Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İlk Levrek 5.25 kg 30saniye

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Horozbina tarafından paylaşıldı.

1. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Dr Zeki'nin arkadaşı ile su kenarında karşılaştık, kamış güzel makine idare eder. Sahteleri tam sahte, tam çakma. Biraz yardım ettim. Olmadı. Bir silikon vermeye kalktım arıyorum bulamıyorum, abi boş ver dedi. Olmaz bulacağım, neyse karanlıkta el yordamıyla istediğim silikonun istediğim rengini buldum.

Raglou falan değil bu silikon. Yeni arkadaş atıp boş çekmesin istiyorum. Bu arada millete tutturduğum balıklar bırakın günlüğü, yıllık limit varsa aştı. Badanacıdan, güvenlik görevlisine forum üyesine herkes nasibini aldı. Abi bir levrek tut da nasıl oluyor görelim dedi yeni tanıştığım arkadaş. Olmaz ben az önce sınırları sinyal vermeden solladım sen tutacaksın dedim.

Bizim doktorun hiç levrek tutmamış arkadaşı mı tutmayacak. Klipsi yok bende de kalmamış, karanlıkta rapala düğümü öğretmeye çalışırken nasıl yaptığımı göremiyorum. Ama olmuş herhalde.

Neyse şöyle çevir, kuyruk sallar ama değişken devir iyidir, hız dikkat çeker fakat hızlı gelirse kovalayıp bu mevsimde enerji sarf etmeye değmez deyip peşine düşmez hızlan yavaşlat vs derken levrek aldı b.ktan 9 gramlık silikonu. Kamış 14-40 g ama yem 9 gram ve atarken eğilip hız kesen silikon. Fakat şamandıra gibi ıvır zıvır ve zırvalar gerektirmeyen.
    Koca levrek ama paşa değil, başçavuş değil, rütbesiz erat. King of the sae hiç değil. Benim kralım köpekbalığı. 30-35 saniyede uyduruk misina ile yanımıza geldi, suya elimde kepçe girdim. Kafada lamba yok misinaya dokunarak el yordamı ile buldum, kepçeyi geçirdim, döndü çıktı kaloma alıp birkaç metre uzaklaştı.

Kamışın levreksiz ucundaki yeni tanıştığım çok heyecanlanan arkadaşa çek dedim. Çekti. O heyecanla nasıl çekti anlamadım bu sefer kepçeyi geçirince öyle bastım ki kepçe ve eller çamura saplandı, suda ne var yok toplayıp kayalara çıktım.

Kepçeden iğneden çıkarıp solungaçlarından elime aldım. Resim çekeyim dedi çekti, ellerimin balçığını yıkayıp biz de poz verdik, mail adresimi ve telefonumu aldı. Fotoğrafı gönderdi.

İlk levreği 5.25 kg olan arkadaşa, dilemekle olmuyor ama yenilerini dilerim.

Silikon Storm ortadaki sarı bayaz. Altında eklediğim üçlü kanca. Sırttan iğneli içi kuşunlu bu silikonları aldığımda hemen alt iğneleri takarım. Altına 3 iğne bağladığım uzun silikonlar var. Levrek genelde alttan ve kafadan vurur. Bu tip silikonlar çok vuruş alır az yakalar. Alta iğne monte ederseniz her vuruş kıyıya kadar levrektir. Kıyıdan da alırsanız elde levrektir.

kadercam, sabora, MhsN35 ve 16 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. sabriyazici

sabriyazici Daimi Üye

teşekkürler abi verdiğin emek için sana ve arkadasa daha iyiler rast gelsin

4. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

abi :) çırağın olayım gezdir beni balçıklı meralarda :)

sabora ve herobabyfb bunu beğendi.
  5. harbyteam

harbyteam Daimi Üye

Bülent abi yardımseverliğin harika gerçekten :)
    İstavrit çaparisini bile millet saklerken artık.. sen levrek yakalatıyorsun..
    Tabi yakalayan arkadaşlara haksızlık etmeyelim herkes nasibin alıyor.
    Yemleri böyle detaylıca paylaşman da bizim için şans.
    Teşekkürler.

6. muratbozk

muratbozk Aktif Üye

Ben ve diğer arkadaşım kafayı yemek üzereyiz, bize niye kısmet olmuyor diye:)
    Valla paşa nerde olursa olsun gelmeye hazırız abim:)
    Çok güzel rapor ve güzel anlatım için teşekkürler, saygılar.

7. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Vay vay vay, abi yakışmış eline paşa tebrik ederim :)

Yarın gelirken benin hakkımıda getir :p

hızır şeref gültekin bunu beğendi.
  8. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

bülent abi bişey sorabilir miyim ?

9. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

Tebrikler bulent

10. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Doğru zamanda, doğru yerde, doğru adamla karşılaşmak diye ben buna derim...
    Ne diyelim, o arkadaşa her zaman rast gelsin.
    Muhtemelen o levrekten sonra direk çadır almaya gitmiştir.. Deniz kenarında daha uzun kalmak için.. :)

despiro ve Exclusive84 bunu beğendi.
  11. Theseus

Theseus Aktif Üye

Çok yardımseversin Bülent abi,hiç kuşkumuz yok.
    Ama levrek tüyoları,silikon tüyoları,mekan tüyoları derken bu meranın da dibine darı ekilmesinden korkuyorum işin doğrusu.

Umarım burayı da tertemiz etmezler.