Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İLK SPİN TAKIMIM VE KAMIŞ KONUSUNDA TAVSİYELERİNİZE İHTİYACIM VAR

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında emreersoz tarafından paylaşıldı.

1. emreersoz

emreersoz Aktif Üye

merhaba arkadaşlar.çok şükür bende spin hastalığına yakalanıp aranıza katılmış bulunuyorum :) başlangıç durumundayım.spin avı ile ilgili uygulama şuan hiç yok.makina tercihimi bu zamana kadar önerdiği hiçbir malzemede sorun yaşamadan kullandığım ve avlar aldığım , beni malzeme konusunda doğru bilgilendiren ve yönlendiren Hamdi Tekbıyık abimin tavsiyesi ile tercihimi SHİMANO AERNOS 4000FB Modelinden yana kullandım( makina için değerli fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim )

Ama takıldığım konu kamış.kamış tercihimi forumda bir abimizin sattığı daha 2 yada 3 av görmüş tertemiz durumdaki OKUMA VSYSTEM 270 10 - 40 GR kamıştan yana kullandım(kendisinede tekrar tşkederim.tertemiz malzeme gönderdiği için ) ancak geçen gün inceleme şansım olana SHİMANO AERNOS 270 10 -30 YADA 14 - 40 kamış aklıma düştü.okumaya göre biraz daha sert aksiyonu ile acaba sarozda daha mı iyi olur diyorum.malum ne geleceği belli olmz bizim sularda.

Düşünce ve önerilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim okuma da kalmakmı yoksa shimano aernos a geçmekmi. IMAG0333.jpg IMAG0334.jpg

ericturko ve Hamdi bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. γavuz

γavuz Daimi Üye

slmlar.. malzemen spin için baya kaliteli işini hayli hayli görür.. aklında kesin şu vardır orası ege bakarsın büyügüde cıkar,cıkarsada bu kamış ortadan cat diye gitmesin ozaman yapcagın sey kamısın libre lerine bakmak.. yani 2.40 veya 2.70 kamış ama kaç libre 6-8 mi / 10-12 mi vs.. bunu göz önünde tutarak malzeme yap derim kardeş.. shimanonunda okumanında daiwa nında iyi kamışları var lakin birde savagere bak derim :=)
    kal salıcakla

rafrafi, ericturko ve EBU ŞEHRAZAT bunu beğendi.
  4. sayitusta

sayitusta Aktif Üye

kamışta öncelik hafiflik ve atar olmakla birlikte bende arneos kamış derken speedmaster aldım gitti iyide etmişim...ustamın sözü ucunu kaçırmadan taksitle dünyayı verseler alırım...

5. Burak Kızılırmak

Burak Kızılırmak Daimi Üye

Hayırlı uğurlu olsun hoş geldin ;)
    Ha bir de AllaH kurtarsin.

sedatsabotic ve EBU ŞEHRAZAT bunu beğendi.
  6. hkn17

hkn17 Aktif Üye

güzel takım :) bol balıklı avları olsun....

7. EBU ŞEHRAZAT

EBU ŞEHRAZAT Aktif Üye

Hoşgeldiniz hayırlı olsun kardeşim. Benim önerim massarti(Yavuz)nin tavsiyelerini dikkate alman olacaktır.

sedatsabotic ve γavuz bunu beğendi.
  8. zarg

zarg Aktif Üye

Hayırlı olsun. Ben OKUMA VSYSTEM 270 10 - 40 kullanıcısıyım ve çok memnunum çevremdeki aynı kamışa sahip olan arkadaşlarımda öyle, bu kamış işinizi en iyi şekilde görecektir içiniz rahat olsun.

9. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Saroz Ege için düşünüyorsan aernos iyidir ama 15 - 40 atarlı olan

10. emreersoz

emreersoz Aktif Üye

Çok haklısınız ama konu av malzemesi olunca aceleci oluyoruz.detayları kaçırıyoruz.tavsiyenizi dinlenip savager modeline de bir göz atacağım şimdi..

11. γavuz

γavuz Daimi Üye

eyv bekir abi.. nacizene ufak tefek bildiklerimi arkadaşlara yardımı olucaksa paylaşmak

rafrafi ve EBU ŞEHRAZAT bunu beğendi.