Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ilk oltam yardım

Konu, 'Olta Takımları ve Olta Çeşitlerine Genel Bakış' kısmında emre_42 tarafından paylaşıldı.

1. emre_42

emre_42 Yeni Üye

selam arkadaşlar aranıza yeni katıldım forumun acemisiyim ben de de balık tutma aşkı başladı ilk oltam olacak hiç deneyimim yok internetden olta bakıyorum biraz araştırma yaptım bütçeme uygun 2 olta takımı buldum sizlerden istegim hangi olta takımını tavsiye edersiniz kıyı da avlanacagım alanya da

Mobydick Waterside-270 Kamış, Makine, Olta Seti Fiyatı

FREE CAMP EPSİLON 350 SURF OLTA SETİ + HEDİYELER 79 TL Sanalpazar.com'da 34127430

yardımlarınızı bekliyorum:confused:

umarım yanlış yere başlık açmamışımdır kusura bakmayın açtıysam

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Umay

Umay Üye

Merhabalar, bende çok acemiyim. Bu yüzden 35 TL tutarında bir takım aldım, atarı çekeri gayet iyi çıktı, kimse o paraya aldığıma inanmıyor. Burada ki arkadaşlar elbette sizi yönlendirirler ama ben belki kırarım ederim diye oltacının yönlendirmesiyle çok ekonomik olanını seçtim :) Biraz elim alıştığında daha güzel bir makine almayı düşüyorum elbette :) İyi forumlar

4. sunny1403

sunny1403 Daimi Üye

Bunun için biraz daha bilgi verırsenız o bölgedekı arkadaslar detaylı yorum yapabılırler..Sizin boyunuz,yemli av yoksa rapalamı çalısacaksınız,avlak yerınızın yukseklıgı ıskelemı yoksa kumsalmı,derınlık vb..

5. mctymn

mctymn Aktif Üye

Bundan 8-10 yıl önce ,küçük oğlumla istavrite olta atanları gördüğümüzde, yanımızda olta olmadığından, sahildeki malzemeciden 10 tl ye olta seti almıştık.3.00 m kamış 40-80 gr makinenin markasını hatırlamıyorum .
    Makine çok kısa zamanda çöpe gitmesine rağmen kamış 1 ay öncesine kadar her avda yanımda geldi. uzun seneler yemlide istavritte kullandım. 2 defa halkaları değişti, hatta kaliteli halkalarla değişti. 2 hafta önce yemlide 70 gram kurşunla çok abanınca 2. uçtan kırıldı . 80 gram hatta 100 gramda bile kırılmamıştı, demekki iyice yıpranmış. kenarda çok daha kaliteli 1 tane 40- 80, 1 tane 50-100 gr kamış olmasına rağmen hiç oltam yokmuş gibi hissettim . Ertesi gün malzemeciye tamire bıraktım , halen uygun parça bulunmasını bekliyor.
    Bazen ilk anda önemsemediğiniz takım, ayrılamayacağınız takım olabiliyor.
    Bazende merakla aldığınız yüksek fiyatlı takım yılarca kenarda bekleyebiliyor.
    Yeni setiniz hayırlı olsun.

6. emre_42

emre_42 Yeni Üye

avlanacağım yer olarak alternatiflerim var sahil bazı yerler kayalık. yemli av

7. İsottevfik

İsottevfik Aktif Üye

Verdiğin linklerde ki ürünleri almayan bir pişman, alan 1000 pişman.:confused::D

Ha, '' Ben aldım, iyi çıktı '' diyenler elbet olacak.:confused:
    Amma velakin, o paraya o kadar kalite olmaktan da öte değildir. Bu işleri, zevk ve zevkin yansıması olarak düşün.

Yemli dediğinize göre, en az 3.00 m ve 70-100 gr atarlı bir kamış ( ortalama 100-150 tl.) 60 lık seviyelerinde en az 4-5 kaliteli rulmanı olan bir makina ( ortalama 200-250 tl.) işinizi görecek ve sizi üzmeyecek bir set olacaktır. Yani, '' Ben bu işi yapacağım ve zevk almak da benim hakkım '' derseniz, işte karşınıza çıkacak rakam.:D Dur, bu daha başlangıç.:D