Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İlk teknem "DODO" Yerliyurt 4.60 Balıkçı + 30 HP Honda

Konu, 'Tekne ve Deniz Motorları' kısmında goky tarafından paylaşıldı.

1. goky

goky Yeni Üye

Geçen yazın sonlarında acaba ? dediğim, Kışın Fuarda ciddiyete döktüğüm, ardından da işlemlere başlayınca "yok artık" dediğim Tekne ve deniz sevdası ile yıllar sonra tekrar denizde olmanın sevincini siz değerli dostlar ile paylaşmak istedim.

Başlamadan evvel hemen her aşamada yardımlarını sınırsız şekilde esirgemeyen, a'dan z'ye titizlikle teslimatı yapan, karşılaştığım çeki demiri, elektirik, montaj, kayıt vb. her konudaki engeli aşmama yardım eden çok değerli Yerliyurt ailesine teşekkürü bir borç bilirim.

Alalım almayalım derken, çeki demiri ile başlayan koşuşturmaca, ADB idi bağlama idi, o idi bu idi derken nihayet meyvesinide vermiş oldu.

Tekne Yerliyurt'un bu sene ürettiği 4.60 Balıkçı adı ile sunulan ve henüz gencecik bir model, denizdeki tutuşunu test etme imkanı buldum tatil öncesi.. 2-3 saat hemde patlak havada (mecburen) deneme şansım oldu.. Gayet memnun kaldığımı çok açık ifade edebilirim. 25 beygirden 30 beygire terfi ettirdiğim motor ise teslimat zamanında mercury'nin henüz ithal etmesi neticesi ile bir anda biraz farkla Hondaya dönüştü model olarak, Fuar zamanında çok pahalı olduğu için alamamıştım :) Eğrisi doğrusuna denk geldi.

Motor henüz rodaj aşamasında olduğu için çalıştırdıktan çok sonra ve karaya yeniden çekmeden hemen önce liman içinde çok kısa süreli bir tam gaz verebildim, tabiri caiz ise uçtu.. bu da ayrı bir keyif oldu tabiki...

Teslimat zamanı Bursa'da Fabrikayı dolaştıran Murat bey sayesinde üretimin aşamalarını ve kullanılan malzemeleri de detaylıca öğrenme ve inceleme fırsatı bulduğum için konu hakkındaki bilgim de güvenim de kat be kat artmış oldu.

Sitesindeki model resminden farklı olarak, renk ve aksesuarlar eklenince bambaşka bir tekne halinde de gelmiş oldu tabiki.

Aşamalar içerisinde garip bir şekilde beni zorlayan römorkun elektirik tesisatının bağlandığı arabada ki elektirik sıkıntısı oldu adıma, araç "beyin" li olduğu için bayağı bir zorlandık, 13 piniydi, beyiniydi derken :)

Sırada tatili ip ile çekmek, kısmetse balıklı fotoğrafları paylaşmak var sanırım.
    Kazasız belasız, doğaya saygı çerçevesinde bol av ve eğlenceler dilerim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Cevat Göven

Cevat Göven Aktif Üye

tekneni güle güle kullan,hayırlı olsun,yerliyurt un imalatçısı irfan abi sitemizin üyesi ve kendiside bilgili,araştırmacı balıkçıdır,tekneleride denizci ve oturaklıdır,430 tekne almıştım evdekiler yüzünden geri vermek zorunda kaldım hala içim yanıyor,çok güzel tekne idi

4. seikott

seikott Üye

Hayırlı olsun gökhan bey..Açıkcası önümüzdeki sene bende düşünüyorum geçenlerde başka bir arkadaş da yeni motor edinmişti.bu da yakışılıklı o da yakışıklı:9
    peki size kaça mal oldu acaba bu güzelillik?
    Allah kazasız belasız bol avlar dilerim..:)güle güle kullan..

5. goky

goky Yeni Üye

Teşekkür ederim, umarım tekrar isteğiniz gerçekleşir :) İrfan abi ile ve onun engin ve akılalmaz tecrübeleri ile tanışma ve karşılıklı birer kahve içme şansına nail oldum.

Çok teşekkür ederim, umarım sizde arzu ettiğiniz tekneye en kısa zamanda sahip olursunuz, sorunuzu özel mesaj yolu ile detaylı olarak cevapladım. Aklınıza takılan bir şey olursa lütfen siz ve diğer dostlar sormaktan çekinmeyiniz, işlemlerin tümünü A dan Zye kendim takip ettiğim için elimden geldiği kadar cevaplamaya çalışırım.

6. umooth

umooth Aktif Üye

Çok güzel takım olmuş,güle güle kullanın

7. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

HAyırlı olsun, kazasız belasız güzel avlar yaparsınız inşallah :)

YerliYurt marinin imalathanesini gezdim, çok özen gösteriyorlar teknelerini yaparken. Güzel tekne tercih etmişsiniz.

8. radopit

radopit Aktif Üye

maşallah güzel tekne,

Allah kaza bela vermesin güzel günlerde kullanın

bol avlar rast gelsin

9. zokacı

zokacı Aktif Üye

hayırlı avlarda kullanmanızı dilerim

10. goky

goky Yeni Üye

Çok teşekkür ederim, güzel raporlar sunabiliriz umarım

11. leventt

leventt Aktif Üye

Hayırlı olsun kazasız belasız güzel günlerde kullanın..:)