt bile alamadığı kalamadan 2mt'den fazla iplik boşaltıyor :harika: tartıyoruz 950gr. umarım bir gün daha büyük bir torikle mücadele edip bu zevki sizlerle paylaşabilirim :D
    Akın Kaptan'ın paylaştıkları yine gözlerimin önünden geçiyor, gereğinden büyük sahte takma zaten 40mt'de avlanıyorsun, geçen sene aldığım Bushido marka 100gr. yeşil tırsi sahtesini yolluyorum uzaklara yine tepenin üstüne doğru, sahte dipte kılavuzu kapatıyorum, boşluğu aldım 1. tur boş 2. tur aman Allah'ım yine yapıştı :eek::eek::eek: kalama aynı ayarda ama balık ipi hızla boşaltıyor dünkünden en az 2 kat büyük, oltanın ucu denize değdi değecek :eek: sarmaya başlıyorum, ben sarıyom o boşaltıyor ne kadar sürdü hatırlamıyorum, teknede bayram havası geliyor geliyoooorrr..... son 15mt :D o da ne olta boşaldı :eek::eek: hızlı sarıyorum fişekledi herhalde yüzeye doğru :confused: maalesef kaçan balık çok büyük oluyormuş arkadaşlar :(:(:( iğne ağzından çıkmış sahtede sağlam iğnede !!! ama balık yok :(:( neredeyse ağlayacam :(:(:(
    bir solukta geliyoruz bayram tatilinin sonuna ama o kaçan balık içime dert oldu rüyalarıma girdi :D:D en kısa zamanda gidip tutacam onu, çektiğim bir kaç fotoğraf aşağıda, herkese bol balıklı günler diliyorum....

Kamış: Remixon Katana 14lb.
    Makina: Relix 5000
    İp: Sufix 0.50 (çok memnun değilim biraz kalın kaçtı galiba)
    Leader: Sufix 0,70 florocarbon
    Sahte: Shimano, Quantum, Tubertini, Alba Star muhtelif renk ve ağırlıkta, dediğim gibi sistematiği bıraktım serbest takılıyorum :)

Sağlıcakla kalın.....

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. horasanlı

horasanlı Aktif Üye

Tebrikler güzel bir av olmuş.

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Murat
    Balık yüzünü güldürmüş.
    Daha da iyileri rastgelsin

5. Murat Sağlam

Murat Sağlam Üye

Geç olmakla birlikte teşekkür ederim :)

6. Murat Sağlam

Murat Sağlam Üye

Bu balık yüzünü güldürmez mi insanın Şeref abi :))
    ama kaçırdığımda bağırttı yani :eek::eek:

7. emek79

emek79 Üye

TEbrikler. Daha büyükleri nasip olur inşallah.

8. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

tebrik ederim diğer trofe maşallah :) ne neşeli poz :)

9. drasty41

drasty41 Aktif Üye

Tebrikler Murat bereketli olsun.

10. Murat Sağlam

Murat Sağlam Üye

Abi levrekleri tutamadık bari boş dönmeyelim dedik :D:D
    1 hafta uğraştım ben o balığı tutmak için o kadar da gülsün yüzümüz yahuu :harika:

11. Murat Sağlam

Murat Sağlam Üye

Saolasın Recep abi, balığa geç merak saldık arayı kapatmaya çalışıyoruz :)
    daha güzelleri size nasip olur inşallah