Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ip misina kuşgözü sorunu

Konu, 'Misinalar ve Çeşitleriyle Özelliklerine Genel Bakış' kısmında fronto tarafından paylaşıldı.

1. fronto

fronto Üye

Arkadaşlar Berkley Friline cristal aldım sorun yaşamamak için ama bugün soğuk ta olsa at-çek avına çıktım ama avım bittiğinde misinanın 3-4 yerinde kuşgözü oluştu
    bu arada bir levrek çekerken kaçtı:D (yine maxrap)zannederim sağlam oturmamış bana tavsiyeleriniz nelerdir ,nasıl çözebilirim.:(

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. roy

roy Aktif Üye

ne makina kullaniyorsunuz ?

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Muhtemelen çok hafif veya su üstü sahte atıyor ve bu yüzden de gevşek sarıyorsun makinaya.ı
    Bu gevşek sarım birkaç atış sonra komple çıkarak düğüm oluşturuyor.
    Bir kaç atışta bir misinayı parmaklarınız arasında sıkıştırarak sararsan kuş gözü sorunun çözülür.

Levrek iğneden kolay kurtulduysa:
    İyi tasmalamamış olabilirsin,
    İğne çok ince bir yerden saplanmış olabilir. (Bu gebelde merakından yeme bakmaya çalışırken olur)

5. fronto

fronto Üye

Benim kamış 10-30 makinada nexafe 1000 fb kullanıyorum 12,5 15 civarı strikepro ve maxrap la bir iki hafif yo-zori rapala kullandım abi ama dediğinizi yapacağım daha sıkı sarım gerekli demek.Levreği yakalarken acele ettiğimi düşünüyorum ilk vuruşta kuvvetli tasmaladım.

6. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Tepeleme doldurduysanız da olur bu kuş gözü zımbırtısı...

7. BulentS

BulentS Üye

Genelde rüzgarlı havada gereğinden fazla misina/ip boşalır. Kamışı çekerek ipi gergin hale getirip sonra başlayın sarmaya. Sahte suya indikten sonra bu boşluğu almazsanız gevşek sarım,kuş gözü hepsi olur.

8. Yakamoz

Yakamoz Aktif Üye

Öncelikle size doğru bir şekilde hitap edebilmek için isim ayarlarınız yapmanızı rica ediyorum.

Nexave 1000 ip misina sorunu olan bir makina değildir. Ama herkesin kullanabileceği bir makina da değildir. 2500 yada 3000 liği daha kullanışlıdır.

Nexave 1000 fb, küçük oluşu, çok ince olduğu için ve baskıya karşı çabuk yamulan sarım teli, minik makina olması nedeniyle genel olarak çabuk bozulan balans ayarı vs kuş gözü sorununu tetikler. Uluç beyin söylediği gibi aşırı ip misina sarımı (nexavede shimanonun bir çok modelindeki gibi ip misinada kafanın ucundaki üçgen köşeli kısmı asla geçmemek gerekir, normal misinada doldurulabilir)

İlk fırsatta kendi bildiğim kadarıyla ip misinada kuş gözü sorununu açıklayacak bir konu açacağım. Takip ederseniz faydalı olacağını düşünüyorum.

9. fronto

fronto Üye

Kenan Bey söylediğiniz gibi misinayı çok bol sarmadım ama attıktan hemen sonra sarmam ve hatta hafif sahteler kullanmam galiba bu sorunu meydana getirdi ben genelde yemli avlandığım için at-çek stiline yeni başladım sizlerden de heves etmedim değil, yazıları takip ediyorum değişik bir stil olduğu bilgi eksikliğimi ,forumdaki siz deneyimli arkadaşlar yardımcı oluyor .teşekkür ederim (makineden memnunum aslında beni yormuyor ve sağlıklı işliyor)

10. Yakamoz

Yakamoz Aktif Üye

Sinan Bey, Nexave 1000 gerçekten iyi bir makinadır. Fiyat performans olarak alınabilecek bir makinadır. Ancak spin sporuna yeni başlangıç için özellikle ip misinada biraz alışma zamanı ister. Küçüklüğü nedeniyle benim iş çantamın bir gözünde taşıdığım bir makinadır. Çantamda bir de teleskobik bir kamış olan Albastar Crack Spin 180 2018 kamış taşırım:) Onunda kapalı boyu 45cm civarıdır. Sonuçta nezaman nerede lazım olacağı belli olmuyor.;)

11. Escarpen

Escarpen Üye

benim kendi tecrübeme göre bende yeni olmama rağmen spin işinde bende ilk başlarda sıklıkla karşılaşıyordum kuşgözü ile çokta canımı sıkıyordu ama sonralardan öğrendim . genelde sahteyi attıktan sonra kalan ip fazlalığından yapar helede rüzgar varsa sahte suya düşer düşmez boşluğu almak gerekli hatta düşmeden de almak lazım ruzgarın fazla oldugu zamanlarda, yoksa bu fazlalık kuşgözü yapıyor sonrada çok can sıkıyor