Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İlk Trofe Avım

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında brain damage tarafından paylaşıldı.

1. brain damage

brain damage Üye

Askerde geçirdiğim 6 balıksız ve denizsiz aydan sonra balık hasretim tavan yapmıştı. Özellikle de barakuda dönemini kaçırmış olmak canımı sıkıyordu, askerdeyken telefonla arayan arkadaşlarım tuttukları barakudalardan bahsedip beni iyice heyecanlandırıyor adeta nispet yapıyorlardı.
    Döndükten sonra konuştuğum herkes son bir kaç aydır balığın tükendiğini hiç balık alamadıklarını söylüyordu, bunda bu sene yağışların az olmasının yanı sıra bir kaç büyük balık gemisinin kasabanın yerleştiği koyun önünü zapt etmiş olması ve haftalarca burada avlanması da büyük etken diye düşünüyorum, Tabi küçük balıkçıların da tüm kıyı şeridine metrelerce ağ atması kıyıdan at-çek yapanların önünü tamamen tıkamıştı.
    Benden başka hiçbir arkadaşım balığa gitmek istemiyor, balık yokluğundan bunu boşa zaman kaybı olarak görüyorlardı. Bense askerde çektiğim hasretle balık olsa da olmasa da şansımı denemek istiyor ve her fırsatta limana iniyordum.
    Malesef aldığım birkaç takip ve yarı yolda kaçan bir kaç balıktan başka elle tutulur bir heyecan yoktu gittiğim avlarda. Ancak birgün sabah artık umudum tükenmişken elimdeki en işe yaramaz olarak gördüğüm takla atmaktan 20 m bile zor giden kırmızı kafalı bir sahteyi taktım ve öylesine attım.
    Daha birkaç tur sarmıştım ki birden oltam sarsıldı, balık binmişti, bu hissi resmen unutmuşum :)
    Balık balık dedim kendi kendime ve hızla çekmeye başladım, suyun üstündeki çırpınışlar beni iyice heyecanlandırmıştı, ne olduğunu görmek için sabırsızlıkla bekliyordum. Aylar sonra bir balık yakalamanın verdiği çocuksu heyecanla balığın ne olduğunu anlayamadım, taa ki bir kaç metre önüme gelene kadar...
    Evet bu devasa bir balıktı ve şimdiye kadar tuttuklarımın en büyüğüydü, sudan tek başıma çıkaramazdım, neyse ki o anda orda olan bir balıkçı arkadaşım yardımıma koştu ve balığı sudan çıkardık. En az 4kg olan bu canavar bir Balon balığıydı ;))) Evet hayatımın balığı bir balondu, tam bir hayal kırıklığı.
    Neyse ki sonraki günlerde at-çekle olmasa da yemli oltayla 3 güzel Çipura ve 1 Lagos almayı başardım. Özellikle son resimdeki Çipura oldukça iri ve çekmesi keyifli bir avdı benim için.
    Umarım okurken siz de keyif almışsınızdır, keyifli avlar herkese. IMG_3983.JPG IMG_3950.JPG IMG_3979.JPG IMG_4048.JPG IMG_4058.JPG

Ekli Dosyalar:

trakonya79, NRT75, Hamdi ve 19 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Abdullah SÜRÜCÜ

Abdullah SÜRÜCÜ Daimi Üye

Bütün balıkların boyu kıyı için çok iyi... Tebrikler... Umarım bu balonlar buralara kadar çıkmaz :)

brain damage bunu beğendi.
  4. Apathetic

Apathetic Aktif Üye

Pasinizi atmissiniz.. :) elinize saglik guzel avlar olmus..

5. brain damage

brain damage Üye

Teşekkür ederim Abdullah abi, malesef balonlar burayı esir almış durumda. Ben bu balonu çekmeden bir süre önce çok daha büyüğü bir balıkçı abimizin yemli oltasını denizin ortasına kadar sürüklemişti. Bundan sonra gittiğim bir kaç spin avımda daha yanımdakilerin oltalarına yine bu ebatlarda balonlar takıldı, namuzsuzlar sahtelerin iğnelerini bile söküyor.

6. brain damage

brain damage Üye

Teşekkürler Kayhan Bey dediğiniz gibi pasımızı attık şükür.

7. M.Taha D.

M.Taha D. Daimi Üye

Tebrikler.. Daha güzel avlara kısmet olur trofeler inşallah.. Rastgelsin..

8. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler İhsan
    Hasretini dindirmişsin.
    Bundan sonra daha da güzel avlar yapabilirsin inşallah.
    Rast gelsin

9. Mehmet Fatih

Mehmet Fatih Aktif Üye

Balıklar çok güzel Japonlar bizdeki balonları bulsa of of.

10. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler güzel av olmuş :)

11. ADİL AYKOL

ADİL AYKOL Aktif Üye

Tebrikler güzel balıklar