Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ima salt skimmer

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Sahte Yemler' kısmında vet0635 tarafından paylaşıldı.

1. vet0635

vet0635 Üye

merhaba arkadaşlar.
    cuma günü dayanamayıp ima salt skimmer x412 aldım.paar günü denemeye çıktım ama salt skimmerı hiç beğenmedim.ima skimmer çok kolay wtd aksiyonu almasına rağmen; ima salt skimmer kuyruk kısmındaki fazladan bir bilye sayesinde wtd aksiyonunu çok zor alıyor. peşi peşine takip aldım ama sahte beni çok yordu(hemde 20-50 gr atarlı orta sert bir 225 cm kamış kullanmama rağmen.)

keşke eski skimmerlar gelse.az miktarda GETİRTİYORLAR renk çeşidi az .

hakan4117 bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. spindoctor

spindoctor Aktif Üye

Sorun kamışla alakalı diye düşünüyorum WTD için 20-50 bana göre çok fazla bir kamış. Bende sipariş verdim henüz gelmedi ama skimmer wtd için oldukça güzel bir sahte, yeni modeli ben de sipariş ettim deneyip bir problem varsa paylaşırım ama bence siz farklı bir kamış ile wtd aksiyonu deneyin.

hakan4117 bunu beğendi.
  4. vet0635

vet0635 Üye

rover98, usami puppy, ima pugachev hiç birinde sıkıntı yok süper wtd aksiyon alıyor. salt simmer da wtd aksiyonu alıyor ama skimmera göre biraz daha yorucu.biraz daha sert aksiyon istiyor.DİVİNG AKSİYONUNU DAHA RAHAT ALIYOR.
    kamışım aslında 10-40 atarlı fladen maxximus total flex 240 bir kamıştı.motor kazası sonucu ucu kırıldı.bende yeni uç HALKA taktım ama aksiyon çok hafif sertleşti. fladen xtra flex var arkadaşlarımda onlarınkine yakın bir sertlik oldu o yüzden 20 -50 yazdım ama.bence wtd için 10-40 haline göre daha başarılı.

sende alınca bir dene bakalım aksiyon alma durumu eskiye göre nasıl.yorumunu bekliyorum.

hakan4117 bunu beğendi.
  5. spindoctor

spindoctor Aktif Üye

Bugün geldi kargom benim 10-30 catana kamışım vardı ucu kırıldı senın gibi biraz kısaltıp ucu yeniledim ama aksiyonu çok etkiledi çok yorucu olmaya başladı en son bir arkadaşıma hediye ettim ben hala kamış konusunda problem diye düşünüyorum ama bi deneyip göreyim kesin bilgiyi o zaman veririm.

hakan4117 bunu beğendi.
  6. runaway

runaway Üye

Salt skimmer ve fresh skimmer kullanmış biri olarak şunu söyleyebilirim. fresh skimmer salt skimmere göre çok daha kolay aksiyon alıyor. Özellikle yavaş sarım gereken durumlarda, fresh skimmere çok daha kolay hakim olabiliyorsunuz.

hakan4117 bunu beğendi.
  7. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Eski model çok daha iyi buna güvenerek ben de tam 5 renk salt skimmer aldım.
    İlk kez dün denedim. Aynı takımla (makine, ip, kamış) kullandım. Kuyruk iğnesi ve ön iğne sık sık misinaya takılıyor.
    Salt skimmer almış olanlar ipi direk klipse bağlamasın, 40-50cm misinayı ipe bağlayın. İğne ipe girip hasar verebilir. Aksiyon da kullandığım takımla önceki modele göre berbat. Başka bir kamışla tekrar deneyeceğim.

Bu arada bizim burada hayatında ilk kez at çek yapan biri dün sabah Rover 128 ile 10kg üzeri levrek aldı.
    İki arkadaş da güçlükle sudan çıkarmışlar. Balığı tutan da kalp krizi geçirmiş.:D

8. HastaRuH

HastaRuH Daimi Üye

ben yanlış yerde avlanıyorum. üşenip uzağa gitmezsen balık alamazsın.

hakan4117 bunu beğendi.
  9. spindoctor

spindoctor Aktif Üye

Bende senden daha yorum gelmeden 2 adet aldım eski aksiyona güvenerek renklerde çok güzeldi kendimden geçmişim en son ödeme sonlandı ekranı ile kendime geldim :) bakalım deneyip göreceğiz eskisi mi yenisi mi...

hakan4117 bunu beğendi.
  10. avcilik

avcilik Yeni Üye

levrek için kullandığınız misinaları(örgü,mono ve marka) ve kalınlıklarını yazabilirmisiniz? Rastgele..

hakan4117 bunu beğendi.
  11. vet0635

vet0635 Üye

çoğu kişi benimle aynı fikirde galiba.salt skimmer eskisinin yanında hiç ama hiç hoşuma gitmedi.o kadar para verip de yeni bir renk almam.

hakan4117 bunu beğendi.