Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İP MİSİNA KULLANICI YORUMLARI BİLGİ HAVUZU; SUFIX,POWERPRO,SPIDERWIRE,BERKLEY,VARIVAS

Konu, 'Misinalar ve Çeşitleriyle Özelliklerine Genel Bakış' kısmında Selahattin tarafından paylaşıldı.

1. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Değerli Üyeler,

Gün geçtikçe ip misina ile av yapan ve belli bir seviyede malzeme kullanan arkadaşlarımızın sayısı artmakta ve dolayısıyla da bir çok değişik bilgi ve tecrübe de birikmekte olduğundan bu bilgilerimizi tek tek kendi bünyemizde tutmayıp ortak bir bilgi havuzunda toplayalım gibi bir fikir oluştu.. Konuya katılım yapacak arkadaşlarımızdan ricamız kullandıkları ip misinalar hakkında olumlu ve olumsuz her türlü düşüncelerini paylaşmalarıdır.. Bu sayede ilk kez başlayacak olan veya takım değiştirmekte olup da seçim yapmak da zorlanan arkadaşlarımız da bu konudan çok güzel bir şekilde tek bir konu altında faydalanabileceklerdir.. Forumumuzda bir çok değerli birikim sahibi ağabeylerimiz kardeşlerimiz bulunmakta bilgi ve fikir alışverişi herzaman iyidir dostlar :) Kullandığımız malzemeyi şu şekilde belirtebilirsek son derece faydalı bir konumuz oluşmuş olacak..

Marka:
    Model:
    Kalınlık:
    Çeker:
    Ekstra Özellikler:
    Kullanım Artıları ve Eksileri:
    Memnuniyet Durumu:

Şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkür ediyorum tüm forum adına.. İnanıyorum ki çok değerli bilgiler edineceğimiz , zengin bir bilgi havuzumuz olacak. Sevgiler ve Saygılar..

cngz gkçe bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Kafalarda en çok soru işareti bırakan malzemelerden olan İp misinalar için güzel bir referans konu olacaktır. Senin bu konularda tecrübelerin var onlarıda paylaşırsan seviniriz Selahattin :)

Eline sağlık.

4. ambrosia

ambrosia Aktif Üye

Çok güzel konu fikrinize sağlık.

Nacizane kullanıcılar yazmadan önce ; Berkley Wiplashlerin üzerinde yazan mm değerleri ne yazik ki yanlış. USA pazarından çıkıp Avrupa pazarıne girerken sanırım inch leri hesaplamaya üşenip direk inch yerine mm. yi yazmışlar. Örneğin 0.06 mm değil 0.06 inch yani 0,15 mm. Hatta bazı ipler tam yuvarlak değildir. Ölçüm sırasında da aslını ararsanız en ince yerini baz alıyorlar.

mm ve inch lere dikkat edelim.

5. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Eksik bölümleri dolduracağım...

Marka: Power Pro
    Model: Klasik
    Kalınlık: 0.15 mm.
    Çeker: 10LB
    Ekstra Özellikler: Kırmızı
    Memnuniyet Durumu: İlk kullanımda atışlar tatmin edici. Makineden boşalması fena değil. Uygun fiyatlı bir örgü misina. Fakat biraz çabuk özelliğini yitiriyor. Kırmızı rengini pek korumuyor. Kaplaması azalıp su tutmaya başladığında atışlar kısalıyor tabiiki. Düğüm tutuşu güzel. Son derece sağlam bir örgü. Lakin bende fazla rüzgar düğümü ve fincana sarışlar meydana geldi.

Marka: Stren
    Model: Microfuse
    Kalınlık: 0.12 mm.
    Çeker: 6LB
    Ekstra Özellikler: Beyaz
    Memnuniyet Durumu: Termal ekleme yoluyla yapılmış, uygun fiyatlı bir örgü. Yapısı gereği son derece kaygan. Makineden ve fincanlardan çıkışı süper. Bu örgününde kaplaması biraz çabuk gidiyor. Belkide yoğun, ağır kurşunlarla, zorlu koşullarda kullandığımdan dolayıdır.
    Düğüm tutuşu gerçek örgüler kadar iyi değil. Düğüm gücü de biraz zayıf. Ancak tam bir uzak atış misinası.

