Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İlk kırlangıç avım

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında nevzat56 tarafından paylaşıldı.

1. nevzat56

nevzat56 Yeni Üye

Hep boğaza gidiyordum bu seferde bostancı tarafına gideyim dedim.Aslında av için değilde sohbet için gidiyordum.Baktım arkadaşlar olta atıyorlar.Neye atıyorsunuz diye sordum.Kırlangıç kalkan kimiside kefale atıyoruz dediler.Bende ilk kefalle başlayayım dedim ama sonradan büyük düşündüm.Bu sefer neden olmasın ki diyerek yemli kırlangıç takımı yaptım dibe saldım.Yarım saat sonra 'olta gidiyor sen napıyosun hemşerim' diye beni uyardılar.Koştuk çekmeye başladık.Nasıl bir heyecan anlatamam.O sırada yanımdaki arkadaştada bi tane büyük vardı.Beraber çektik.Ama ne yazıkki ikiside kıyıda kayalıkların arasına düştü.Diğer arkadaşınki kaçtı.Banada yanımdakiler o gitti artık bırak dediler.Kepçe olması şartmış onu anladık.Ama yılacak değildim.Kayaların arasından başağı daldım.Bu sırada arkadaşlarda beni ayaklarımdan tutuyorlardı tabiki.Bende aynı balığı oltadan sonra bu sefer elle yakaladım.Solungaçlarından tutup çektim.Arkadaşlar bu seferde beni balıkla beraber yukarı çektiler.Bunu sizlerle paylaştığım için çok mutluyum.Aslında bu olayı kamerayla çekip video halinde göndermek daha makbul olurdu ama kimsede kamera yoktu artık nasip böyleymiş arkadaşlar.[/ATTACH][/ATTACH][/ATTACH]

Ekli Dosyalar:

• a.jpg
      a.jpg
      Boyut:
      27,6 KB
      Okunma:
      259
    • b.jpg
      b.jpg
      Boyut:
      42,3 KB
      Okunma:
      248
    • c.jpg
      c.jpg
      Boyut:
      28,5 KB
      Okunma:
      260
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. TekAdam

TekAdam Moderatör Yönetici

Nevzat ağabey,

Heyecanı anlayabiliyorum ve balığı taşların arasından aldığınız anı gözümde canlandırabiliyorum. Benzer bir durumu çok yakın bir tarihte biz de yaşadık ;)

Güzel bir Kırlangıç yakalamayı başarmışsın, tebrik ederim ve devamında da yakalamanı dilerim :)

Her zaman rast gelsin...

4. darkai

darkai Üye

Tebrikler abi güzel balik. Ķirlangiç icin nasil bir takim kullaniliyor igne beden vs. ?

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Nevzat Abi,
    Bizler de çok soktuk elimizi kolumuzu kayaların arasına.
    Amaç kovada bir fazla balık olması değil zaten, orada pisi pisine ölmesin, yazık olmasın kaygısından yaptık bunu.
    Hem bu şekilde sizin de dediğinizi gibi aynı balığı iki defa yakalamış da oluyoruz.
    Her zaman rast gelsin

6. oktay16

oktay16 Moderatör

Tebrik ederim Nevzat abi çok güzel bir kırlangıç, her balık mevsiminde güzel afiyet olsun.:)

7. sedatic

sedatic Aktif Üye

Tebrikler abi, güzel balık.
    Kırlangıcın oltata vuruşu çok keyiflidir..

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

8. Emir Şengezer

Emir Şengezer Daimi Üye

Güzel balık almışsınız tebrikler. Haftasonu ben de Küçükyalı tarafında kırlangıç denedim ama 2 tane kalkan alabildim kuyruklusundan :)