Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İlk defa denize açılan biri için bot ve motor önerirmisiniz

Konu, 'Botlar ve Bot Motorları' kısmında dogan107 tarafından paylaşıldı.

1. dogan107

dogan107 Üye

Siteye yeni kayıt oldum arkadaşlar , Ben kıbrısta yaşıyorum ,adanada ögrenciyim .. bana kıbrısta yazlıkta kullanabilecegim (Baya Amatör'üm) saklaması ,taşıması kolay olan bot ve motor ikilisi tavsiye edebilirmisiniz ? en fazla gidecegim uzaklık olsa olsa 200-300 metre olsun , çok kıyıdan ayrılmayı düşünmüyorum ,çünkü ilk defa açılacagım için korku var ... birde bu bot ve motor işlerinde havayı indirip şişirme olayı falan çok sorun oluyormuş diye duydum doğrumu ?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Önce bu işleri iyi bilen bir arkadaşının botuyla balığa çıkmanı önerebilirim. Deniz şakaya gelmez.

4. dogan107

dogan107 Üye

cevaplarınız için teşekkürler

malesef tanıdıgım kimse yok , o yüzden yavaş yavaş ilerlemeyi düşünüyorum, bir de gövdesi aliminyum,hava,fiber var bunlardan hangisi bana uyar ?

5. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Fiberlerden al bakım derdi daha az olur...
    Sen genede dikkat et kıyıdan 100 - 150 m lerden fazla açılma. Mazallah bir bora çıkartır hava, motorun bozulur en azından kürekle dönebileceğin mesafede olursun.

6. dogan107

dogan107 Üye

saol abi ,sen bu işleri biliyor gibisin önerebilecegin marka varmı ? bide digerleri nasıl sorun cıkarır ki ? yazın avlanacagım için sadece o kadar dalgalı olacagını sanmıyorum

7. gelibolulu

gelibolulu Yeni Üye

Öncelikle tüm üstadlara merhaba Fuji 4hp 4 zamanlı motorumu 6 ay önce aldım,ve yağ değiştirme zamanı geldi ,Fujinin yetkili servisine gittim.30tl istediler yağ değişimi için,Aslında motordan gayet memnunum,Her seferinde tek marşla çalıştı,bi kere bile arıza vermedi,amma,, sormak istediğim hangi marka ve modelde yağ kullanmak gerekir?Hani modelinini bulursam kendim değiştiririm diyorum.

8. fisherman_01

fisherman_01 Üye

doğan sana özel mesaj attım okudun mu?

9. oguzsen

oguzsen Aktif Üye

model falan gerekmiyor Benzin istasyonuna git motorun yağ koyma kapağının etrafında yada motor kapağının üstünde yağ modeli yazar genellikle 10W-40 yağ koyulu ama sen yinede kitapçığa bak. Al ve koy ama hepsini koyma kontrollü koy yağ cubuğunu kontrol et koyarken

10. oguzsen

oguzsen Aktif Üye

5-6 hp kısa şaft motor birde 3.00-3.20 fiber taban bot iyidir ilk başlangıçta.Tek veya 2 kişi kullanıcam dersen 2.80 işini görür