Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İp misinadan köstek ;)

Konu, 'Sohbet' kısmında Emreomem tarafından paylaşıldı.

1. Emreomem

Emreomem Üye

Iki haftadır aynı merada bi balık yakalıyorum ama alamıyorum :(
    İlk yakaladığımda köstek 0.35mm likti yemli avlananların bildiği gibi balık yemi üç beş tırtıklar yutar sonra oltayı çekiştir gelirken kafa atar vs.
    Bu hayvan tek vuruşta yeni yututor ve yatıyor . Sadece vuruşundan sonra 1-2 sarım çekmeye izin veriyor.
    Dediğim gibi ilk yakaladığımda misinamın kalınlığına güverek birazda heyecanla çok asıldım ve takımı koparıp gitti . Bu hafta 0.50 köstek yapıp borukurdu takıp yine salladım ..
    Bir iki mırmırdan sonra yine aynı balığı yakaladım .. Bu sefer geçen haftanında tecrubesiyle 0.50mm köstek olmasına rağmen bekledim .. Klasik biraz yorayım üç beş m bırakıp sonra çekeyim taktiği işe yaramıyor :( misinayı bıraktığın kadar götürüyor ama iki tur çekeyim diyorum mümkün değil .. Kesinlikle kıyıya yanaşmıyor kafa atmıyor sanki suyun içinde misinayı çeken balık değilde insan :) son derece yavaş ama emin adımlarla misinanın bıraktığım kadar boşluğunu alıp gidiyor makinayı kapattığım anda kamışı gerip daha fazla gidemeyeceğini anlayıp yatıyor... Hayatımda ilk defa böyle bir av başıma geliyor .. Hiç kalkan avlamadım ama aklına başkada bu kadar sakın ve güçlü bir balık gelmiyor ..(kalkan boru kurduna atlarmı onuda bilmiyorum gerçi ;) )
    Neyse çok uzattım sonuç olarak 45 dakka mücadeleden sonra benimde sabırsızlığımla birazdaha asılayım derken 50 lik misinayıda takıldığı iğneyle beraber koparıp gitti ..
    80 lik 100 lük misina avcı olmıyacağı için mırmır alma şansımıda etkileyeceği için kullanmak istemiyorum ..
    Aklıma kösteği ip misinayla yapmak geldi daha önce bunu deneyen oldumu sizce yapsam suyun içinde iğneyle beraber gerekli salınımı aksiyonu yaparmı ve rahat dururmu ;) malum ip misinalar karışmaya çok müsait ;)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. HAKAN0022

HAKAN0022 Yeni Üye

BENCE EŞKİNA DENK GELMİŞ OLABİLİRSİN YEMİ KAPTIĞI GİBİ KAYANIN ALTINA GİRMİŞ OLABİLİR.0,50 MİSİNAYI KOPARTACAK BALIK B.DÜZÜN DE SANMAM

4. Emreomem

Emreomem Üye

Misinayı saldığım zaman derinlere doğru kaçmasa haklısın daha öncede aynı yerden eşkina almıştım hatta irice bi mırmır yada karagöz olabileceğinide düşündüm ama bölge kayalık değil ayrıca kumsaldan avlanıyorum ;)
    Daha önceden kösteği ip le denemişlliğin varmı ??

5. HAKAN0022

HAKAN0022 Yeni Üye

ENTERESAN 0,25 MİSİNA İLE 3 KG LIK EŞKİNA 5 KG LIK LEVREK YAKALADIĞIMIZ OLDU.AMA 0,50 LİK MİSİNAYI KOPARTSA KOPARTSA 10 KG LUK BİR LEVREK KOPARTIR HERHALDE GERÇİ O KADAR BÜYÜK LEVREK BÜYÜKÇEKMECE DE GÖRDÜM FAKAT YAKALAMADIM.KALKAN DESEN KURDA GELECEĞİNİ SANMAM.İP MİSİNADAN KÖSTEK DERSEN HİÇ DENEMEDİM BENCE ŞANSINI BİR DENE İNŞALAH KAÇIRDIĞIN BALIĞI YAKALARSIN BOL ŞANS BENDE MERAK ETTİM

6. Emreomem

Emreomem Üye

Eywallah kardeşim sağol ;)

7. Emreomem

Emreomem Üye

Yada tavsiye edebileceğiniz kalitesini kanıtlamış yüksek çekerli misina varmı ;)

8. HAKAN0022

HAKAN0022 Yeni Üye

KÖSTEK OLARAK KULLANACAKSAN NİPPON GHOST ÖNERİRİM 0,35 İ 16,5 KG ÇEKERLİYDİ YANILMIYORSAM

9. Emreomem

Emreomem Üye

Kardeşim sözünü dinleyip avmArkwrinden köstek ana beden için 0.60 iğneler için 0.50 misina aldım nippon GHOST ;) Pazartesi'ye yetişirse hemen deniyecem ;)

10. Emreomem

Emreomem Üye

Kalın almamın sebebi nasılsa Carbon madem görünmüyor ha 35 ha 60 işim garanti olsun dedim ;)

11. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Orfoz olabilir, ahtapot olabilir, vatoz olabilir.
    Misinan kayalara sürtüldüğü için kopuyordur.
    Balık yakalandıktan sonra ucunda sağlam üçlü iğneler bulunan ipe bağlı bir kurşunu takımın misinasını kılavuz olarak kullanıp aşağı yollar ve balığa taktırmaya çalışırsın ve başarabilirsen balığını da o iple alırsın
    İpten köstek olmaz ama çelik beden deneyebilirsin.
    Avcı olmaz dersen o takımı ayrı atarsın