Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İlk levreğim (14.02.2016 Sevgililer gününde tabiat ananın bugüne kadarki aldığım en güzel hediye)

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında bateristtt tarafından paylaşıldı.

1. bateristtt

bateristtt Yeni Üye

Merhabalar arkadaşlar,
    Uzun zamandır hayalini kurduğum ve bir türlü deneme fırsatı bulamadığım spin ile levrek avı için 14 şubat Ta çok değerli ve bu konuda tecrübe ve bilgilerine çok güvendiğim bir arkadaşımla (sevgi ve saygılar - kocaman bir teşekkürü borç bilirim )gerçekleşti.
    Bahsettiğim arkadaşım ve onu yakın bir dostu (sevgiler kardeşime ) 14 şubat pazar sabahı çok erken bir saatte buluşup, önce güzel bir çorba ziyafetiyle startı vermiş bulunduk Yol boyu keyifli muhabbetlerle heyecanla arkadaşımın güvendiği merasına 06.30 gibi vardık.
    Hiç vakit kaybetmeden bütün hazırlıklarımızı tamamlayıp oltalarımızı ve sahtelerimizi suyla buluşturduk. İlk spin denemelerim acemilik ve heyecanın verdiği ufak tefek aksilikleriyle de olsa zevkli bir şekilde devam ediyordu. Dostlarım Denizi taraya taraya ilerliyor bende onlardan 100 mt arayla takip ederek taramaya devam ediyordum. Bi anda oltama birşey çarptığını hissettim,takıldığını düşündüm Ancak bir baktım oltanın ucu çıldırmış gibi bir aşağı bir yukarı yapıyodu Neye uğradığımı şaşırdım Bir tasma yaptım ve dostlarıma avazım çıktığı kadar bağırmaya başladım heyecandan ne yapacağımı şaşırmıştım ama zorla da olsa boşluk vermeden sarmaya çalışıyordum Bir ara misine boşlar gibi oldu ama sonra tekrardan toparladı tekrardan mücadeleye devam Çok uzun bir mücadele olmadı ama bu mücadelenin verdiği tat inanılmazdı veee kıyıya almayı başardım ilk levreğimi
    Arkadaşlarım yanıma geldiler ve merakla havyarlı olup olmadığını sordum : Balık havyarlıydı Arkadaşlarıma ilk levreğim olmasına rağmen geri bırakmak istediğini belirttim Bu davranışım onlarında çok hoşuna gitmişti, gözlerinden belliydi
    Güzel bir video ve foto fastından sonra ve 1.5 - 2 kg civarındaki levreğimi suya iade edip avucumdan akıp gidişini mutlulukla izledim
    Bunun verdiği mutluk ve huzurun tadıda en az o levreği çektiğim anda yaşadığım mutluluk kadardı.
    ŞİMDİ SIRA SİZDE ARKADAŞLAR "SÜRDÜRÜLEBİLİR AV İÇİN,GELECEĞİMİZ İÇİN BİLİNÇLİ AVLAR GERÇEKLEŞTİRELİM "

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 17 Şubat 2016
    γavuz, süheyl, ayarsiz ve 35 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. cyrano

cyrano Üye

Hayırlı olsun. Tebrik ederim gerçekten güzel balıkmış. Usta kaç gramlık sahte ve nasıl bir kamış kullandığınızı sorabilirmiyim?

4. bateristtt

bateristtt Yeni Üye

Fotoğrafların bir kaçını yüklemedi tekrardan paylaşıyorum :
    image.png

Ekli Dosyalar:

5. M.Taha D.

M.Taha D. Daimi Üye

Tebrikler.. Daha irileri rastgelir inşallah..

6. enginson

enginson Daimi Üye

Tebrikler ayrıca düşünceli davranışınızdan ötürü de sizi kutlarım. umarım daha güzelleri oltanı ziyaret eder, hiç boş dönmezsin. her daim rast gelsin.

7. avsen

avsen Aktif Üye

maşallah herşey gönlünüzce olsun tebrik ederim olğun ve bilinçli yaklaşım

8. Levreko

Levreko Aktif Üye

Güzel levrek güzel davranış için tebrikler :)

9. yawruaslan

yawruaslan Aktif Üye

tebrikler bu balık için senelerce koşturan insanlar tanıyorum ilk avda böyle bir başarı herkese nasip olmaz ayrıca duyarlı davranışınız için teşekkürler ilk levreğini salmak büyük bir duyarlılık daha irileri rastgelsin keyifli av ve yolculuk olmuş ayrıca resimlerdeki balığa bakışınız heycanınızı tamamen ortaya koymuş :) bu arada şimdi farkettim ilkleri yaşıyorsunuz

ilk konu
    ilk spin av
    ilk levrek
    ilk iade

:))

Selim_ist, anılkadir ve bateristtt bunu beğendi.
  10. bateristtt

bateristtt Yeni Üye

Çok teşekkür ederim :)
    25gr 110 mm'lik bir sahte, Shimano Nexave CX 300 M Spin Kamış ile yaptığım bir avdı.

Çok teşekkür ederim, sizlerede inşallah :)

Çok teşekkür ederim.

çok Teşekkür ederim :)

Teşekkür ederim :)

Evet dediğiniz gibi ilkleri yaşadım bu hafta sonu :) Bana bütün güzel ilkleri yaşatan arkadaşlarıma burdan kocaman teşekkürlerimi sunuyorum :) Daha iyileri ve irileri sizlere de gelir umarım arkadaşlar ;) :):srnsml:

11. lufermania

lufermania Daimi Üye

Tebrikler, daha ilk avda levrek çok büyük bir şans ve deneyim olmuş.
    Balık havyarlı olduğu için salmanız da çok duyarlı bir davranış olmuş, ayrıca bir tebriği de hak ediyorsunuz.
    Daha sonra da daha ilk avda levrek tuttuğunuz için eyvah, artık aynı tadı almak için tekrar tekrar götürür sizi peşine diyecektim ki, ilk avda suya iade edebilen birisi o konuda da kendini kaptırmaz diye düşünüyorum.

Trofe olarak tekrarı nasip olsun inşallah.