Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İnternet ,sosyal paylaşım ve toplu mailler

Konu, 'Sohbet' kısmında lost_zombie tarafından paylaşıldı.

1. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Sevgili Önder'in açtığı konudaki maill bana eskilerden bir hatırlatma yaptı.

Bu spam mail işini hep kurcalamışımdır ve rahatsızlık duymuşumdur, ama şuda bir gerçek ki girdiğimiz sitenin türüne göre spam mailler geliyor :D
    Toplu mailler, sosyal paylaşım denen şey öyle bir kandırmaca ki normal akıllar almıyacak kadar büyük.
    Bir ajite resim koyarlar, evlerden uzak bir amorf gelişimi olan bebek resmi , din sömürüsü yapan bir resim yada yazı, hayatın anlamını çözen bir anştayn, milli duyguları körükleyen bir mail, bir ırka karşı yapılan şiddet, cinsel tercihlerle ilgili mailler, cinsel içerikli oyuncaklarla ilgili mailler, bunlarda hep bir tuzak vardır. Yok bilmem kaç tane dua kopyala ve yüz üçbin ikiyüz yirmisekiz arkadaşına gönder gönderenler uufff olduu, valla hepsi paraya pula battı, göndermeyenleri sorma hepsi kötü yolda düştü öldü anası babası yanarak can verdi :D sonra bulki yüz üçbin ikiyüz yirmisekiz arkadaşı kötü yola düşmekten kurtul.
    Ulen ben butür bir postayla ilkkez 11 yaşımdayken karşılaştım, dörde katlanmış bir kağıtta arapça benzeri birseyler yazıyor ve altındada bu duayı 7 gün içinde 77 kopya yapanlar cart oldu curt oldu yapmayanlar yan bastı aman ha gibi birşeyler yazıyordu ve hayatımın en büyük travmalarından biriydi korku, bilmemekten sebep korku, sonra babam öyle şeymi olur deyip yırtıp yakmıştı ve bende 7 gün sendromu baslamıştı kime ne olacak kim ölecek kim, ..rospu olacak....Bir kaç arkadaşımla yokuşun aşağısındaki yıkık ahşap evin yıkık terasına çıkıp devasa ıhlamur ağacının gölgesine, çocukluğumuzu okşayan hışırtılı sesi ve o hala daha burnumdaki kokusuna sığınırdık korkularımızdan her birimiz aslında hiç olmayan , sadece ve sadece diğer çocukları korkutup kendi korkumuzu yok edeceğimizi sanarak kıçımızdan hikayeler uydururduk oluuum bizim bir çocuk var arka mahallede bisikletçinin yanında kopyalayıp dağıtmamış annesinin saçlarını çamaşırmakinesinin merdanesi kapmış kadının kafası kopmuş yaaaaa bizim bakkal Birol abinin çocuğuna üç harfliler musallat olmuş yaaaa , bir başkası olluuum oda bi şeymi bizim okulun sokağındaki arçelikçi hani kocaman dükkanı olan arçelikçi nasıl yapmış o dükkanı,haa nasıll bu duadan tam 77 tane kopyalamış ve dağıtmış sonrada bu dükkanı açmış yaaaaaa oluum bizim apartmandaki fevziye teyzeyi davul fırın yerden yere vurmuş biliyormusun oda dağıtmamış ondanmışşş.biz iyice transa geçmiş bu şaman ayini benzeri ruh acıtan hikayeleri anlatırken pardon götümüzden uydururken:D binanın sahibi Arnavut'un oooh moree gidinin piçleri inin geberttireceksiniz kendinizi düşüpte akacak kafa pekmezleriniz diye bağırmasıyla kalbimiz soldan sağa geçerek adeta o çatıdan aşağı düşerdik.Bu geçen sancılı yedi günün sonunda olum ben biliyodum zaten bişey olmayacağını sizi korkuttum diye yanımızdaki yusuftan uydu roketten ayrılır gibi ayrılmıştık ama bir yandanda yusuf yinede çok yakınımızdaydı ya bişey olursaaaaa:eek::eek: ama birşey olmadı zaten 10 gün sonra bombası patladı bizim köşedeki yıkık ahşap evin karşı köşesindeki Derya kırtasiyenin anştayn sahibi Derya abi fotokopi makinası alınca demişki, çalıştırmam lazım bunu, para çıkartmam lazım ve bu mektubu yazıp dağıtmış, yada dağıttırmış kapılara düşünün ilk etapta 100 tane dağıtsa 7700 adet fotokopi demek ve sonrası sinsile olarak gider...Günümüz sahtekarlarıda bu yolu teknolojiye uydurmuşlardır ve toplu mail kavramını yaratmışlardır.
    Yok her tıklamaya bilmemkaç sent gidiyo tıklayın kurtarın ulen teresler neyi kurtarıyorum neye tıklıyorum, tıkladıkca kazananlar bu tür sahtekarlıkla duygu sömürüsüyle saf insanımızı kandırıyorlar.
    Beni bilen bilir bu sosyal paylasım denen olaya ne kadar gıcık olduğumu elimden gelse hepsini silip atacağımı, nekadar boş ne kadar tıngır tıngır teneke insan var arkadaş çözemedim ben bu milletimi.Biri bir kedi yavrusu resmi koyuyor allahım takip et yorumları delir, o derece diyorum.Ayyyyy çoooak şekaaaarrr bunee neyce bu lisanı bellimi, canııoooomm yerim beean onuuaaaa falan diye giden bir delirtme çabası.Neymiş 45 sene önceki ilkokul arkadaşını bulmuş çok sevinmiş ulen teres 45 sene nerdeydi bu herif yada kadın zaten ben istesem yanımda olmasını istesem benim arkadasım olarak devam ederdi ilişkimiz kayda değer değilmişki bende kapatmısım o sayfayı.
    Birde buralarda vatan millet din üzerinden sömürü vardırya İsrail denen lain topluluğun ne marazi bir kavim olduğunu bilmeyen yoktur.İsraili boykot ederler mesela ama bakarsın adamın profil resminde masada philip morris ürünü sigara, vakko mintanı sırtında elinde nokia telefonu yine masasında coca colası poz verir bune yaman çelişki aloooo demezlermi adama.:confused:
    En basiti benim başımda olanı anlatayım size ben baskı öncesi hizmet veren bir firmanın yöneticisiyim bizim mesleğimizdeki film pozlama ve kalıp pozlama sistemlerinin % 80'i israil menşei olan techizatlardır, bir ara benim patronlar israile çok kızdı koka kola almadılar colanın türkalısını aldılar israile büyük ders verdiler yeşilleri zengin ettiler israil resmen sıçtı altına bu tavır karşısında ama gel gelelim bizim atölyenin cihazlarının tamamı israil yapımıydı patron dedim ...m anasını yakalım hepsini ben gazetedende arkadaşları çağırırım israile büyük darbe olur dedim, *yaa ustam o başkaaa bu başkaa* dedi adamcağız hiç unutmam o halini.
    Neyse ben yine açtım ihtiyarlayan çeneyi daha uzaaar gider en iyisi tadında bırakalım.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Burdan çıkardığım sonuç:
    Kendine ait teknolojin yoksa kimseye kafa tutamazsın. Sadece işkembe-i kübradan sallarsın.. :D

