Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İlk Kitabım çıkmıştır

Konu, 'Genel Konular' kısmında Vedat Abayoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Daimi Üye

Değerli Dostlarım
    Bilindiği gibi,özellikle bazı meraklı kardeşlerimin teşviği ve önderliğinde,bir müddettir bir kitap yazma ve çıkarma çabasındaydım.
    Konu seneler evvelindede gündemdeydi.Ancak fiili balıkcılığımdan sıyrılarak,bir türlü vakit ayırabilip,üzerine düşememiştim.
    Ancak hakiki dost bazı kardeşlerim,kendi insiyatifleri doğrultusunda harekete geçmişler,görüşmeler yapmışlar ve nihayetinde banada artık oturup birşeyler yazma kalmıştı.
    Lütfen inanızki,beni engelleyen sebeplerin başında,uzun senelerdir yaptığım anlatım ve sunumların,sanki kitap konusunun alt yapısını,sadece maddi çıkarlar doğrultusundaki çabalarım olarak bazı art niyetli kişilerce mütaala edilmesi ve bu durumun,çok emek verdiğim forumlarda dahi konu edilmesi endişesiydi.
    Ben kırılgan bir yapıya sahibim.Ayrıca doğrucu Davut bir yanımında olduğu,bu bakımdanda sıkca polemiklerin arasında kaldığımda malumunuzdur.
    Hayatımı verdiğim balık ve avı olgusu konusunda,kendimce haklı gördüğüm doğrularım vardır,bunlardan taviz veremedim.
    Bu bakımdan daha işin başında olanlarca,keza bazı kötü niyetlilerce en kötüsü kıskanclığın doruğunda olanlarca,ya tam anlaşılamadım yada aksine menfi olarak lanse edilebildim.
    Saymaya çabalarsam,kimisi bana profesyonelce avlanıyor,kimisi anaç balıkların düşmanı,kimisi av arkadaşlığı konusunu hiç anlamadan,işte resimleri başkalarının tuttuğu balıklar diyebilmişler yada bazı imalarda bulunmuşlardır.
    Elbette çok büyük oranda müspet kanaat kazanmış,ziyaretci kardeşlerimi hiç bir menfaat gözetmeksizin,tüm ekipmanımı,kendimi,tutulan balıkların trofe yada değil tümünü vererek,adeta bir yaşam şekli halinde ortaya koymuş birisiyim.
    Belki anlatımlarımda genelde balık avının fiili yanları,heyecanı,resimleri,bazı püf noktaları ortaya konulurken,bol mezeli,rakılı,bol muhabbetli yanları eksik kalmış olabilir.Ancak bilinmelidirki ben sonradan balıkcılığa merak salmadım,kendimi bildim bileli,yarım asrı çoktan geçen bir sürede,Türkiyenin tüm denizlerinde,çoğu ırmak ve göllerinde olta salladım.
    Yetiştirdiğim amatör balıkcı sayısı yüzleri çoktan geçmiştir.Aralarında Türkiyenin önde gelen,yakala,bırakcılığı bir orana kadar ilke edinmiş,gerçek amatör,usta balıkcı,trofe avcısı,bazı sebeplerden ötürü sunumlarını sadece yabancı forumlarda ortaya koyan kardeşlerimde vardır.
    Kendileri net olarak ustalarının ben olduğunu her ortamda dile getirmektedirler.
    Heyhat, hal böyleyken forumlarda acımasızca yıpratılmaya çalışan birisiyimde.
    Kendimi olağanüstü kurnaz biri olarak görürüm.Bu yanım senelerin verdiği avcılık hayatımın yüklediği bir durumdur.
    Ancak bezmem,arada söylenirim ama bir şekilde devam ederim.İmaları anında anlarım,kötü niyetilileri bellerim,arada çatsamda,yüreğim elvermez,dost elim her zaman uzatılmış olur.
    Ama artık bedenim yaşlandı,dayanma gücümde önemli azalma var.Tenkite,yanlış imaya,kanaate dayanamıyorum.
    Böylelerini sadece Allaha havale ediyorum.
    Çıkan kitabım çıkaracaklarımın ilkidir.Yayınevi sahipleri çok kalın bir kitap halinde değilde,partiler halinde çıkarılmasının,halkımızın okuma alışkanlığı eksikliği nedeniyle uygun olacağı görüşündedirler.Banada uymak kalmıştır.
    Belki son aylarda bazı güncel avlarımı sunmakta geri kaldım.Sebebi ise hemen hepsine bir yerinden başlamış olduğum kitaplarımın,günümün çoğunu alan uğraşılarıdır.
    En derin sevgi ve saygımla kalınız.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. hunter

