Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İlk eşkinam..

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında werus51 tarafından paylaşıldı.

1. werus51

werus51 Üye

Merhablar.Akşama lüfer-levrek için saat 16.30 sularında sahile gittim.Uğraştım ama hiçbir sonuç yok.Bari yavaş yavaş eve gideyim dedim.Giderken ışıklı şamandıra atanları gördüm.Birinin yanına sokulup izlemeye başladım.O kadar acemiyim ki ne olduğu konusunda hiçbir fiktim yok.Ben normal şamandıra attım canlı teke takıp.Adam da atıya ışıklı ama öyle böyle tutmuyor balık.3lü takımda 2şer 2şer geliyor balıklar.Ne balğı dedim eşkina dedi.İstersen sende tutabilirsin dedi.Şu malzemeleri git al dedi ama saat 20.00.Dedim kapalıdır.Yok ....Blıkcılık açıktır dedi.Gittim aldım geldim kurdum sistemi attım.5 dk sonra balık vurdu ben çekiyorum o çekiyor derken takıldı birşeye olta.Abiyi çağırdım ki olta koptu.Oltanın kendi klipsinden gitti...Şamandıraya en son el sallıyordum :)
    Sonra bana yedek takımını verdi sağolsun 1 balık tuttum.Ama ben kayaya takıldı sandım.Misinaya parmağınla vur bi kaç kere dedi.Vurdum derken boşaldı misina.Bir çektim balık.25 cm iskorpitmiş ama ben tanımıyorum.Dedi bu çarpan balık.Pense ile tuttu çengeli çıkardı ve attı.Sonra bi tane eşkina tutabildim ve ilk kayda değer balığım olarak tarihe geçti...Keşke o balığı salmayıp temizleseymişim ama tehlikeli diyorlar...Bu akşamda 20.00 de orada olacağım ama önceki akşam o saatte balıklar seyrelmişti ve hafif dalga başlamıştı :(Hava şu an güzel görünüyor..İnşallah bozmaz

İşte balık.30 cm civarı..

Uploaded with ImageShack.us

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. werus51

werus51 Üye

Ha birde yem olarak boru kurdu kullanıyorum....

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Murat
    Güzel bir eşkina yakalamışsın.
    Eşkina güzel ve lezzetli bir balıktır.
    Kıyıya yakın kayalarda yaşar. Bu nedenle yakalar yakalamaz kaya kovuğuna girmeden etkisiz hale getirip kıyıya alman gerek. Yani oltana hiç boşluk vermeyeceksin.
    Çarpan ya da klasik adıyla iskorpit yakaladığında elinle alt çenesinden tutarak iğneleri çıkarabilirsin. Zehirli olan dikenle sırtındadır.
    Temizlemesi oldukça zordur. Bu konularda tecrübe kazanana kadar uzak bence.