Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İlk sahte balık çalışmam

Konu, 'Balık Avında Kullanılan El Yapımı Sahte Yemler' kısmında Umut tarafından paylaşıldı.

1. Umut

Umut Üye

Uzun zamandan beri yapılan çalışmaları hayranlıkla izlemekteyim.
    Bu tip hobilerle uğraşmayı da çok severim ve sonunda kendimde yapmaya karar verdim.
    Sadece üzerine ince zımpara çekilip boya işine girilecek.
    Tek yaşadığım problem teli yerleştirmekti. 2 parçayı birleştirdiğim yerlerin ne kadar yapıştığından çok emin değilim ve en ufak bir yerden şu alıp şişme veya boyanın atması gerçekleşebilir. Örneğin resimde arkada ki halkanın oraya bir şekilde bir yama türü birşey yapmam gerekiyor gibi geliyor.
    Acaba bildiğimiz silikon ile ek yerlerine dışardan çekip parmakla yedirsem işe yarar mı? Bir de boyaya başlamadan önce vernik attıktan sonra mı diğer boya işlemlerine başlamam gerekiyor?

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. SworDFish48

SworDFish48 Aktif Üye

Elinize sağlık guzel gorunuyor, boya işine şöyle bir yontem tavsiye edebilirim; yaptıgınız malzemeye zımpara en son 300 kum zımpara ile yapın kaymak gibi olana kadar zımparaya devam zımpara onemli. epoxy macun piyasada orta halli moriva mostofill macunu alabilirsiniz light macun cift karisim pembe gibi bi renk alır karıstırınca, bu macundan cekin kuruyunca tekrar zımpara yapın 150-180-300 kum sırası ile zımpara sonra mumlu bez yada sentetik tinerle silin malzemeyi.
    tabanca boya yine moravia epoxy astar 1 kat atılır kuruyunca direk 300 kum zımpara sadece cok hafif çizdirin, sentetik tiner yada mumlu bez ile silin. yine tabanca boya moravia epoxy son kat boya beyaz yada bir açık renk atın 1-2 kat işlem tamamdir. boylece sağlam bir ana zemin olusturmus olursunuz ne su alır şişer nede patlar hiç bir şey olmaz bu uygulama yapılınca bu malzemeye omur boyu garantili:) sonra sahte uzerinde yapacagınız balıgın desenlerini yapabilirsiniz onları elle yaparsınız buyuk ihtimal onlar deforme olabilir ama ana zemine garanti veririm:)
    malzemeleri en az kiloluk olarak bulabilirsiniz ilk bas pahalı gelebilir sırtı parasını gecer ama sonraki yapacagınız 1-2-3 sırtılardan sonra bedavaya ömürlük sırtı yapmıs olursunuz.
    astar ve boyada kullandıgınız tiner epoxy yada poleuretan tiner olmak zorunda.
    biraz karmasık gelebilir fakat bu sekılde yapılırsa ilk başta maliyetli olur sırtı orginal gibi olur benim tavsiyem budur.

4. Umut

Umut Üye

Çok teşekkür ederim. Yarın boş günüm sanayiye uğrayıp gezeceğim bakalım.. Bol bol çay içeriz en kötü :)

Ofiste nöbetdeyim şu an.. İnanılmaz keyifli yapması.. Saatte 1 tane yapabiliyorum.. Seri üretime mi geçsem :p

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Eline sağlık Umut,
    Formu oldukça güzel olmuş sahtelerin.
    Detaylar için Bu Bölgeden faydalanabilirsin

6. Umut

Umut Üye

Teşekkür ederim.

7. umooth

umooth Aktif Üye

tüm işlem bittikten sonra üzerini saydam epoksi yapıştırıcı ile tüm maketi kaplarsan hiçbirşey olmaz,macuna silikona gerek yok.

8. Umut

Umut Üye

Teşekkür ederim.
    Acaba bu epoksi nereden temin edebilirim?? Sakıncası yok ise bir link verebilir misiniz??

9. umooth

umooth Aktif Üye

10. m1976k

m1976k Aktif Üye

hasretle sonucu bekliyorum umutcuğum...

11. Umut

Umut Üye

Aralara silikon çektim bütün delikler kapandı ve şu an kurumasını bekliyorum.

2. aşamada göz yuvalarını solungaçlarını vs oyup son şeklini verip gözleri yapıştırdıktan sonra dolgu parlak vernik ile kaplama yapıp daha sonra hologramlı kağıt ve şu an için oje ile boyama yapıp kuruduktan sonra parlak vernik ile noktalayacağım. Bakalım en son neye benzeyecek.

Göz olarak da düşündüğüm parlak elmas şekline binbir çeşit vs gibi yerlerde çok ucuza satılan küpeler var. Onların taşını kullanmayı düşünüyorum.