4. onder

onder Aktif Üye

Çok keyifli bir konu olmuş tek nefeste okudum açıkçası:). O toplu maillerdeki adresler, benim çevirisini yapmaya çalıştığım mailleri atan çetelere satılıyor zaten. Ucuz bir miktara.

5. oktay16

oktay16 Moderatör

Aslında herkesin kafasındaki soru işaretlerine cevap veren bir konu açmışsın nejat abi, kalemine sağlık, fakat bizim insanımız ne kadarda olsa yine acabalar arasında kalıp saçma sapan paylaşımları, dağıtarak birilerine faydalı olacaklarını düşünüyorlar, ama farkında değiller ki birileri bu işi tamamen rant haline getirmiş ve bizim saf oğlanları kullanıyor....

6. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

ustasının elinden yazı olmuş abi :D matbaa ürünlerinin hepsi israil yada israilli değil mi ? ne kurnaz millet yahu :D 7 kere yaz 7 kere yapıştır matbaa şeytan icadıdır diye osmanlıyı korkutmuşlardı :D

7. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Matbaanın asıl makina parkuru Almanya meşeilidir, ama benim alanım olan baskı öncesi hazırlığın tamamına yakını kısmide olsa İsrail menşeidir.

8. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Nejat abim Yaprak Dokumu tadinda cok degerli ve eglenceli bir yazi olmus ellerine saglik, valla daha da yazsaydin okurdum cok keyifliydi tesekkurler:) burdan cikardigim sonuc, her paylasima fikrimiz her ne olursa olsun sazan gibi atlamamaliyiz cunku bunlarin ciktiklari ve uretildikleri yerler hemen hemen ayni kaynak, kafamizi kullanalim kullandirayslim kendimizi..

9. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Geçende bir yazımda söylemiştim bunlar benim çocukluğumun, ergenligimin ve dahi hala sürmekte olan bu yaş evremin geçtiği yerler, Kocamustafapaşa, Samatya yani İstanbul sur içi, ve Büyükçekmece buralardaki geçen bir çocukluğun, sabah 7-8 gibi kalkıp kahvaltı yapıp doğru bostana arkadaşlarla buluşmaya gitmek, ozaman hiçbirimizde cep telefonu yoktu (zaten icadta edememişlerdi )hatta mahalledeki evlerden %95inde telefon yoktu, ama bir iç güdü gibi aynı saatte orda toplanırdık, Meşhuuur BOS BOS un bostanında.
    O gün ne oyun oynanacak neler yapılacak hep orda karar verilirdi.
    Ben bunları yani gün be gün yaşadıklarımı, artık iki senedir kayda dökmeye başladım Allah kısmet ederse bunlardan oluşan bir öykü kitabı basacağım, çocukluğumun güzelliğini büyüsünü anlatan bir öykü kitabı olacak bu Kocamustafapaşa , Samatya , Büyükçekmece'deki yaşadıklarımı anlatacak bu kitap inşaallah.Bir başladımmı anlatmaya durduramıyorlar beni çenemde düştü artık yaş ilerliyor, bende söz uçar yazı kalır dedim bu kararı aldım.

10. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Aynen abi cok dogru bir karar vermissin yazili olarak kayda alinmasi cok isabetli olmus kitap bitince guzel hsberini bekliyorum keyifle okuyacagima eminim :)

11. müthişaman

müthişaman Daimi Üye

Nejat Bey,yazınızı zevkle okudum.
    Kalemi elinize almanızı tavsiye ediyorum.