Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İlk dişli mi yakaladım

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında scorpion26 tarafından paylaşıldı.

1. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

İşyerimde bir arkadaşımla beraber çarşamba günü için iş çıkışı ava gitmek üzere sözleştik. Çarşamba sabahtan geçen hafta aldığım surf seti de alıp büyük bir heyecanla yollara düştüm. Sabah telefonumun şarjı bittiğinden servisi kaçırdım ve metrobüs ile şirkette gitmek zorunda kaldım. Sonrasında akşamı zor ettim. Arkadaşla en son konuştuğumuzda 18:00 gibi toplantıya gireceğini ve 18:30 gibi çıkacağını söyledi. Velhasıl kelam şirketten çıkıp otoparkın orda arkadaşın çıkmasını beklemeye başladım. 19:00 oldu bizim servisler kalktı yok. 19:30 oldu yok. 19:45 oldu yok. Baktım olmayacak ağaç oldum. Aldım oltamı koltuğumun altına ve düştüm yollara. Arkadaş 20:05 te aradı. Dedim bu saatten sonra olmaz. Başka zamana inşallah dedik. Tabi bende büyük bir hayal kırıklığı. Ertesi gün Beylikdüzünden Gökhan arkadaşım akşama ben müsayitim gel balığa gidelim diye tutturdu. Ben çarşamba günkü hayal kırıklığından sonra gidesim yok, siz fuatla gidin diyordum. Zaten bende olta da yoktu. Onda ise 2 tane takım vardı. Akşam şirkketten Fuat arakdaşımda hadi gel takılırız beraber gidelim diye tutturdu. Ya dedim 2 olta 3 adam ne yapçaz desemde ısrarlarına dayanamayarak kabul ettim. Bu sefer 18:30 mesai bitimi hemen gürpınarın yolunu tuttuk. 19:15 gibi gittiğimizde Gökhan kardeşim oltaları çıkarmış hazırlamıştı. Gelirken istavritleride almıştı. Konu hakkında bizden çok çok tecrübeli olan Fuat arkadaşımız hemen filetelorı çıkardı ve yemleri taktı. Atış konusunda da bizden iyi olduğundan iki oltayıda suya gönderdi ve oltaları sehpaya yasladık ve başladık sohbete. Bir ara bunlar sahilde ne var ne yok yoklamaya gittiler. Tam döndükleri sırada oltaların biri eğilmeye başladı. Atarı yüksek ve ucu kalın olduğundan normalde kolay kolay esnemiyordu. O esnada fuat arkadaşımda geldi çek deyince tasmayı bastım başladım çekmeye. Hiç boşluk vermeden sardım ve 1.5-2 saat süren avımızın tek balığını ve ilk dişlimi almış oldum.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. TekAdam

TekAdam Moderatör Yönetici

Tüm olumsuzluklara rağmen gittiğin bu avda narkozu almışsın, artık devamı gelir Murat, tebrik ederim :)

Her zaman rast gelsin...

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

İlk dişli balığın hayırlı olsun Murat.
    Virüs bünyeye girmiş, tedavisi de yok.. :)
    Her zaman rast gelsin

5. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Teşekkürler Süleyman. Galiba dediğin gibi oldu. Şimdi sırada rapala ya da kaşıkla dişli avlama hedefim var. İnşallah en kısa zamanda bunuda gerçekleştireceğim.

6. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Teşekkür ederim. Dediğiniz gibi virüsü aldık. Hayırlısı bakalım.

7. halimyildiz

halimyildiz Daimi Üye

Büyükleri rasgelsin abi

8. Can_Ordu

Can_Ordu Aktif Üye

Tebrikler. İlk balıklar unutulmuyor. Daha irilerine inşallah rastgele.

9. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Halim Bey ve Can Bey sizede teşekkürler. Sizlerede rastgelsin.

10. sabora

sabora Daimi Üye

Tebrikler Murat, tedavisi olmayan bir hastalığa tutulmuşsun. Ama geçmiş olsun demeyeceğim. Hepimiz bu hastalıktan muzdaripiz. :D Bu dişli bambaşka bir şey, hani sabırsızlıkla arkadaşını beklemişsinya toplantıdan çıksın diye. Sen birde yaz gelip sezon bitince yeni sezonun gelmesini bekle hele. Eskiden hiç kış gelsin istemezdim.:( Şimdi gitsin istemiyorum.:D Bol bereketli avlar. Rast gelsin.