Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İlk levreğim..

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Umut tarafından paylaşıldı.

1. Umut

Umut Üye

Evet arkadaşlar balık macerama belki daha ilkokul zamanlarında babamın zoruyla başlamıştım. Babam her fırsatta yağmur soğuk demeden balığa giderdi ve ne kadar istemesemde zorlaya zorlaya beni de götürürdü. Bir kaç sene sonra doğumgünümde babam boyumun 2 katı bir kamış ile eve gelmişti bu senin oğlum demişti. O günden sonra bende her fırsatta kocaman kamışı çantama koyar giderdim sahile. Öyle böyle seneler geçti ve 12 senedir Muğla / Dalaman da yaşamaktayım. Yaklaşık 15 gün kadar önce evde oturuyorum hava mis gibi. Açıkçası bilgisayar başında çürüyordum. Kızdım kendime attım kendimi dışarı. Sonra ani bir karar ile balığa gideceğim dedim. Tabi ki elim boş olarak döndüm. 4-5 kere daha gittim bir kere bile balık vurmadı. Daha sonra iş için Istanbul’a gittiğimde Hamdi Bey’i bir ziyaret edeyim dedim ve uygun fiyatta bir kaç sahte aldım. 3 gün önce balığa gideyim dedim işten çıktıktan sonra saat 16:00 civarıydı. Her zaman ki yerime geçtim. Gariptir bazı takıntılarım var hep aynı yere gitmek isterim hep aynı kayanın üzerinde durmak isterim. Attım çektim attım çektim tık yok. Saat 18:05 sularında artık kıyaya 10 metre kala aşağıda ki resimde ki takıldı oltama zorlanmadan çektim. O heyecanla balığı hemen kayalıkların arasında bir su birikintisine koydum canlı kalması için ve telefona sarıldım. Babama levrek için ortalama boy ve av limitini sordum. Dedi bana yanlış bilmiyorsam 18-20 cm gibi dedi. Balığa tekrar baktım ve 30cm civarı var dedim. İlk balığım olduğu için açıkçası düşünmeden aldım :)Birkaç vuruş daha aldım ama başka balık yakalayamadım. Hemen eve gidip benimle bugüne kadar dalga geçen eşime göstermekti tek amacım :harika:

Bir gün sonra da gittiğimde bir ağırlık var oltamda çekiyorum anlayamadım yosun mudur nedir* baktım kalamar. Onu da aldım getirdim eve. En azından eşim bir süre susacaktır

Bu arada Fatih Koç ve Murat Keleş abilerime de teşekkürü borç bilirim..

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Umut
    İlk balıkların yeri hep özeldir hafızalarımızda.
    Hatta şu an bununla ilgili bir de konu var forumda. :)
    Artık balıkta yakaladığına göre daha sık gideceksin sanırım ava.
    Her zaman rastgelsin

4. Volkan

Volkan Daimi Üye

Tebrikler, bunlardan sonra susması lazım zaten :) Bu arada levrek için limit 25 cm.

5. Umut

Umut Üye

Hepinize teşekkür ederim. Her gün eve geldiğimde zaten ilk düşündüğüm şey yarın nasıl izini koparsamda balığa gitsem.

akşam üzeri 4 de işten çıkıyorum sanırım malzemeleri de yanıma alıp direk gideceğim :)

6. seyfi1973

seyfi1973 Üye

tebrikederim,,,,

7. drasty41

drasty41 Aktif Üye

Umut tebrik ederim devamlarını dilerim.

8. Fatih Koç

Fatih Koç Daimi Üye

Çok sevindim Umut...
    Azmettin ama başladın artık sende hadi hayırlısı olsun bakalım..
    Bu seni yaklaşık 15 gün daha balığa götürür sonrasında daha büyüğü lazım :)
    Tebrik ederim, av partnerine attıgın gol içinse ayrıca sevindim.. bir süre sna gülemez artık :D
    selamlar kardeşim..