Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İp Misina Renk, Kalınlık ve Sarım

Konu, 'Misinalar ve Çeşitleriyle Özelliklerine Genel Bakış' kısmında Yusuf007 tarafından paylaşıldı.

1. Yusuf007

Yusuf007 Aktif Üye

Merhaba herkese...

Hala acemiliğini tam olarak atamamış bir balık sevdalısı olarak ip misina hakkında birkaç sorum olacak sizlere...

Öncelikle tuzlu suda kullanımından sonra ip misinada diğer misinalar gibi deforme olurmu...?

Hedef balığın eşek mırmırı, çipura, karakulak olduğunu düşünürsek avlandığım mera Akdeniz, Antalya sahilleri misina kalınlığı ne olmalı ve hangi renkler daha iyi sonuç verir??

Son olarak 4000 lik bir makineye 0,26 mm / 30 lb ip misina nekadar sarmak kafidir...?? 100 metre gibi bir miktar çok mu yoksa az mı gelir?

Tecrübesi olan arkadaşların yardımını bekliyorum!

Herkese Rastgele! :)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. anton

anton Aktif Üye

150m civarı kafi gelir. Kıyıdan yemli için fazlasına gerek olmadığını düşünüyorum.

Yusuf007 bunu beğendi.
  4. Burak Kızılırmak

Burak Kızılırmak Daimi Üye

150 metre bence fazla bile gelir :) benim 4000 binlik makinem de 150 m 20.5 mm çapında misina sarılı dolu dolu makinem

Tabi ip misinalar çok çeşitli ölçülere sahip o bakımdan emin ip misina işi bayagi garip hesaplar tutmuyor her ip misinanin ölçüsü markaya göre değişiyor. Ben sufix 832 için hesaplarım hep saati olması gereken ölçülerden çok daha fazla çıktı mesela 25 naylon misina dan 140 metre saran makinem 20 mm sufixten 120 metre de doldu taştı 100 metre civarı denk 20 mm ip misina 25 mm 140 metre civarı misinaya denk geldi

Daha önce daha kalitediz bir marka 20 mm lik ip misinayı ayni miktarda 25 mm 140 m naylon sardığım başka bir makineme 70 metre anca sarabilmiştim. Malesef bu işin net bir hesabı çıkmıyor. Ancak kullandığınız markaya alış ip sürekli aynı marka ip kullanırsanız işi çözersiniz.

Yusuf007 bunu beğendi.