hunter Daimi Üye

Sevgili Vedat abim,
    Öncelikle kendini ifade etmeye kalkman,şekli açık ve apacık ortaya yazmışsın,seni tanıyanlar zaten tefarruata pek bakmayacaktır.
    Elbet zamam,zaman bizlerde gerildiğimiz anlar,insanları karalamaya çalışan kişilere maruz kalmaktayız.
    Artık buna sanallıkmı dersin,başka birşeymi bilemem,ve bu durum ziyadesiyle seni fazlasıyla germektedir,buna çoğu zaman bizlerde istemedende şahit olduklarımız olmuştur.

Seninde yazdığın gibi belli bir zamandan sonra,belli bir yaşdan sonra artık bu durumlar hiç çekilmez olur,daha bir fazla dokunmaya başlar.Bilirim ''takma kafana Vedat abim''desekde fayda etmeyecektir...heleki belli bir yaşdan sonra sanırım bu durum dahada zor olsa gerek.

Bu vesile ile yazmış ve çıkarmış olduğun kitap ile tecrübelerini,paylaşımcılığını insanlarla paylaşarak ölümleştirmişsin.
    Hayırlı uğurlu olsun der,Allah utandırmasın dileklerimi paylaşmak istedim.
    Saygılarımla.

4. Bora

Bora Üye

Abi hayırlı uğurlu olsun,Gelecek nesillere ışık tutan bir kaynak olsun,allah mahçup etmesin.Cumartesi günü yanına gelip bir tane edinmek istiyorum.Saygılar Sevgiler.

5. ozi

ozi Aktif Üye

Hayırlı uğurlu olsun Vedat Abim. İstanbulda nasıl temin edebiliriz. Merakla bekliyoruz.

6. BİROL

BİROL Daimi Üye

Çıkartmış olduğun kitabın hayırlı olsun Vedat abi.
    Türk amatör balık avcılığına çok faydası olacağını ve engin tecrübelerinin genç nesillere aktarımında önemli bir misyon üsteleneceği aşikardır....

Kitabın halkkında daha fazla bilgi verirmisin, adı nedir,hangi kitabevinden çıkmıştır.
    Kitapçıdan alamasak bile sanal ortamdan kitap satış sitelerinden tedarik etmek için bu bilgiler gerekli olacak .

Tekrar hayırlı olsun Vedat abi...

7. Asi ve mavi

Asi ve mavi Daimi Üye

Adınıza sevindim. Hayırlı olsun.

8. tanbays

tanbays Aktif Üye

Çok sevindim Vedat abi, kutlarım seni ...
    Kitabın adından bahsetmemişsin hiç ?? Varsa kapak resmi falan ..??

9. Ümit

Ümit Aktif Üye

Değerli ağabeyim, çok sevindim, faydalı bilgilerle dolu olan bu eserinize nerden ve nasıl ulaşabiliriz bununla ilgilide bilgi verirseniz sevinirim.

10. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

11. Cevat ERGİN

Cevat ERGİN Aktif Üye

Sevgili ve saygıdeğer ağabeyim, kitap konusunda sana en çok ısrar edenlerden biriyimdir, sonunda yıllardır edindiğin tecrübelerini, toplu olarak satırlara dökebileceğin , tüm amatörlere yol gösterici olacağını düşündüğüm bir 'eser' diyeceğim ki eminim bunu hakkediyordur , toplamışsın, hayırlı olsun. :)