Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İnternet ten alışveriş yapmak akıllıca değil.

Konu, 'Duyurular' kısmında pakcan63 tarafından paylaşıldı.

1. pakcan63

pakcan63 Yeni Üye

Merhaba sevgili balık sevdalısı dostlarım.Büyük şehirlerde yaşayanlar için çok sorun olmasa da benim gibi küçük ilçelerde yaşayanlar için kaliteli ve yeni ürünlere ulaşmak çok zor.Bu yüzden mecburen internet ten alışveriş yapmak cazip geliyor.Ancak bildiğiniz bütün adı büyük ama ticari ahlakları maalesef küçük bu alışveriş sitelerinde aynı oyun oynanıyor.STOKLARINDA mevcut görünen malzemelerden siparişinizi yapıyor,Ödemesini gerçekleştiriyorsunuz.Ertesi gün telefonla arıyor lar 4 parça üründen maalesef 3 ürün yok ellerinde.Hepsinin verdiği cevap aynı sitelerini güncellememişler.En son dün yaşadığım için bu olayı yazmak ve dostlarımla paylaşmak istedim.Gerekirse isimlerini ve sipariş lerimi açıklarım mahcup olurlarmı bilmem ama zannetmiyorum.Örneğin 75 mt lik 0.26 okuma shotai misina yerine 30 mt lık o.28 trabucco misina yolluyor.4000 Daiwa yerine yok 2500 yollayım gibi .Örnekleri çoğaltabiliriz.
    Hepinize sevgi ve saygılarımla.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ayvalıklı10

ayvalıklı10 Üye

Hemserim aynı sey ilk alışverişimde benimde başıma geldi. Ama sonraki alışverişimde akıllandım telefon açtım mail adresimize mail atın cevaplayalım dediler. Almak istediğim 4 sahtede sitelerinde stokta var görünüyordu ama mailde 2 sinin olduğu cevabı geldi. Siparişini iptal et başka siteden teyit alarak al sende

4. fishing06

fishing06 Aktif Üye

Haklısınız maalesef bu tür sorunlarla neredeyse hepimiz karşılaşıyoruz. Bu nedenle ya güvendiğiniz site ya da kişilerden malzeme almalısınız veya bir şekilde ilgili kişi ya da kuruluşa ulaşarak sipariş vereceğiniz ürünlerin stoklarını konfirme etmelisiniz. Kolay gelsin.

5. kIRIK OLTA

kIRIK OLTA Aktif Üye

Buna benzer konular daha önce de açılmıştı, son derece haklısınız. Kesinlikle telefonla onay almadan sipariş verip ödeme yapmamak gerekiyor.

6. arkadas

arkadas Aktif Üye

sirketin ismini yayinlarsan yaziklarin bir ise yarar gecmis olsun ne diyelim

7. Can_Ordu

Can_Ordu Aktif Üye

İnternetten alışveriş yapmak benim için son çare. Alırken de dikkat edilmeli. Telefonda konuşulan kişi kim, stokta var mı, varsa gerçekten istediğiniz ürün mü? Telefonla teyit etmeden para göndermemek lazım. Sonra baş ağrısı olabilir.

Size hak veriyorum. Benim aldığım ürün Samsun ve Ordu'da yoktu bir çok internet sitesinde de stokta görünmesine rağmen ellerinde yoktu telefonla tek tek aradım. Sonra bulunca ibini dibini sordum. Önden kalamalı değil mi? 3000 değil mi gibi gibi... Sağolsunlar onlarda anlayışlı çıktılar havaleyi yapıp ürünü aldım ancak ürünü görene kadar endişe bitmiyor. Zor bir şey görmeden mal almak. Bu her konuda geçerli sadece balıka avında değil.

8. datçabalıkavı

datçabalıkavı Üye

benim yaşadığım yerde de maalesef çok çeşitli ürün yok,kurşundur,iğnedir vs ufak tefek şeyleri buradaki bayilerden alıyorum ama fazla miktarda alışveriş yapacaksam internete yöneliyorum hem çeşit çok hem fiyatlar uygun.internetten satış yapan marketler genelde siz sipariş verdikten sonra toptancıdan istiyorlar diye biliyorum.toptancıda yoksada stokta yok diyorlar.benim şimdiye kadar yüksek meblağlarda alışveriş yaptığım ,hiçbir sıkıntı yasamadığım bir site var,ürün stokta yoksa cebinizden arayıp bilgilendiriyorlar,bazen hediye vs gönderiyorlar.özelden ulaşırsanız ismini verebilirim.reklam olarak algılanmasın.

9. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Ben de iş yerleri İstoç'ta bulunan bir yerden 12 kalem sipariş vermiştim.
    Nedeni hiçbir yerde bulamadığım ürünler stokta gözüküyordu. Bu nedenle daha fazla ödeyip siparişi teslimde ödeme olarak verdim. İlk günler hiç ses çıkmadı, 3. gün akşam saat 22 de telefonla aradılar. Önce bir ürünü söyleyip stokta olmadığını söylediler, ben aylardır aradığım ve siparişimde bulunan kamışı sordum o varsa önemi yok, neler varsa gönderin demiştim. Karşımdaki kamışın da stokta olmadığını 3 gündür aradıklarını benim siparişten sadece ikisini bulabildiklerini söyledi..Ve siparişi iptal ettim.

Geçenlerde İnce Çizgideydim, sizin internet sitesi diğerlerine göre zayıfladı, başkaları stoklarında olmayanları da koyup, sipariş geldiğinde alım yapıp gönderiyorlar, siz neden böyle yapmıyorsunuz dedim.
    Onlar da ithalatçıların ellerindeki stok listelerinin de doğru olmadığını ve onlara güvenerek bizde varmış gibi gösteremeyiz dediler. Ancak stoğumuzda olanları koyuyoruz dediler. Bazen bizde de stok sayım hataları veya sipariş edilenin tek olup o gün mağazadan satılması durumunda rezil oluyoruz dedi patronları Bülent Bey.
    Böyle bir durumu rezil olmak olarak gördüklerinden bence en güvenilir site İnce Çizgidir.

10. Theseus

Theseus Aktif Üye

4 yılda 7-8 internet sitesiyle çalıştım ve 2 tanesi diğerlerinden çok daha üstün geldi; inceçizgi ve özserav.

Ellerinde yoksa siteye satışa koymuyorlar,siparişi vermeden önce arayıp konuştuğumda aynı işi görecek daha uygun fiyatlı modellere bile yönlendirebiliyorlar.

Özellikle istoç merkezli firmalardan uzak duruyorum. Birçoğunun satış dükkanı yok,siz sipariş verince gidip diğer mağazalardan toplayıp size gönderenler var.

11. pakcan63

pakcan63 Yeni Üye

Açmış olduğum konuyla ilgili cevap yazan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.Benim bu konuyu açmaktaki sebebim bu tür firmaları hizaya getirmek ancak bizler gibi örgütlenmiş amatör balık sitelerindeki değerli üyeler sayesinde olacaktır.Hırsızın hiç mi suçu yok misali kendimizde suç aramayalım.Stokta görünüyorsa o malı göndermek zorunda olmalı.Adam gibi esnaflık yapsınlar.

semih bunu beğendi.