Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İp Misinalarda Hangi Rengi Tercih Ediyorsunuz?

Konu, 'Misinalar ve Çeşitleriyle Özelliklerine Genel Bakış' kısmında Hamdi tarafından paylaşıldı.

?

İp Misinalarda Tercih Ettiğiniz Renk Hangisidir?

1. Yeşil (Moos Green)

60,8%
  2. Kırmızı (Red)

5,2%
  3. Sarı (Yellow)

13,7%
  4. Beyaz (White)

14,8%
  5. Truncu (Orange)

5,5%
  1. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Selahattin arkadaşımızın açtığı İp Misina Bilgi Bankası Konusu, aklımda olan ve hep soru işaretleriyle mücadele ettiğim renk konusu aklıma geldi :)

İp misinalarda Renk faktörü önemlimidir, ne kadar önemlidir? Hangi renkleri tercih ediyorsunuz?

Bu konuda bir anket yapalım ve nedenlerini tartışalım istedim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Ben gece avlarında turuncu rengi tercih ediyorum. Dolaşmalarda filan sorun daha kolay çözülüyor. Fener ışığında düğümleri çözmek veya atmak daha kolaylaşıyor. Gündüz avında ise şok kullanıldığından örgü renginin önemi olduğuna inanmıyorum. Hee ben gündüzde şoksuz kullanıyorum bir zararını görmedim. Gündüz dediğimde sabah suyu, akşam suyu gün ortası değil yani.

4. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Turuncu rengide ekliyeyim :)

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Çok sık aralarla ava gidip bu şundan iyidir diyecek kadar balık yakalayamadığım için bu renk konusunu ben de çok merak ediyorum.

Yeşil, beyaz, kırmızı ve crystal kullandım. Hepsiyle de balık yakaladım ama boş döndüğüm zamanlarda acaba diğer rengimi kullansaydım sorusu hep kafamı kurcalamıştır. :)

6. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Benimde hep kafama takılan ve hep değişik öneriler aldığım bir konu. Onun için en azında tecrüblerle sabitlenmiş bir anket olacak diye düşündüm :)

7. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Avcılık açısından renge çok takılmamak lazım bence, yeşil renkli örgü ile de üstelik 0.12 olmasına rağmen gayet güzel avlar gerçekleştirdim. Özellikle gece avlarında kanaatimce çok cırtlak sarı ve beyaz olmadığı sürece örgü renginin balık avına bir etkisinin olacağına inanmıyorum. Lakin deniz içinde görünmesi değilde örgünün dışında dışında görünür olmasının av performansına olumlu katkıda bulunduğuna inanıyorum. Yeşil renkli 0.12 örgü ile hava aydınlıkken bile balık alabildim.

8. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Gece avlarında ve uzak atış balıkçılığında Uluç'un da belirttiği gibi sarı-turuncu renk örgüler işi kolaylaştırıyor. Nereye attığınızı daha iyi takip edebiliyorsunuz. At-çek usulü daha çok gündüz av yapıyorsanız yeni çıkan şu camo renk kamuflaj örgüler daha iyi bence.
    Beyaz renk yarısaydam olarak lanse edilen örgüleri pek tutmuyorum. Suyun içinde tabiri caizse kabak gibi görünüyorlar. Dipte kopan sahtemi çıkarmak için daldığımda gördüm bunu.

9. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Arkadaşlar Ankete kimin hangi şıkka oy verdiği görülmüyor, anketi silip tekrar açacağım Tekrar oy kullanırsanız sevinirim :)

10. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Camolar kamuflaj olarak gerçekten çok güzel ama spin avı gündüz den ziyade gece yapılan bir av bu yüzden turuncudan vazgeçmem. İllaki gündüz av yapacaksam ve su pırıl pırıl ise o zaman önüne bir şok yaparım olur biter.

11. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Sarıya kimin oy verdiği belli zaten :D