Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ince ve kaliteli misina

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında m1976k tarafından paylaşıldı.

1. m1976k

m1976k Aktif Üye

Değerli arkadaşlar sitede gerçekten bu işin piri diyebileceğimiz epeyce balık sevdalısı var engin tecrübelerini paylaşmakta olduça cömert olan tüm dostları selamlıyorum..

Ben kayalık bir bölgede derinliği 70, 80 metre olan bir avlakta sık sık avlanmaktayım bu bölgede palamut nadiren lahoz , dalganın olduğu günlerdede güzel melanur yapmakta malumunuz melanur balığı uyanık gözleri en ufak bir paarıltıyı, yansımayı gören dışardaki hareketi ve sesi farkeden ve anında uzaklaşan bir balık türü ben 18 numara misina kullanmaktayım melanurda süper fakat palamutta işimi oldukça zorlamakta kırmaması için aşırı mücadele balığı yormak için çok uğraşmaktayım ve yakaladığım palamutların yaklaşık % 40 oranında misina kırılmasından dolayı balık kaybı olmakta :eek: tecrübelrimle sabittirki misina ne kadar ince olursa balığın yemi alma oranı oldukça yükseliyor şu ana kadar bir çok marka power line, angel kiss, top secret, sufiks ve oskar gibi daha adını hatırlamadığım bir sürü misina kullandım en verimlisi oskardı desem yalan olmaz sizlerden bu konuda kullanıp test ettiğiniz ve sağlamlığını kanıtlamış misina tavsiyeleri beklemekteyim.şimdeden herkese teşekkür...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. soner Yılmaz

soner Yılmaz Aktif Üye

Kamış,makina mı? kullanıyorsunuz yoksa el oltası mı?

4. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Ben test etmedim ancak test eden kuruluşun (yaklaşık 80 marka) arasında
    Tubertini - Cosmos UC-10'un yapılan test sonucunda diğer markalara göre daha sağlam olduğu verilerden anlaşılmakta.Testler farklı şartlarda yapılmakta ve gerçeğe en yakın uygulamalarla sonuç bulunmakta.
    Bu misinanın test sonucuna göre 3.56kg'lik mukavemeti olduğu tespit edilmiş.Bu değer üzerinde yazan 3.6kg değerine çok yakın.
    Üzerinde 7 kg yazan markanın,3.1kg'de,5,5kg yazan markanın 2.9 kg'de kaldığı gözüme çarpanlar.Birde yazılan çap ile gerçek çap arasında farklılıklarda mevcut ve bu değerler aynı markadaki farklı çaplarda çok farklılık gösterebilmekte..
    Bununla beraber,
    Siglon Premium ve özellikle Korum reel line misina önerebilirim..Korum üzerinde yazan değerin 2 katı test sonucu elde etmiş..3.6kg çeker değeri yazdığı misina 5.2 kg değere sahip görünüyor.0.18 için 2,60 yazmış ama 4.2 civarı değere tekamül eder diye düşünüyorum..

5. Yakamoz

Yakamoz Aktif Üye

Awa shima misinalar mükemmele yakın sağlam yüksek çekerli ve düşük hafızalı misinalar. Gam olayı da çok düşük. Ama bu aralar piyasada bulunmuyor. Ergin balıkçılık geleceğini söylüyor ama bir kaç aydır gelemedi maalesef.

6. ozi

ozi Aktif Üye

Siglon bence en iyisi. Memnunum. TAvsiye ederim.

7. BİROL

BİROL Daimi Üye

Biraz daha kalın FC kullansanız, gçrünmezlikten aynı verimi verebilir.
    bence bir de %100 FC kullanın derim.
    P-line misina sardırmıştım spin kamışıma ve sahte ile levrek avında kullandım.
    Gayet güzel verim vermişti.

8. Faruk Usta

Faruk Usta Daimi Üye

ince mısına deyince aklıma rodex gelir ama hala aynı kalıtemıdır bilmem yumuşak ve çok dayanıklıdır 0,23 ıle lufer tutmuşluğumuz vardır :)

9. m1976k

m1976k Aktif Üye

teşekkürler arkadaşlar deneyeceğim bugün yine avlağıma gittim biraz yemledim derken bizim kamış mütevazilikten başını epeyce eğdi tabiki misinam 0.18 oscar balık misinayı epey boşalltı yoralım derken biraz uğraştım ve yine sonuç malum balık güçlü ve misinayı kırdı
    tekrar salladım ve beklemeye başladım bi süre sonra 350 ğr lık bi melanur onu tabiki aldım ve bağrıma bastım hemen başka makinada örğü vardı onunla sırtı çektiysemde sonuç alamadım
    tekrar yemliye döndüm salladım oltaayı bi süre sonra bi palamut 1kğ civarı onunla misina ince diye epey uğraştım balığı çatlatayım derken azdaha ben çatlayacaktım sabr ettim ve mükafatımı aldım iyice yorulan palamut da bi süre sonra melanurun yanında yerini aldı vaktim olmadığından sabah 9 da başlayan av 11 de sona erdi..

yazmış olduğunuz bilgiler için teşekkürler arkadaşlar...

10. m1976k

m1976k Aktif Üye

power line nin 20 liğini kullandım fena değil fakat o da bi kaç versiyon exterme olanı daha kaliteli sanırım..

11. m1976k

m1976k Aktif Üye

hangi versiyonunu kullanıyorsunuz?