Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İlk turnam ve ilk raporum

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında odemisli tarafından paylaşıldı.

1. odemisli

odemisli Yeni Üye

Merhaba abilerim kardeşlerim.

Geçtiğimiz yıllarda gerek Ankara gerekse İstanbul'da turna balığı hevesi ile birçok deneme yapmama rağmen başarılı olamamış, limit altı ufaklıkları geldikleri yere iade etmiştim. Bu sene 1 nisan'da sezonun açılması ile denemelere tekrar başladım. Yakınımda gelir geçerken at çek denemeleri yapan arkadaşları görerek keşfettiğim bir gölete yaklaşık 1 haftadır fırsat buldukça uğramakta ve çantamda bulunan çeşitli sahteleri ve kaşıkları deneyerek nasibimi aramaktaydım. Bu akşam üzeri tekrar kendimi göletin başında buldum. Geçen hafta sonu yaptığım Çanakkale seyehatinde arkadaşımın şiddetle tavsiye ettiği, resimlerde mevcut olan silikonu denedim ilk önce. Paketinden çıkardığımda hoş olmayan bir kokusu vardı. Kıyıdan tarayarak ilerlemeye başladım. Artık hava iyice kararmak üzereyken benimde hevesim kırılmaktaydı. Birden kalamanın cırrr sesi ile oltaya var gücümle asılıp balığı tasmaladım Bir kaç dakikalık mücadelenin sonunda balık su yüzeyinde göründü ve kıyıya kadar yanaştı. Yanımda kepçe yada benzeri bi şey yoktu, o heyecan ve acemilikle kamışı kaldırarak balıgı almaya calıştım ancak bulunduğum yerde şevin kenarına carptıgında iğneden kurtularak uzaklaştı Acayip moralim bozulmuştu 40 cm den biraz daha fazla olduğunu zannettiğim balığı kıyıya almayı başaramamıştım O heyecan ile tekrar denemelere başladım. Ama güneş artık iyice gözden kaybolmaya başlamıştı. Olmayacak, yine eve eli boş dönücem diye düşünürken kalamanın tekrar cırlaması bende adrenalin patlamasına neden oldu Bu sefer fazla acele etmeden dikkatli bir şekilde makaramı sarmaya başladım. Balık su yüzeyinde tekrar göründü ve bu sefer az önce uzaklaşan arkadaştan biraz daha büyük bir balık oltanın ucundaydı. Dikkatlice balıgı yüzdürüyorum, dipteki yosunlu otlu yere girmeye calıştıgında kamışı kaldırara ve makarayı sararak engel olmaya çalışıyorum. Kalama sürekli cırr cırr ötüyor. sonunda balık mücadele etmeyi bıraktı ve bende yine tüm dikkatimle balıgı kıyıya aldım. Yanımda fotoğraf makinesi olmadığı için kendimi işyerimde buldum. Ofiste balığı resimledim ve büyük bir heyecan ve mutluluk ile hikayemi sizlerle paylaşıyorum. Şimdi sanırım o merak ettiğim balığın tadına bakmaya geldi

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 10 Haziran 2013
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Öncelik aramıza hoşgelin.

Tebrikler, İlker Çok güzel bir Turna avlamışsın :)

4. sunny1403

sunny1403 Daimi Üye

Tebrikler.Afiyet olsun ve devamını dilerim.

5. odemisli

odemisli Yeni Üye

Teşekkür ederim.

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler İlker
    Umarın tadını da beğenmişsindir
    Afiyet olsun

7. Mustafa Adak

Mustafa Adak Aktif Üye

Tebrikler İlker,
    Kısmetin bol olsun.

8. odemisli

odemisli Yeni Üye

Teşekkür ederim. Temizlemedeki acemiliğimden mi yoksa herzaman böylemi oluyor bilmiyorum, kafa kuyruk ve ortadaki kemikli kısım çıkınca pek fazla bişey kalmadı geriye sanki. Ama iki kişi keyifle ve afiyetle mideye indirdik balığı.

9. Hayri Karaca

Hayri Karaca Aktif Üye

Afiyet olsun İlker kardeşim her zaman rasgelsin...

10. radopit

radopit Aktif Üye

maşallah afiyet olsun

11. BAYBORA

BAYBORA Daimi Üye

Tebrik ederim..
    Turna kuzey yarı kürenin yiğit balıklarından birisidir.
    Ve avı (tüm dişli balıklar gibi) bağımlılık yapar...
    Devamı dileğiyle...