Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ilk rapor 1500 gr levrek ! tekirdağ

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında ellidokuz tarafından paylaşıldı.

1. ellidokuz

ellidokuz Aktif Üye

MERHABALAR, son günlerde artan dişli raporları malum hepimizin iştahını kabartıyordu işlerden dolayı hafta içi çok fazla gitme imkanımız olmuyor olsa da kısa koşu yapıp dönüyorduk..

baliksevdam forumdan tanıştığım Sevgili Zafer abiyle (Loup) bu 4. avımız olacaktı, ilk avımız da 1er sarıkanatla dönmüş diğerlerinde havanında denizinde güzel olmasına rağmen balık oltamıza uğramamıştı.. yine lüfer raporlarından gaza gelerek sabah lüfer meramıza gitmeye karar verdik, akşam havanın değiştiğini kış olsa muhakkak levrek yapacağını bildiğimiz yerlere gideriz diye düşünürken ani bir karar değişikliğiyle zafer abiye haber verip abi rotamız değişti levrek için deneyelim kısmetimize artık, lüfer nasıl olsa tutarız ama hazır hava var deneyelim dedim.. kambersiz düğün olmaz kayınçomla beraber haydi sabah yola :D

meraya vardığımızda sabah ezanı okunuyordu oltalar hazırlanıp suyla buluştu, ima sahte favorim ve neredeyse her ava gidişimde muhakak denerim :)

arkadaşımın babasının tayland ziyaretinden sonra getirdiği DAİWA crest 3500 lük makinayı da manayla test ediyorum ip misina sarımı çok güzel oldu yağ gibi kayıyor makina falan diyorum ama biraz ağır falan.. derken derken.. anam olta birden ağırlaştı ben bu heyecanı daha önceden biliyordum tanışmıştık :p :D kalamayı o kadar bol bırakmışım ki yetiştiremiyorum ama balık hemen yakınlarımda belli oldu, geriye çekildim daha sonra aklıma bir önceki ve ilk levreğimdeki gibi misinayı elime dolamayım bir başka forumda paylaşmıştım forum sakinlerinden uyarı aldım :) mazallah diyerek kalamayı biraz kısmaya çalıstım.. kalama ayarıyla ilgili değerli yorumlarınızı beklerim bu arada :)

hay çalışmaz olaydım eldivenim misinaya dolanır gibi oldu 1 saniyelik bi olay!!.. sahte fırladı geldi ayaklarımın dibine

zafer abi ilginç bakışlarla noluyo oğlum ne bu telaş dercesine bi bakış attı 15-20 metre uzaktan.. yanına gidip dedim abi gitti vallahi bu kadarda tecrübesizlik olmaz...

kalaması niye önden ki keşke arkadan olaydı falan.. (işin mekanik ve işlev kısmıyla ilgili bilgiye sahip değilim tamamen o anki fikirim NEDEN ARKADAN KALAMA değil !! :) )

yoklamaya devam derken 10 dakika geçmedi baktım zafer abi cebelleşiyor :D koştur koştur gittim dedim kurtulur murtulur atlarız balığın üstüne hihi (Abartıyorum tabi ) çıkarttı kenara balığı yüzünde okunan mutluluk benim o anki sevincim falan derken biraz daha denedik baktık olmayacak eh malum bugün tatil günü de değil.. toparlandık araçların yanına geldik tarttık 1505 gr geldi balık zafer abiyi tekrar tebrik ederek işe geldim aklım hala kaçan balıkta !!! :eek: :laughing: hepinize bol şanslar keyifli avlarınız olsun..

not: daiwa crest 3500 ağır lakin avda çok keyifli kullanılıyor, shimano aernos kolay kolay vazgecmeyeceğim makinadır fakat hakkını vermek lazım daiwa hiç onu aratmayacak :)

temizlenmiş halinden bi küçük foto kırpa kırpa bu kadar kaldı :)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 7 Mayıs 2014
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Levrek yumurtadan çıktığına pişman olmuştur.
    Eğer memeli hayvan olsaydı anasından emdiği süt burnundan gelirdi.
    Toz, toprak kum, hepsinin tadına bakmış.

Bunu pişirmeden çiy çiy yiyin, ki bir de ateş görmesin.
    Böyle yemek zorlarsa yarım saatten fazla limon suyunda yarım saat bekletin.
    Ve soğanla yiyebilirsiniz. Benim levreklerin yarısı böyle tüketilir..
    Palamutu ise asla pişirmem. Mulgogi de benim cinsten çıktı

Tekrarı çok olsun.

ellidokuz, KalamA, Loup ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  4. gurcansap

gurcansap Daimi Üye

Zafer beye tebrikler, size de geçmiş olsun.
    Her zaman rasgelsin..

KalamA ve Loup bunu beğendi.
  5. sabriyazici

sabriyazici Daimi Üye

elinize sağlık tekrarları rast gelsin

Loup bunu beğendi.
  6. bkozen

bkozen Üye

Masallah tebrikler... avlarinizin devamini dilerim

Behcet , istanbul , 1984 , A rh (+)

Loup bunu beğendi.
  7. ellidokuz

ellidokuz Aktif Üye

sudan çıktığı andaki fotoğrafıydı bir kaç fotoğraf daha vardı fakat zaten kısıtlı olan meralar olunca diğerlerini ekleyemedim, pek güzel görüntü değil katılıyorum.

teşekkürler size de rastgelsin.

teşekkürler :)

inşallah.. teşekkürler

teşekkürler sizlerede rastgelsin..

Loup bunu beğendi.
  8. HastaRuH

HastaRuH Daimi Üye

Tebrikler. Perşembe kısmetse levrek deneyecem sağolsun Bülent abi bana hava durumunu ve olasılığı hatırlattı kuzey rüzgarı devan ediyor olacak sanırım. Kısmette varsa belki bir tane yakalarım.

Tapatalk aracılığı ile gönderildi

9. ellidokuz

ellidokuz Aktif Üye

yarın ben tekrar deneyeceğim malum yarından sonra hava dönüyor.. bakarsın karşılaşırız..

nato da bi kaç kere denk geldim fakat dönüşe geçmiştiniz vakit almak istemedim :) bol şansınız olsun rastgele

10. HastaRuH

HastaRuH Daimi Üye

Tanışırdık. Kısmet değilmiş.
    Uzun zamandır Nato'ya gitmedim aslında pek ava gidemedim :( ama LRF için gideceğim yakında.

Tapatalk aracılığı ile gönderildi

11. ellidokuz

ellidokuz Aktif Üye

Lrf denenir evet.. istavrit kıyılamış malum eşkına ve mırmır da çıkıyor umarım keyifli avlar gerçekleştirirsiniz.. rastgele.