Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İp misina ve leader tavsiyesi yardım ?

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında leventcelk tarafından paylaşıldı.

1. leventcelk

leventcelk Yeni Üye

Merhaba Arkadaslar
    Oncelikle herkese selam olsun. Siz degerli hobidaşlardan benı aydınlatması namına birkaç sorum olucak yardımcı olmaya calısan butun herkese şimdiden teşekkürlerimi iletmek isterim.

Bu hobiye yenı heves sardıgım için arastırarak bilgi sahibi olmaya calısıyorum fakat gordugum kadariyla bagzı seyler ayrıntılarda gizliymiş. Bu sebepten dolayı sizlerden ip ve leader tavsiyesi istiyorum.
    Elimde 270 14-40 atarlı catana DX spin kamısı ve catana 2500 lük makine var üstünde daiwa team monofilament 0,23 misina var fakat ip misinaya donmek istiyorum. Donme nedenini bende bilmiyorum fakat en buyuk etken herkesin ip kullanmasından dolayı denemek istiyorum ve arada farkı gormek istemem olsa gerek. Siz degerli arkadaslarımdan ricam elimdeki kamıs ve makina ya uyumlu ip misina ve leader oneriniz.
    1) ip markası ve kalınlıgı
    2) leader markası kalınlıgı
    3)leader dugum tercihi
    4)ipin altına dolgu yapmamız lagzım mı

Herkese bereketli avlar dilerim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. brshh

brshh Aktif Üye

oncelikle hosgeldiniz.. ip misinayı herkes kullandıgı icindeğil, neden herkes ip kullanıyoru bilerek kullamanizı tavsiye derim. nedenine gelince; spin avda yeminiz nekadar fazla suda kalirsa, balik Lma sansiniz o kadar artacaktir , yani uzaak atis, erim meselesi.. ip misina size bunu mono missinaya oranla daha fazla saglar.. alinliga geldiginde goreceli bir kavram.. cunku o cok ince diye dusundugumuz ip misinalRin dayanimi ve ceker degerleri gYet basarili. ben0.010 berkley wpilash cristal kullaniyorum. liderim. Mitchell. dugumum fc knot. dolguy elindeki misna miktarina baglı, az ip sarip gorebilir buna gore dolgu yapabilirsiniz. . zaten misinNin parasut olabileceğini de dusundugunde maksimum 100/120 metresini ancak kullanirsin..Selamlar.. rasgele..

4. brshh

brshh Aktif Üye

ekrani tablette gormeden yazdım, bayagı bir imla hatasi Ypmisim

5. leventcelk

leventcelk Yeni Üye

Cok tsk ederim konu aktiftir gorusleri bekliyorum

6. trkc

trkc Aktif Üye

Limit nedir?

7. leventcelk

leventcelk Yeni Üye

Bir limit yok ama cok abarti pahalida olmazsa iyi olur ortalama biz gene 100 falan diyelim birde fins diye bir misina onerdiler kullanan var mi

8. trkc

trkc Aktif Üye

Berkley Whiplash 0.06mm 300 metre 135TL
    Berkley Solutions 0.16mm 125 metre 40TL

İkisini de kullanıyorum. Tavsiye ederim.

9. Erdembye

Erdembye Aktif Üye

Konu kirliliği açısından yeni konu açmak yerine konuyu açan arkadaşımdan özür dileyerek birşey sormak istiyorum. Leader düğümü ile ilgili konuları okuyorum, fakat ben YGK X-Soul önüne 0,50 iki adet FC leader denedim. Şemsipaşa düğümünde FC de ip de kaygan olduğu için düğüm FC nin üzerinden kayıp gidiyor. Bu problem karşısında hangi düğümü öneririsimiz? FG olabilir diye düşünüyorum fakat kayma problemine karşı hangisini önerirsiniz görüşlerinizi almak isterim ö

10. serkankyn

serkankyn Aktif Üye

videoyu izleyin gerçekten kolay ve sağlam bir düğüm

Erdembye bunu beğendi.
  11. leventcelk

leventcelk Yeni Üye

Suan icin tavsiyelerin kesisim noktasi berkley whiplash gibi gozukuyor. Peki 0.12 kalinliktaki bir misinaya kac mm lik bir leader gider. Bu arada tavsiyeleri dort gozle beklemeye dewam ediyorum