Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İnanılmaz kolyozlar, böylesini hiç yaşamadım. 4 Mayıs 2011 sivrice.

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı ve Genel Teknikleri' kısmında Orhan Küçükbiçmen tarafından paylaşıldı.

1. Orhan Küçükbiçmen

Orhan Küçükbiçmen Daimi Üye

İnanılmaz kolyozlar, böylesini hiç yaşamadım. 4 Mayıs 2011 Sivrice.

Sevgili arkadaşlar bu günkü balık avımın başlığını böyle attım, gerçektende ben bu güne kadar böyle bir çapari avı yaşamadım, saat 17 civarı tekne ile limanda çıkıyoruz, yanımda İstanbul karagümrükten çocukluktan tanıdığım arkadaşım Esat var, bana limandan çıkarken yardımcı oluyor, fakat tam çıkarken pervaneye ip sarıldı, yapacak başka bir şey yok, tekneyi kıyıya çektik pervaneye sılılan ipi kestik aldık ve yeni batan ipimizi bağladık, çok geç olasına rağmen çıkmaya karar verdik, bugün çapari yapacağız, merada kolyoz alduğunu biliyoruz, bastık gaza ver elini kolyoz meramız, bu arada ben takımı salmaya başladım bile, aşağı yukaru yarım saatten sonra meramıza geldik, balık bulucum ötmeye başladı bile, denizde bizden başka tekne yok, hemen takımı denize indirdim, balık bulucum balıkları denizin tam dibinde gösteriyor, takımı tam o noktaya saldım, 67. 2 metre derinliğe indirmeye çalıştığım takım bir anda durdu, tamam balığı aldık diyorum Esat kardeşime, takımı bir tarttım çok ağır balık takımı derina doğru çekmeye başladı, bu ne olabilir diyorum, takıma ilk başta biraz yol verim ve ondan sonra yukarı doğru gelmeye başladı tekneye 5 metre kala balıklar gene takımı aşağıda doğru çekmeye başladı, takımı durdurmak imkansız tekrar dibe doğru geldik ve gene yukarı doğru takımı çekiyorum, balık tekneyi görünce gene delirdi ama artık balığı tekneye almaya karar verdim ve bir görüyoruz inanılmaz iri kolyozlar ben ve Esat kardeşim aynı anda aynı şeyleri söylemekteyiz, olmaz böyle bir şey kocaman , kocaman kolyozlar, bu şekilde 4 defa çaparimizi doldurduk, inalmaz balıklarla inalılmaz bir mutluluk yaşadık, karnımızda çok acıkmıştı Muammer ustanın yerine gittik ve yanan ızgaranın üzerinde taze kolyozlar bizler ve dostlarımız için Muammer ustanın sihirli ellerinde......ne diyelim unutulmaz anılarımızın içersine girdiler.
    Sizlere Sivrice'den sevgiler, selamlar, hoşçakalın.:):):)

İşte Kolyoz avımızdan ve dostlarla Muammer ustanın yeri.......

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Hey maşallah :)

Orhan abi gece gece bitirdin beni :p

Kalkıp gelesim geldi oralara :D

4. okara

okara Üye

maşallah Orhan baba müthiş kolyozlar tebrikler.

5. Aybata74

Aybata74 Aktif Üye

Güzel avlarınızı severek okuyor ve gözlemliyoruz, avdan sonraki kareler daha da bir güzel Orhan abi. Taze balık yanında anason kokulu içecek, temiz hava, temiz su vallahi harika...
    Sivriceye selam olsun...

6. özcan bolat

özcan bolat Daimi Üye

onası avdır o ne güzel masadır ah ah paylaşımın için sagol orhan agabey:)

7. ozi

ozi Aktif Üye

Vay VAy vAy Sabah sabah bu ne güzel görüntüler Orhan Abim. Kolyozlar hem takımda hemde ızgarada harika görünüyolar. Ellerinine sağlık afiyet olsun. RAsgele.

8. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Orhan Abi
    O çaparinin bir an benim elimde olduğunu hayal ettim, mutlu oldum.
    Afiyet olsun

9. sedatkasay

sedatkasay Üye

orhan baba sen bi tanesin ellerine kollarına sağlık. kolyoz ızğaralarını görünce ağzımız sulandı hele yanındada anason suyu varsa değme keyfimize afiyet olsun avın bereketli olsun.

10. löngöz

löngöz Daimi Üye

kutlarım Orhan abi;ben enson 88-89 yıllarında izmir -gümüldürde 10 larlı 10 larlı çapari ile kolyoz tuttuğumuzu hatırlıyorum,,artık buralarda öyle avlar yok,artık son yıllarda çapari ile bile av yok....çok güzel yerdesiniz ne mutlu sizlere.....afiyet olsun..

11. ishak BALLICA

ishak BALLICA Aktif Üye

Canım abim, mangalın kokusu taaa İzmir'e kadar geldi....:pBereketli olsun...