Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ilk botumu alicam. Tavsiye istiyorum

Konu, 'Botlar ve Bot Motorları' kısmında Cozan34 tarafından paylaşıldı.

1. Cozan34

Cozan34 Yeni Üye

Merhabalar. Ismim ozan. Araniza yeni katildim. Istanbul avcilarda denize 3 metre mesafede bir evde oturuyorum. Hemen onumde kumsal bulunmakta. Yillardir yaz aylarinda kayik kiralayip balik tutarim. Artik bir sisme bot ve motor almaya karar verdim. Baliga cogunlukla 2 kisi cikicam. Marinbot 3 metre ve parsun 6 hp motor almayi dusunuyorum. Butcemide cok zorlayamam. Sizce bu kombinasyon is gorurmu? Evim denize sifir olmasina ragmen sisik halde saklayamiyicam. Depomuz yok. O yuzden agirlik benim icin onemli. Ayrica yazin 1 ay boyunca altinolukta yazlikta bulunuyorum. Orasinda denize 300 metre mesafeli. Bu yuzden bota tekerlek takip yazlik onune birakicam. Motorunu depoya koyucam. Tentesi gunesten korurmu. Maksadim hem gezmek hemde balik tutmak. Bu marka botu kullanan varsa tavsiyelerini dinlemek isterim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ozkan_askan

ozkan_askan Aktif Üye

bende benzer arayışlardayım. 3 mt bot için 6 bg. gayet yeterli tahminimce . Hele birde 2 zamanlı olursa daha da hafif olur.

4. cemtrks

cemtrks Aktif Üye

3 metre bot için altı beygir kısa şaft gayet iyidir ama mercury marka almaya bak derim botu şişik saklaman şart şişir indir bot zamanla deforme olur zamanla şişikken kendiliğinden iner.

5. Cozan34

Cozan34 Yeni Üye

motorumu aldım arkadaşlar. parsun 9.9 beygir 4 zamanlı kısa şaft aldım. farklı kampanyalardan yararlanıp 2.500 tl ye mal ettim motoru. motor sıfır. ama şimdide yakıt sarfiyatı beni korkutmaya başladı. motorların beygire göre yakıt sarfiyatı hesaplama şekli vardı ama bulamadım. yarım yolda şu beygir şu kadar yakar gibi. bilen arkadaşlar yazabilirmi? birde 9.9 a 3.30 bot iyimidir?

6. MahmutPasha

MahmutPasha Üye

Merhabalar. Forumda gezerken sizin eski mesajinizi gordum bircok ozelligimiz benziyor avcilarda oturuyorum altinolukta yazlari takiliyorum. Botu ne yaptiniz aldiniz mi? Bende 2.5 metre marinport dinghy bot var elektrikli motor aldim. Nasil avcilarda baliga cikiyor musunuz? Ben bu sene avcilardan tat alamadim 2 hafta onceye kadar 1-2 balik ancak oldu botla. 2 haftadir cikamadim. Uygun bir zamanimizda ins. Tanisiriz.

7. Mesut1903

Mesut1903 Daimi Üye

Mahmut abi bende bot ve elektrikli motor düşünüyorum. Elektrikli motor nasıl bir akü yetiyormu kaç saat gidiyor akü kaçlık ve nasıl olmalı.

8. MahmutPasha

MahmutPasha Üye

Valla ben begeniyorum elektrikli motoru heryere sigiyor 55 lbslik motor. Botu 2.5 en fazla 3 metre almalisin cekiminde sorun yasamamak adina, arti tasimasi zorlasir elle. Akum 105 amperlik normal aku marin aku almadim botu aldigim yerde de gerek yok o kadar para vermenize normal aku al demislerdi. Hergun kullanacaksan normal olmayabilir benim gibi yilda 40-50defa ancak kullaniyorsan normal al. Aku ne kadar buyurse o kadar cok gidiyor ama buyudukce de agirlasiyor zaten surekli calisir durmuyorsun son hizda 1.5-2 saat gidiyor teoride 3-3.5 olmali ama teori islemez:)) ben bu h.sonu y.disindan balik bulucu getirtiyorum onu da yine ayni akuye baglayarak kullanma hesabi yapiyorum. Alirsan botla motoru birlikte al daha hesapli gelir spotbalikta bir aralar vardi simdi de var mi bilmiyorum. Nerede avlanacaksin botla?