Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İnci Kefali Avı hakkında yardım

Konu, 'Balık Avı Teknikleri, Balık Nasıl Avlanır' kısmında sessizdenizci tarafından paylaşıldı.

1. sessizdenizci

sessizdenizci Daimi Üye

Merhaba arkadaşlar,

Van Gölündeki inci kefali için nasıl bir takım ve yem kullanmak gerekir? Konu hakkında yorumlarınız için şimdiden teşekkürler. Herkesin Ramazan Bayramı mübarek olsun..

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. boreas

boreas Yeni Üye

Mustafa abi merhaba. Daha öncede söylediğim gibi çocukların toprak solucanı kullanarak yakaladıklarını bizzat gördüm.

Van'da birlikte görev yaptığım arkadaşı arayıp teyit ettirdim. Klasik dip oltası kullanılıyormuş. Yem olarak da toprak solucanı abicim.

sessizdenizci bunu beğendi.
  4. sessizdenizci

sessizdenizci Daimi Üye

ligin için çok teşekkürler Emre,

tekrar sormamın sebebi bir iki web sitesinde ekmek veya Mısır tanesinden bahsetmişler, ama dediğim gibi sadece bir iki sayfada. Nedense inci kefali avı ile ilgili bilgi çok kısıtlı. Burada sorduklarımda ise olta ile avlanan fazla (ayda hiç) görmemişler. Genelde ağ kullanılıyormuş.

Son bir soru daha, kaç numara iğne kullanmam gerekiyor, (tahmince 5-7 veya 8 iş görür gibi) bu konuda bir tavsiyen var mı?

Şimdiden teşekkürler...

5. boreas

boreas Yeni Üye

Ne demek rica ederim abi. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. 5 numara iş yapar abi. Fakat solucandan başka yemlere pek istekli değiler. Solcan bulmak da biraz zahmetli iş bölgede. Ama Van - Erciş yolu üzerindeki bölgede avlanırsan solucan toprakta bolca. İyi bayramlar abicim. Sağlıcakla kalın.

sessizdenizci bunu beğendi.