Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İp misinada bedeni tutan klipse bağladığınız düğüm.

Konu, 'Misina Düğümler, Düğüm Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında senihcan tarafından paylaşıldı.

1. senihcan

senihcan Daimi Üye

Merhabalar forumdada yabancı forumlardada sürekli araştırıyorum ip misinada en sağlam düğüm hangisi olacağı konusunda.
    Clinch Knot
    Uni knot
    Grinner Knot(Çok güçlü ve sağlam bir düğüm olduğum söyleniyor daha denemedim.)
    Yuakrıdaki 3 düğüm forumda verilmiş bir linkten.
    ve youtubedan bazı baktığım düğümleri bu zamana kadar kullandım. Yemlide ve spindede kullandım. İlk öğrendiğim düğüm klipsten geçir döndür başındaki halkadan ve oluşan halkadan ucunu çıkar ve çek. En çok bu düğümü kullandım yemlide hiç patlamadı ama spin denemelerimde rüzgarlı havada yüksek aksiyonlu atışlarımda 4 defa patladı ama misina monoydu. Daha sonra yemli için kullandığım makinemde ip misina sarılı onda internette gördüğüm sağlam olduğu söylenen bir düğüm attım ilk atışta patladı belki ben beceremedim doğru atmayı. Şuana kadar tek kullanmadığım düğüm klipste palomar düğümüydü. yabancı forumlarda özellikle ip misinada atılmasını önerdikleri düğümdü 2,3 sitede karşıma çıktı. Diğer düğümler ip misinaya zarar verdiği en verim alınan ve en az zarar veren düğümün palomar veya double palomar olduğu söyleniyor. Sizden ricam sizde kullandığınız misina ve klipse hangi düğümü attığınızı patlayıp patlamadığını yazarsanız çok sevinirim böylece hangi düğüm en verimli hangi misinada öğrenmiş oluruz.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. B@ND!T

B@ND!T Aktif Üye

Ben palomar kullanıyorum, hiç sorun yaşamadım.

4. senihcan

senihcan Daimi Üye

Palomarda benim korkum bedenin bağlı olduğu klipste ipin 2 tarafında boşluk olması. Sanki şok oraya gelince düğüm 2 yerden baskı alıp daha kolay kopacakmış gibi geliyor ama sizinde dediğiniz gibi kullanan kişilerde en az sorun yaşanan düğümmüş .

5. kIRIK OLTA

kIRIK OLTA Aktif Üye

Testlerim de en çok çeker değerine sahip düğüm Palomar, double atarsanız daha az çekeri oluyor benden söylemesi.

6. senihcan

senihcan Daimi Üye

Volkan bey klipse palomar atıyorsunuz dimi zokaya falan değil tam emin olim istedim :) Beni düşündüren sadece çeker olarak değilde atış esnasında 100 150 200 gr kurşunlu atışlarda şoka en iyi dayanabilen düğüm. Düğüm bedeni bağladığımız klips için. Ben etrafımda balık tutanlarda hiç denk gelmedim klipse palomar atan birine ondan merak ediyorum . İnşallah tam anlatabilmişimdir derdimi :) Eğer öyleyse ilk avımda palomar düğümünü klipse atıp ucuna 180 gr kurşunu takıp 3,4 sert aksiyonlu atış yapacağım en güzel o şekilde test etmiş olurum.

7. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

uni knot'u (benim değimimle idam düğümü) ipi klipse geçirmeden atıyorum. kasa gözü gibi oluyor bunuda kurşun takar gibi klipse takıyorum sıkıp oturtuyorum iyice. ipte çok güzel oturuyor fakat monoyu arap saçına çevireceği için kullanmıyorum bu düğümü.

8. İsak

İsak Aktif Üye

Palomar kullanıyorum, 200 GR kurşunda bile sorun yaşatmıyor

9. frenist

frenist Aktif Üye

Palomar candır :D sorunsuz kullanıyorum. Amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok diye düşündüğümden farklı düğümler denemedim. Şokta ise şemsipaşa veya albright knot :)

10. kIRIK OLTA

kIRIK OLTA Aktif Üye

Gayet anladım, palomar düğüm belki de insanlara biraz karmaşık geliyordur ilk bakıldığında. Zaten benim üzerime herkez ne kadar can bir düğüm olduğunu yazmış :) Güzel ve sağlam avlar dilerim:) Spin at-çek içinde shock leader için FG Knot candır demek isterim :p kılavuzlardan en güzel süzülen düğüm olabilir.

11. senihcan

senihcan Daimi Üye

Palomar bence diğer bütün düğümlerden çok daha rahat ve hızlı atılabilecek bir düğüm. Dediğim bedenin bağlandığı klipsde değilde delikli iğne vae takıdmaki diğer klipsler için kullanıldığını gördüm ama ana bedenin klipsinde hiç görmemiştim kullanan. Ben ondan şaşırıyorum şuana kadar forumdan en az 20 25 kişi ile yanyana balık tuttuk hiçbirinin bedene bağlı ana klipse palomar düğümü attığını görmedim. Hatta Asosta Hamdi abiye sormuştum palomar atsam nasıl olur diye olabilir ama denemedim demişti . İlk avımda atıp deneyeceğim. Ben spinde şuana kadar shcok leader hiç kullanmadım direk ana misinaya klipsi takıp at çek yapıyorum. Gerçi bend aha yeni ip misina bağladım spin takımın makinesine daha önce zaten monoydu. Gündüz avlarında levrek hariç bir sıkıntı olmaz deniyor genel olarak . Ama bir dahaki avda shock leader kullanırsam FG knot deneyeceğim. :)