Marka: Berkley
    Model: Whiplash
    Kalınlık: 0.06 mm.
    Çeker: 20LB
    Ekstra Özellikler: Yeşil
    Memnuniyet Durumu: Son derece kaliteli-güçlü ve dayanıklı bir örgü misina. Rengini diğer örgülere göre daha uzun süre koruyor. Ancak 0.06 yazmasına rağmen gerçek ölçüsünün 0,20 mm. civarında olduğunun unutulmaması gerekiyor.

Model: Fireline Crystal
    Kalınlık: 0.18 mm.
    Çeker: 8LB
    Ekstra Özellikler: Beyaz renk
    Memnuniyet Durumu: Stren Microfuse gibi termal ekleme yoluyla yapılmış, kaygan bir örgü. Makineden ve fincanlardan çıkışıda bu yüzden son derece rahat. Tam bir uzak atış örgüsü. Düğüm tutuşu yapısı gereği biraz zor olsada uygun düğümler kullanıldığında pek sorun çıkmıyor. Memnun kaldığım örgülerden biri.

Model: Fireline Braid
    Kalınlık: 0.17 mm.
    Çeker: 8LB
    Memnuniyet Durumu: 6 katlı olarak (bildiğim kadarıyla) imal edildiğinden ötürü diğer örgülere göre daha yuvarlak ve pürüzsüz bir yapıya sahip. Bu da atışlarda kendini belli ediyor. Rengini biraz çabuk kaybediyor. Düğüm gücü fena değil. Düğüm tutuşu güzel. Tekrar kullanırmıyım ? Sanırım evet...

Marka: Spiderwire
    Model: Stealth
    Kalınlık: 0.20 mm.
    Çeker: 10LB
    Memnuniyet Durumu: Teflon kaplamalı bir örgü misina. Kaplaması diğer örgülere göre biraz daha uzun dayanıyor. Düğüm gücü ve düğüm tutuşu güzel. Üzerinde yazandan daha ince bir yapıya sahip. Yani Diğer 10 lb.lik 0.20 lik örgülerden daha ince bir örgü. Uzak atışlarıda teflon kaplama olması yüzünden güzel. Memnun kaldığım bir örgü. Bu markanın ultracast modelini deneyemedim. Sanırım sonra sırada o var :)

Marka: Stren
    Model: Sonic braid
    Kalınlık: 0.18 mm.
    Çeker: 14LB
    Ekstra Özellikler: Sarı
    Memnuniyet Durumu: Bu örgü misinada Whiplash ile aynı malzemeden yapılmış. Yani dyneema. Yapısı whiplash ile hemen hemen aynı. Kaplaması ondan daha kaygan. Kalınlığı üzerinde yazandan biraz daha fazla. Yani 14LB'lik diğer örgülerle aynı kalınlıkta. Tahminen 0,23 mm. naylon misina gibi. Düğüm gücü ve tutuşu güzel. Memnun kaldığım örgülerden biri.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 6 Mart 2012
    fishlover bunu beğendi.
  6. ambrosia

ambrosia Aktif Üye

Konu bitmiş gibi :) Birol ellerine sağlık, bize bir şey kalmamış.

7. Faruk Usta

Faruk Usta Daimi Üye

Şu ip misinayı bir sevemedim ,ön yargılı değilim ama ısınamadım yavvv,:p bakalım sevdirebilecekmisiniz ???:p:p:p

konunun takipçisiyim bol bilgi istiyorum :)

8. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Bitmemiştir, sende olan bilgileride alalım :p

9. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

8 katlı örgüleri ve berkley nanofil yorumlarını bekliyorum ben asıl
    Benim kullandıklarım klasik örgüler :p

10. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Ben de renk konusunu merak ediyorum. Bir anketle genel kullanımın ne yönde olduğunu öğreneyim :)

11. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Eline sağlık Birol.
    Bu açıklamalar çok aydınlatıcı