Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İp misina tavsiyesi

Konu, 'Misinalar ve Çeşitleriyle Özelliklerine Genel Bakış' kısmında eeburak11 tarafından paylaşıldı.

1. eeburak11

eeburak11 Yeni Üye

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Mehmet Fatih

Mehmet Fatih Aktif Üye

Aliexpressden gelen iplerden % 90 herkes memnun ( Fiyatına göre ) Goal ve Tri-poseidon en çok satan 2 tanesi - Geçenlerde Linkini paylaştığın ipin 1 numerosunu aldım 7 kiloyu rahat kaldırıyor ipi ıslatmadım belki ıslatınca çekeri artardı.Daha sarmadım tuzlu su yedikten sonra ne olur görürüz.Yanlız o ipte gördüğüm bir olay ip kalınlaştıkça tablo çeker oranı bozuluyor..Misal 0.4-0.8 arası çeker ne ise ondan en fazla % 10 fire veriyor ama 1den sonrası makas açılıyor..4 numara 30 kilo çeker var diyorsa max 17 kilo çeker gibi.Yani çok büyük balık peşinde koşup çekerine güvenenlere tavsiye etmem.

4. eeburak11

eeburak11 Yeni Üye

Biz 3 kg üstü balığı nadiren çıkarıyoruz. O zaman bana yarar sipariş vereyim bundan burdaki fiyatlara göre aralarında uçurum kadar fark var.Birde ordaki numaralar neyi temsil ediyor ?

5. 1volkan

1volkan Üye

Ben kullanıyorum gayet memnunum kuş gözü vs hiç bi problem yaşamadım

6. Lazarus

Lazarus Aktif Üye

verdiğiniz linkte alt tarafta numaralara gelen karşışık ve max kg bazında çekerler var.. 2.0 size uygun tahmınımce 14.5 kg ceker diyor yani en kötü 7 8 kilo ceker.. 0,20 mm kalınlıgında oluyor..

7. eeburak11

eeburak11 Yeni Üye

Çok saolun hocam benim sorduğumda buydu 0.20 benim için ideal.

8. burakgulas

burakgulas Aktif Üye

Spin avı için turna, lüfer, levrek bu avlar için yumuşak, dayanıklı, sürtünmelere dirençli dağılmayan yani kaç para olursa olsun hakkını verecek olan ayrıca kuş gözü, erim mesafesi sıkıntısı olmayan bir ip arıyorum. Tavsiye eder misiniz? Ayrıca bunların tümü sağlayan bir ip yok veya çok pahalı diyelim ölçü olarak kaç kilo çekerli ve ne kadar kalınlıkta olmasını tavsiye edersiniz?

9. nebulam

nebulam Aktif Üye

Benim nacizane fikrim şu. Bazı ürünlerde tasarrufa gidilebilir fakat örgü ip tasarrufa gitmeye gerek olmayan bir üründür. Çünkü bir ipi sarıp yıllarca kullanıyorsunuz, benim 2 makinemde 3-4 yıl önce sardığım örgü iple hala avlanıyorum. Yani ben olsam böyle bir üründe tasarrufa gidipde risk almam çünkü misina/ip avın kaderini değiştiren bir nokta. Yıllarcada kullanacağımız için kaliteli bir şey alıp hiç risk almamak. Power Pro kullanıyorum. Muhakkak ucuz ve verimli ipler vardır, ama risk hesaplaması yapıldığında bence bu gerekli olmayan bir risktir, çünkü ipi bir kaç ayda bir değiştirmiyorsunuz.

10. burakgulas

burakgulas Aktif Üye

Powerpro nin sert oldugunu soyluyolar erim mesafesini kotu etkiliyormus diye cok okudum forumlarda oylemi sizcede deneyimleriniz nedir o misinayla?

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. nebulam

nebulam Aktif Üye

Ben ilk Spiderwire ile başladım örgü ipe, örgü ipin performansından çok memnundum. Fakat Spiderwire çabuk tüylenme yaptığı için Power Proyu araştırıp denedim, o gün bugündür Power Prodan şaşmıyorum. Daha sonra yeni bir arayışa girmedim, gerek duymadığımdan dolayı. Daha iyileri belki vardır. Ama yeni bir arayışa Power Pro sebep vermedi. Sert olduğunu kesinlikle görmedim. 4 iplik olanı kullanıyorum, 8 iplik olanı araştırmıştım ve yurt dışı forumlarda olumlu ve olumsuz karışık yorumlarla karşılaştığım için 4 iplikten şaşmadım ve beni hiç yolda bırakmadı.

burakgulas bunu beğendi.