Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İlk teknem: SAFTER 4,50+9,8 TOHATSU 4 zamanlı

Konu, 'Tekne ve Deniz Motorları' kısmında Nuri Kaptan tarafından paylaşıldı.

1. Nuri Kaptan

Nuri Kaptan Yeni Üye

Değerli Hobidaşlarım,

Yeni tekne almayı düşünen arkadaşlar olursa faydası olması açısından bir topik te ben açmak istedim. Nitekim henüz tekne seçimi aşamasındayken Balıksevdam'daki ilgili topiklerin bana çok yardımı olmuştu.

Neredeyse doğduğumdan beri denizle iç içe oldum hep. Her ne kadar Marmara'dan Ege'ye açılabileceğim kamaralı bir tekne hayalim olsa da herşeyi adım adım yaşamak ve hazmederek ilerlemek adına küçük bir tekne almaya karar verdim. İşlerimin yoğunluğu sebebiyle ADB'ye gerek kalmayacak boyutta bir tercih yapmam gerekti.

Yaklaşık 2 aylık araştırma ve fayda maliyet analizimin ardından Silivri SAFTER'deki Yetkililer Ali Bey ve Hakan Bey'in işlerine son derece hakim olmaları ve salt satış odaklılık yerine dostluk odaklı yaklaşımları, tüm teknelerinin avantaj ve dezavantajlarını açıkça anlatıyor olmaları karar vermemde etken oldu. Kendilerine buradan da teşekkür ediyorum. Balıksevdam'a üye değillerse madem isimleri geçiyor bir zahmet üye olsunlar ve tuttukları balıkları bir de buradan anlatırlar artık.

İşte İlk Teknem ve Özellikleri:

SAFTER 4,50 ve 4 zamanlı 9,8 TOHATSU kombinasyonunu tercih ettim. (teknem biraz minik olsa da güvenliğe önem verdiğimden aksesuar seviyesini yüksek tutmaya çalıştım)

Motor henüz rodajda olduğundan en fazla yarım gaz basabiliyorum malum. Ancak Marmara Ereğli açıklarında 3-5 havada dalgaya karşı 2 kişi yarım yolda 9,2deniz mili GPS ölçümü kaydettim. Tabanının "martı" şeklinde olmasından olsa gerek boyutuna göre oldukça denizci bir tekne diyebilirim.

Ve işte ilk teknem ve ilk balıklarım; 7 istavrit aynı çaparide:) 1,5 saat içerisinde yanlarına 83 tane arkadaş daha koydum

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. frenist

frenist Aktif Üye

Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanırsınız inşallah :)

4. seikott

seikott Üye

Hayırlı olsun:) İşleri biraz düzelteyim ilk fırsatta ben düşüüyorum..Gördüğümüz bu yakışıklık yaklaşık ne kadar mal oldu acaba?

5. Nuri Kaptan

Nuri Kaptan Yeni Üye

Deposu dahi dolu denizde teslim ve zincirli tonozu atılmış şekilde anlaştım, full+full aksesuar 12000 TL'ye maloldu.

6. seikott

seikott Üye

Teşekkürler buri güle güle kullan bol avlar dileriz:)

7. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Hayırlı olsun, çok güzel bir tekne olmuş :)

8. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Aynı kombinasyon bende var :) gayet memnunum. Hayırlı olsun.
    Bende o civarlarda avlanıyorum ereğli çakar yeniçiftlik arası.

[​IMG][/QUOTE]

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 10 Haziran 2013
  9. Nuri Kaptan

Nuri Kaptan Yeni Üye

Aynı yerde avlanıyoruz desenize, en yakın zamanda açıkta karşılaşmak ve yüzyüze tanışmak dileğiyle; zaten teknelerimiz ikiz olduğu için hemen tanırız birbirimizi; gerisi gelir

[/QUOTE]

10. TekAdam

TekAdam Moderatör Yönetici

İlk teknen hayırlı olsun Nuri Kaptan, umarım güzel ve unutulmaz avlara imza atarsın ;)

Hemen hemen hepimizin hayali güzel bir tekne ile denizlerde olabilmek. Geleceği düşünerek bir an önce ABD'ni almanı tavsiye ederim. Yakın gelecekte işler zorlaşacak, bilgin olsun.

Bu arada Marmara Ereğlisi bizim de sıklıkla balığa çıktığımız bir yer. Şimdilik comları yokluyoruz, güzel patlak gözlü mercanlar, kara mezgitler ve mığrılar var. Bunların içinde alamadığımız bir balık var, trança diye düşünüyoruz ama henüz yüzünü göremedik. Umuyorum yakında onunla tanışacağız. Denk gelirsek belki seninle de tanışırız.

Her zaman rast gelmesi dileklerimle...

11. Nuri Kaptan

Nuri Kaptan Yeni Üye

Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim. Yakın lokasyonlardaki değerli dostlarımla en kısa zamanda denizde karşılaşmak dileğiyle..