Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İp misina adına sıcak fırsat:

Konu, 'Sıcak Fırsatlar ve İkinci El' kısmında KalamA tarafından paylaşıldı.

1. KalamA

KalamA Daimi Üye

Merhabalar, bir süredir sahibinden.com'da dikkatimi çeken uygun fiyatlı bir ip misina ilanı vardı. Balıktan bir arkadaşım bir süre önce 500 metre 0,26 olanından almış ve şu an itibariyle gayet memnun. O çok pahalı markalardan elbetteki farkları olacaktır ama yaklaşık 1 aydır kullanan arkadaşım henüz herhangi bir deformeye şahit olmadığını, diğer pahalı markalardan bir fark göremediğini söyledi. Dikkatinizi celbedebilir diye düşündüğümden paylaşmak istedim.
    Sitede ip misina diye aratmanız yeterli olacaktır. İzmir menderes'ten kargo dahil 500 metre: 55 TL 1000 metre: kargo dahil 90 TL. Epey bir sıcak fırsat gibi :)
    Herzaman rastgelsin...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Bu satıcılar dünyadan pek haberi olmayanlar üzerinden kolay para kazanmaya çalışıyorlar.

Aşağıdaki örnekte görüleceği üzere markasız ip misinalar sudan ucuz aslında.

Bu misinalardan ben de kullanıyorum ve kötü bir sürprizle karşılaşmadım henüz.

4. furunotr

furunotr Aktif Üye

Kullanım alanına göre değişir... Sağlam; ancak öyle pek kaliteli değil; kamış halkaları SIC; makina klavuzu da uygun değilse kısa sürede doğrayabilecek kabiliyeti vardır; 0,15'i diğer iplerin 0,25'i gibi falan durur ve iyi bir çıkış yapmaz; dolayısıyla erimli atışa ihtiyacınız varsa buna cevap vermez; sararken makina klavuzundan acaip ses çıkarttırır; olta ucunda balık veya başka bir ağırlık var ise çok daha fazla ses çıkartır; bu bazan iyidir; yeteri kadar aşina olmayanlar balığın geldiğini bu şekilde anlayabilir...:D Üzerindeki kaplamayı bilhassa ilk birkaç sarımda acaip bırakır ve elinizi ayağınızı bir güzel boyar:D... Bu zamanla azalır ve bir süre sonra kesilir; eğer boyaya alerjiniz yoksa sorun da yok:D:D:D

Bunun dışında eminim ki üzerinde yazan değerden daha fazlasını bile çeker:D:D... Öyle pek esnek değildir ve balığın vuruşun çok kolay anlayabilirsiniz; bu minvalde diğer iplerden bir farkı yoktur... Midye, keskin kaya v.s. gibi yerlerde avantajlıdır; diğer 0,15'ler gibi bunun 0,15'i bunlara sürtünce öyle tık diye kesilmez...:D

Ben son zamanlar tüm yemli avlarda bunun 0,15'ini kullandım ve memnunum...

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Özellikle basit kıyı avları ve tekne sarkıtmalarında gayet kullanışlı.
    Boğazda uzak atış gerektiren hallerde de kullandım bir müddet aslında ama sonra isimli bir misinaya geçtim

6. Levreka

Levreka Aktif Üye

Abi yerdin mi övdün mü anlamadım valla :D:D:D

7. furunotr

furunotr Aktif Üye

Tabii suyu da biraz fazla tutar ve gece karanlığında tersten çıkmış bu ipin tek bir sarımda metali nasıl kestiğini şu şekilde görebilirsiniz...:D

8. çağrıbey

çağrıbey Üye

bu yabancı sitelerdeki misina çapları milimetre olarak yazmıyor pound yada inch olarak yazıyor bunları nasıl milimetreye çevircez

9. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

25.4 ile çarparak çevirebilirsin.

0.010*25.4 = 0.254 mm. gibi

10. çağrıbey

çağrıbey Üye

teşekkürler

11. muratbozk

muratbozk Aktif Üye