Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ima sasuke reppam gitti anlam veremedim??

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında getboga tarafından paylaşıldı.

1. getboga

getboga Üye

Izmir den herkeze selamlar.bu spin işine yeni başlıyorum arkadaş lar.öncelikle size aldigim takımları yazmak istiyorum. Shimano stradic c14+ 3000 okuma 2.58 Mh 12 45 .ima salt skimmer , ima sasuke reppa 120 ,140( 105 )renk kodlu
    IMA komomo II 90 (105) birkaç alıkor sahte. Misina olarak power pro 13 taktım önünde 1.3m lider ekledim. Dün ill defa takimlarimi sabaha karşı denedim fakat sasuke reppa 50 civarı at cek ten sonra atarken anlam veremediği bir şekilde lider dan koptu ve kayboldu.yapılan düğüm sağlamlığı şüphem yok çok ta sert atmadim. Ama bu sahteyit nasıl kaybettigimi anlamadım. Bir videoda böyle patlamalar oldugunu söylüyorlar di. sizce sebep ipin misina yi kesmesi mi? Tekrar bir sahte kaybetmek istemiyorum.acaba lider takmaya daha iyimi? Yada ip misina çok mu ince ? Yardimcin olursaniz sevinirim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Sağlık olsun demekten başka çare yok.
    Misinan hangi noktadan koptu, düğüm mü açıldı, hangi misinadan leader yapmıştın?
    Düğümü atarken misinayı hasarlamış olabilirsin, misinan kayalara sürtünüp hasarlanmış olabilir, sahtenin iğneleri de bu hasarı yapmış olabilir.
    Tavsiyem eliniz bu malzemelere iyice alışıncaya kadar pahalı şeyler kullanmamanızı, her 10 atışta bir (bu tamamen size kalmış bir sayı) düğümleri çekiştirip kontrol etmenizi öneririm.
    Leader kullanmasanız bile bu kopmalar, patlamalar yaşamak mümkün. Hatta atış esnasında ip daha kolay kopar esnemediği için..

4. getboga

getboga Üye

Berkley 034 misina dan yapıldı.koltuğunda komple lider yoktu! Sanırım ucuz sah sahtelerle deneme yapmalıyım. Peki malzeme sa cim kerim doğru olmusmu? Sahtelerle makina kamış ip ve kalinligi?

5. getboga

getboga Üye

Bu arada turgay karaarslan nin bu kopması ait bir düğüm video şu var sizde 034 ile tekrar bu düğümle lideri yenileyimmi? Yada ip misina yi kalinlastirayimmi?

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Komple leader gittiyse bu kopmadan çok ip ile mono misinanın düğümünün yetersiz olmasındandır bence. Mono misinalar çok kolay kayabilir düğümden.
    Bu durum benim de başıma gelmişti. Ben de Daiwa Shore Line kaybetmiştim.
    Küçük bir servetti. :)

Sahte seçimlerin iyi bence. Zaman içinde koleksiyonunu genişletirsin.
    Mono ve Braid düğümü için kendini iyice geliştirmeden leader kullanma bence. Ya da düşük bedelli sahtelerle kendini geliştir.

7. Ozkanartuc

Ozkanartuc Aktif Üye

Sahtelere baktım da,spin yapıp ta akıllı davrananlardansınız. Ben ilk başta nasılsa hepsi aynı deyip biraz sahte edindim sonra şu da güzel bu da iyi derken yığınla çöp sahtem oldu,jeton düştü akıllandım artık belli markaları alıyorum.

Ben shock leader olayını 2 kere denedim sizin gibi sağlam düğüm attığıma da eminim açıkçası ancak çok değerli sahtelerimi kaybettim ben de.

Bir şeyler beni dürtüyor shock yapmam için ama direniyorum,bu konuyu biraz daha araştırıp yapmayı düşünüyorum açıkçası.

8. getboga

getboga Üye

Shock leader yaparken inan ki ya bu burdan kopabilirmi diye düşünmüştüm. Turgay karaarslan videosunu sonra.kopuyorMuş anladım. Keşke dediği gibi baglasaymisim. Neyse tecrübe oldu bizede. Bugün saat 4 den sabah 10 a kadar at cek yaptım. Izmir Özdere sahilinde. Hava kapalı ama rüzgar sıfırdı. Tek bir takip ve vuruş hissetmedim.sahil alabildiğine kumluk ve 2m ötesi 4m derinliklerine başlıyor. Ben bu sahilde çok daliş yaptım ve bu mevsimlerde çok aya vurmustum. Komomo 2 yi saat 9 sularında denerken (buarada su cam gibiydi ve komomonun yüzüşune hayrannkaldim) 5m önümde 2 kiloluk bir akya tombalak attı ardından birtanem daha. Fakat sahte ye bir vuruş alamadım. Salt skimmer ri taktım (üstü yeşil altı gri) onlara bir numara olmadı. Nedenini anlamadım? ???????

9. ekremy1983

ekremy1983 Aktif Üye

Bugün Üsküdar'da strike pro marka rapala çektim :) çapari ile... :) İzmirden boğaza yönelirde bizim oltaya gelirse haber ederim :)

Geçmiş olsun bazı hataları bu şekilde düzeltiyoruz... bildiğimizi sandığımız bir çok şeyi bilmediğimizin farkına varıyoruz...

Av raporlarını dikkatli okuyorum bazıları öğretici oluyor... ayın 1 inde yazılmış ama bu sabah okuma fırsatı bulduğum bu raporda

notu düşülmüş...

rapor linki : http://www.baliksevdam.com/forum/gecenin-sanslisi-15858.html

getboga bunu beğendi.