Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

IMA SASUKE 120

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Sahte Yemler' kısmında burak8898 tarafından paylaşıldı.

1. burak8898

burak8898 Yeni Üye

MERHABA ARKADAŞLAR,
    IMA SASUKA 120 17 GR ALDIM. DENEYEN VAR MI? 70-90 CM DALARLI OLDUĞU İÇİN EN AZ KAÇ METRE DERİNLİKTE AVLAKLARDA KULLANILMASI UYGUNDUR? BİR DE BUNU RAHAT KULLANABİLECEĞİM SPIN KAMIŞ MARKA MODEL ATARI İLE ÖNEREBİLİR MİSİNİZ?
    TEŞEKKÜRLER

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ErdalYildiz

ErdalYildiz Aktif Üye

Heralde bu işi yeni başlıyorsunuz. Bu sahte gece avında ve bulanık suda çok iyi iş yapar.Ancak mera ve zamanda önemli. Kamış boyu Tercihen 240 veya 270 olabilir bence en ideal atar 14-40 gr atarlı olanlar.10-30 gr atarlı kamış da olabilir. Bence bu sahteyi denemeden daha ucuz sahteleri ilk önce yüzdürün merayı tanıyın. Tecrübe edinin daha sonra bu iyi sahteleri kullanınız.
    Tabi sabır önemli bir etmen hemen küsmeyin atçek avına. Ben 1 ay sonunda bir ispendek ile başlamıştım. Size bolşans ve rastgele.

4. Sculpture

Sculpture Üye

Dün boğazda arkadaşım onunla sarıkanat aldı. Zaten efsane olarak duyuyordum, gözlerimle gördüm daha bir inandım.

sedatsabotic ve Ahmet R. ÖZDEMİR bunu beğendi.
  5. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Ben bu maketi hiç çalıştıramıyorum :D

6. shelcuk

shelcuk Yeni Üye

Dostum Merhaba, Öncelikle ilk kez dün akşam kullandım, tek merada ve bir kere kullandığım için yanılma payım olabilir daha tecrübeli arkadaşlar hatalı bir şey söylersem uyarırlarsa sevinirim :)
    Görüşlerime gelirsek; Kullanacağın yer kayalık veya takılmaya müsait ise dikkatli kullanılması gerekiyor fakat kamışın ucunu kaldırıp sardığında sahte su üstü yapıyor dolayısıyla kıyıdan 2 - 3 metre sonra derinleşen sularda bu şekilde rahatlıkla kullanılabilir. Derinliği de 70 - 90 cm daları olduğunu göz önünde bulundurarak tespit edebilirsin. Tabi yinede önce daha uygun fiyatlı olup kaybettiğinde daha az üzüleceğin sahtelerle atışlara başlayıp suyu tanıdıktan sonra kullanmakta fayda var :harika:

Performansına gelirsek dün suya ikinci girişinde yolcusunu sırtına alıp geldi :ssrtcbya: sonra 2 saat boş çektim ama o anki av durumundan kaynaklı olduğunu düşünüyorum, aksiyonlarını çok beğendim özellikle karışık sularda daha iyi iş yapacağını düşünüyorum.

Sculpture bunu beğendi.
  7. murat.k

murat.k Yeni Üye

Bende bu sahteden 2 adet almıştım. 1.si taşa takılıp kalınca içim acısada 2.sini kullanmaya başladım. dediğiniz doğru ben yaklaşık 2-3 aydan beri fırsat buldukça atıp atıp çekiyorum ama daha bişey yakalayamadım. Yosundan başka :(
    benim izlenimim bu sahte emsallerine oranla biraz daha uzak atış sağlıyor gibi.

8. ErdalYildiz

ErdalYildiz Aktif Üye

Belirttigim gibi merayı tanımadan kesinlikle pahalı sahteleri kullanmayın. Yazık olur.Birde şu gerçek var pahalı sahte balık tutacak diye birşey yok. Bazen 2 tl.lik silikon veya 10 tl.lik sahteler çok daha başarılı oluyor. Bana göre levrekte en iyi yem Raglou Sedef Beyaz. O yüzden elinizde 10 tl lik Sahtelerden olsun ki merayı tanıyın.Zaten zamanla sahteler iniz artacak ve suya saate ve havaya göre çeşitleriniz olacaktır. Tekrardan rastgele.

cafahmet, sedatsabotic ve winchester bunu beğendi.
  9. muratcanayabakan

muratcanayabakan Üye

Meradaki yemlik balık sahtelerinden edinirseniz daha sağlam sonuç alırsınız.
    Rast gelsin.

despiro bunu beğendi.
  10. burak8898

burak8898 Yeni Üye

yorumlarınız için teşekkürler. catana 2.40 10/30 atarlı kamışla kullanacağım suüstü sahte önerir misiniz?