Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İp misina Önerisi

Konu, 'Misinalar ve Çeşitleriyle Özelliklerine Genel Bakış' kısmında γavuz tarafından paylaşıldı.

1. γavuz

γavuz Daimi Üye

Adsız.png arkadaşlar sizlerler bir markayı paylaşmak istedim.. önceden bende varivas,pwrpro,daiwa filen markalı ip misina kullanıyordum fakat 2 ay öncesine kadar bir arkadaşın tavsiyesi üzerine nippon 0,28 ip misina aldım çok sağlam vede hesaplıdır..0.28 den 100 mt alınıp lider shock yapılabilir veya 300 mt 0,24 alınıp surf avcılıgında hatta ve hatta marmarada acık denizde gönül rahatlıgı ile kullanılır çekeride diğer misinalara göre kat be kat daha çoktur incelemenizi tavsiye ederim salıcakla..

Taurus bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Burak Kızılırmak

Burak Kızılırmak Daimi Üye

surf için uygun misina da arıyordüm deneyeceğim değerlendireceğim Teşekkürler

γavuz bunu beğendi.
  4. levent31

levent31 Aktif Üye

Spinde denediniz mi hiç bu ipi?

5. γavuz

γavuz Daimi Üye

spinde kullanmadım.. fakat birisi ile konuşmuşdum 1 ay önce spinde vede surfda kullanıyom bende demişdi o kadar.. sorun yaşamamış ama yinede bi araştır istersen.. lakin surf vede derin denizde çok iyi

6. Burak Kızılırmak

Bu PE olayina tam anlamıyla direk sıçrama yaptım ip misinayla yemli spin av yaptım 2 sene kadar biraz daha kaliteli ip misina kullanip tam anlamıyla geçiş yapayım dedim ve o anda PE misina lerin spectradan yapılmış ip misinalarin arasındaki farkı öğrenmiş oldum.

Bakalım ben ancak baharın ilk aylarda ve yazın PE değerli bir misi ayla tecrübeme tecrübe kayacağım inş. sorun yaşamam :)

Ger problem Yaşamaz isem iki sene sonra new elf lerime de yemli de kullanacak dahi olsam PE değerli misinalar alırım.

Ama surf için galiba PE değerli bir misinaya makinemin değeri kadar para vermem gerekir diye düşünüyorum bu sebeple surf makinelerde is bayagi zor.

Surf için trio rex salt a power pro düşünüyorum tabi nippon da seçenekler arasına girdi.

Bu ip misinaya geçiş olayı bana bayagi pahalıya mal oldu daha da olacak gibi :)

4 adet Okuma Long Bow LB 65 sazan takımım
    var daha bu gazla onlara da ip misina alırım ben.

TR Angler ve γavuz bunu beğendi.
  7. Burak Kızılırmak

Umarim SUSTAİN Ci4 ile yıllarca sorunsuz kullanırım. Tuzku su avlarimdan sonra zaten makine bakimimi aksatmiyorum ki makineyi gonul rahataligiyla suya sokup yikiyorum. Tatlı suda çok önemsemiyorum.

Denizde genede su üstü kullandiğimdan kopma v.s problem yaşamam ama Leader olmadan da kullanamam doğrusu Kıyamam ne olur ne olmaz :)

Son düzenleme: 27 Kasım 2014
  8. halimyildiz

halimyildiz Daimi Üye

Bence sokta onemli olan dugum herdugumu her ip kabul etmez ipin yapisindan dolayi

9. γavuz

γavuz Daimi Üye

haklısın abimmm.. fakat silikon,makara,bobin vs.. misinada kopan bi düğüm ip misinada kopmaz gerçi düğümden düğüme farklılar var tabi..